Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PLAY MODEM HUAWEI 173u-2 dziwne zachowanie

01 Sty 2012 13:27 4550 7
 • Poziom 21  
  Witam
  Zainstalowałem tematowy modem na komputerze stacjonarnym. Działa, wszystko jest ok, ale co 5 sek. stacja dyskietek się odzywa i drażni mnie ten efekt. Stacja dyskietek zaczyna tak fiksować jak uruchomię aplikację "PLAY ONLINE". Może ktoś z forumowiczów miał podobny objaw i znalazł rozwiązanie. Ewentualnie jakiś alternatywny program do obsługi tego modemu.
  Pozdrawiam
 • Poziom 22  
  sadamb napisał:
  Ewentualnie jakiś alternatywny program do obsługi tego modemu.

  Polecam Top Net Info z forum bez-kabli. Ma zaimplementowany zestaw APN'ów do wszystkich dostępnych połączeń GPRS/UMTS w naszym kraju. Watro wyłączyć w menadżerze urządzeń wirtualny napęd HUAWEI aby pozbyć się startującej z automatu aplikacji PLAY.
  Pozdrawiam
 • Poziom 30  
  sadamb napisał:
  stacja dyskietek się odzywa


  W biosie można wyłączyć stację dyskietek .
 • Poziom 21  
  Można wyłączyć w BIOS-ie, ale to nie jest rozwiązanie problemu. Zamiast tego mogę wsadzić dyskietke czystą i jest cisza. Czasami dyskietki jesze się użyje dlatego nie chciałbym w BIOS-ie tego wyłączać.
  Pozdrawiam
 • Poziom 30  
  Aktualizowałeś bios , może to pomoże usunąć problem .
 • Poziom 39  
  sadamb napisał:
  Można wyłączyć w BIOS-ie, ale to nie jest rozwiązanie problemu. Zamiast tego mogę wsadzić dyskietke czystą i jest cisza. Czasami dyskietki jesze się użyje dlatego nie chciałbym w BIOS-ie tego wyłączać.
  Pozdrawiam

  Kto dziś używa dyskietek ?
  Jeszcze niedawno się używało do aktualizacji np biosu czy wgrywaniu sterowników ale obecnie przeciętny kowalski ich nie używa bo są mało pojemne i mniej bezpieczne jeśli chodzi i przechowywanie danych
  Wyłącz w biosie albo w windowsie stacje dyskietek i nie będzie problemu i po części jest to rozwiązanie bo firmware modemu jak widać próbuje adresować np czytnik kart lub dashboard od literki A

  Zaktualizuj firmware modemu, poprawia to wiele błędów np z stabilnością modemu i możliwe że odzywającą się stacje dyskietek
 • Poziom 9  
  Spotkałem się dzisiaj z identycznym zjawiskiem Huawei 173u-2 + Windows XP.

  Zadzwoniłem do PLAY (pomoc techniczna) - pan mi powiedział, że program Play Online jest BARDZO DOBRY i nie wie czemu się czepiam :-) Nie wiedział też, co to jest stacja dyskietek 3,5" i dobitnie mi powtarzał, że nie wie, o jaką dyskietkę mi chodzi. Załapał dopiero po około minucie. Na koniec dodał, że nie jest "takim fachowcem" (który by wiedział co z tym zrobić)
  W konkluzji zapewne musiałem zrozumieć, że skoro wszystkim działa i nie narzekają, to żebym się od-ten-tegował. Zrozumiałem i się od-ten-tegowałem ;-)

  Wyłączyłem dyskietkę w menadżerze urządzeń i jest spokój. Nie jest to jednak rozwiązanie "czyste" i nie napawa radością... ;-)
 • Poziom 1  
  Mam ten sam modem E173u-2 , ten problem pojawił się u mnie po wgraniu nowego dashbordu 21.005.11.05.264 ze strony Playa (http://www.play.pl/resources/_files/drivers/Huawei-E173u-2-Najnowsze-oprogramowanie.rar). Oprogramowanie tam zamieszczone niestety posiada ten błąd . Nie mogłem wytrzymać ciągłej pracy stacji dyskietek więc wgrałem inny dashboard Win 23.002.08.03.51 lesiolo.exe i jest spokój.