Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zelmer odkurzacz typ 700 zwijacz kabla

abelardus 01 Jan 2012 14:53 10302 9
 • #1
  abelardus
  Level 9  
  Mam problem ze zwijaczem kabla w odkurzaczu Zemler typ 700.
  Jak go naprawić?
  Czy ma ktoś schemat budowy i działania?
  Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi w tym pomógł.
 • #2
  kizek
  Level 35  
  Jaki kolega ma problem z tym "zwijaczem kabla".
 • #3
  abelardus
  Level 9  
  Problem polega na tym, że jak się pewnego razu "zaciął", to go rozebrałem i po ponownym złożeniu przestał działać. Nie wiem dokładnie jak ma być włożona ta duża sprężyna , która jest nawijana z jednej szpuli na drugą. Aha, ułamała mi się końcówka tej sprężyny(z wycięciem), ale wyrównałem ją i włożyłem do zaczepu na większej szpuli, tej gdzie w środku są styki elektryczne. Chętnie bym wymienił ten zwijacz, ale chyba w tej chwili jest niedostępny. Chętnie bym kupił , może być używany, byleby był sprawny. Z góry dziękuję i pozdrawiam .
 • #4
  saratech
  Level 21  
  Schemat budowy, działania? No proszę Cię. To jest proste jak budowa cepa a przez internet nikt Ci nie pomoże jak zwinąć tą sprężynę. Wielokrotnie naprawiałem ułamane lub wytarte styki w tych zwijaczach. Zasada działania jest taka sama w każdym odkurzaczu. Jak jest to dla Ciebie niemożliwe do zrozumienia to kup nowy. Nie ma takiego czegoś jak schemat zwijacza przewodu w odkurzaczu. Ja mam jakiś z demontażu ale nie wiem czy to z serii 700 xxx. Nie pamiętam Musiałbyś dać zdjęcie. Uważaj przy nawijaniu sprężyny, można sobie nieźle o nią dłonie pociąć :!:
 • #5
  abelardus
  Level 9  
  Postaram się to zdjęcie zrobić i wysłać Tobie. Na razie dzięki przynajmniej za tyle.
 • #6
  abelardus
  Level 9  
  Załączam zdjęcie.Zelmer odkurzacz typ 700 zwijacz kabla
 • Helpful post
  #7
  dzi_dziuś
  Home appliances specialist
  Odkręć od zwijacza przewodu przewód zasilający, będzie łatwiej przywrócić prawidłowe ustawienie sprężyny. Jak już masz zwijacz bez przewodu to zwolnij hamulec i kręć dużym kołem w stronę tej pani na zdjęciu :) Najpierw sprężyna troche sie wygnie a potem będzie już cofać tzn. tak jakby chciała zwijac kabel, więc pomagaj sobie hamulcem. Po przekręceniu na duże koło prawie całej spręzyny ( zostaw 5-6 zwojów) przekręć kabel i poskładaj do kupy. Jak sprężyna nie ma wyłamanego zaczepu pójdzie gładko.
  pzdr
 • #8
  saratech
  Level 21  
  A dzidziuś zamiast napisać w lewo to od razu panią na zdjęciu zauważył. :-) Jak sobie nie poradzisz to ja mam taki zwijacz, sprawdzę tylko czy na pewno będzie pasował. Twój jest zdaje się starego typu w korpusie aluminiowym. Nowsze mają plastikowy i inną dźwignię uruchamiającą zwijanie:-) Jakby co to dam znać.
 • #9
  abelardus
  Level 9  
  Dzięki Saratech. Jakbyś miał taki zwijacz i odstąpił mi go, byłbym Ci wdzięczny , bo z naprawy chyba nici, ponieważ zaczep się złamał. Zobowiązuje pokryć koszty wysyłki( i inne).
 • Helpful post
  #10
  saratech
  Level 21  
  Znalazłem. Masz szczęście bo jest taki sam jak Twój :-)
  Zelmer odkurzacz typ 700 zwijacz kabla