Witam, mam problem z autem, a dokładnie VW Golf III 1.4, 1993r. Auto gaśnie podczas jazdy, a następnie jest kłopot z odpaleniem. Czy ktoś wie, co może być tego powodem?
Trzeba ustalić czego brakuje jak nie pali,paliwa czy iskry,a podejrzewam że iskry ,najczęściej moduł zapłonowy zintegrowany z cewką lub hall w aparacie zapłonowym się uszkadzają.Sprawdzic musisz sam.
Tylko jak najlepiej to sprawdzić i gdzie znajduje się ten czujnik halla?
Dodam, że wymieniłem już cały aparat zapłonowy, jest nowiutki, ale i tak nadal gaśnie.
Tam gdzie wpinasz kopułke na 2 zatrzaski. Po lewej stronie wystaje kostka z 3 pinami to jest ten czujnik. Jesli masz obrotomierz patrz czy podczas awarii gdy nie chce zapalić podnosi się wskazówka.
Witam!
Posiadam identyczny problem w swoim III 1.4 1993r do teraz, wymieniłem świece, przekaźnik w szafce bezpiecznikowej, cewkę i dalej usterka ta sama gaśnie na skrzyżowaniu przy dojazdach albo w trakcie jazdy a co najlepsze nieraz w tych samych miejscach. Zajrzałem do aparatu zapłonowego i okazało się że brakuje, zużyła się elektroda węglowa (żółte kółko na obrazku) która połączona jest przewodem wysokiego napięcia styk środkowy na kopułce do cewki.
Jutro sprawdze auto w trasie czy to właśnie była ta usterka w moim przypadku jeśli nie biore się za halla
jednak to nie było to,,samochód dalej gasł podczas jazdy odpalał dopiero po 3-cim, 4-tym przekręceniu kluczyka wymieniłem więc halla ale i to nie pomogło. Podpowiedziano mi by w trakcie jazdy gdy samochód zgaśnie ponownie,, wyciągnąć weżyk doprowadzający paliwo do silnika (gażnika) i przekręcić kluczyk jak nie poleci paliwo to wina pompki,, więc gdy golf zgasł postąpiłem wg wskazówki dopiero za 4-tym przekręceniem kluczyka pomka podała paliwo a powina już zaraz na początku po pierwszym kręceniu podać więc byłem pewien że to pomka. Kupiłem na szrocie wymieniłem i autko hula aż do dziś oby jak najdłużej
Witam, może komuś pomogę, w moim golfie 3 1,6 benzyna bez lpg, gasł podczas jazdy, początkowo podmieniłem kable i świece, przekaźnik pompy, następnie cały aparat zapłonowy z czujnikiem hala, potem cewkę i dalej nic. Auto po około 1km nie było reguły gasło postało parę minut i jechało dalej. Problemem okazała się pompka paliwa