Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder TV, nagrywarka DVD, telewizor - błąd HDCP.

lukpio3 01 Sty 2012 16:04 4357 4
  • #1 01 Sty 2012 16:04
    lukpio3
    Poziom 21  

Witam.
    Problem bardzo nietypowy a mianowicie, dekoder HD 5000, nagrywarka DVD Samsung DVD - HR753, telewizor Toshiba 26EL833G. Wszystko połączone w taką pętle tzn: do złącza HDMI1 w TV podłączony dekoder HD 5000 (kablem HDMI - HDMI), do dekodera kablem scart (EURO - EURO) podłączona nagrywarka DVD, następnie nagrywarka DVD podłączona do TV do złącza HDMI2 kablem HDMI (HDMI - HDMI). I teraz zaczynają się problemy. Jak nagrywarka jest wyłączona sygnał z dekodera odbieram na wyjściu HDMI1, wszystko działa fajnie, chcę coś nagrać, włączam nagrywarkę, w TV przełączam na wyjście HDMI2 i na ekranie mam błąd: "urządzenie HDMI podłączone do dekodera nie obsługuje HDCP". Błąd ten nie znika, jest cały czas, nagrywać można ale oczywiście obraz z tym błędem. Ale to nie koniec. W momencie kiedy odłączę od TV kabel z wyjścia HDMI1 którym podłączony jest dekoder, błąd znika a ponowne podłączenie kable nie powoduje pojawienia się błędu. Jednak to nie jest sposób aby za każdym razem kabel wyciągać i wkładać ponownie. Jest jeszcze jedna ciekawa rzecz, gdy jestem na HDMI2 i mam ten błąd to gdy przełączę na HDMI1 i później szybko, zanim pojawi się obraz znowu na HDMI2 to błędu nie ma. Nie wiem co może być powodem takiego zachowania i co tu tak naprawdę jest winne. Ja podłączę nagrywarkę do TV kablem SCART to wszystko jest dobrze ale jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia. Dlatego podłączyłem HDMI. Jeśli chodzi o aktualizację dekodera to podłączyłem go do TV kablem SCART i chciałem pobrać ale wyświetla mi że nie ma aktualizacji dla tego dekodera. Jeśli ktoś potrafi pomóc to będę bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam.

2 4
  • #2 05 Sty 2012 23:42
    stopi
    Poziom 28  

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1525305.html

Też mam podobny problem. Poczytaj powyższy temat. Np. u mnie oryginalne pyty DVD z odtwarzacza Philips na telewizorze Samsung tną się - obraz systematycznie zanika. HDCP to kontrola praw autorskich. Nie kumam tego, że oryginalne się tną, a jakieś filmiki a'la youtube działają normalnie...

Przecież to powinno blokować w takim razie np. kopiowane płyty, a nie te oryginalne. Nie mogę niestety oglądać DVD przez HDMI (muszę przez złącze komponentowe), bo DVD ma swoje "widzimisię". Wykorzystuję złącze komponentowe. Bezsens totalny jak dla mnie.

0
  • #3 05 Sty 2012 23:45
    lukpio3
    Poziom 21  

To znaczy ja problemu z DVD nie mam. Płyty mi czyta normalnie i wszystko działa poprawnie tylko jak przełączam na TV żeby mi ona szła przez nagrywarkę abym mógł sobie nagrywać to wyświetla mi ten błąd.

0
  • #4 13 Sty 2012 12:39
    GPx
    Poziom 1  

Witam, Jakiś "mądry" człowiek z Cyfrowego Polsatu powiedział mi na infolini, że nowe oprogramowanie (aktualizacja) ma takie zabezpieczenie - "nadrzędność wyjścia HDMI" - nie był mi w stanie wytłumaczyć do czego to zabezpieczenie - bo przecież nie do dekodera, chodzi o zablokowanie podłączenia dodatkowego odbiornika - mam po prostu 1 dekoder to mam oglądać programy na jednym telewizorze - a jak telewizor podłączony przez HDMI jest wyłączony, a drugi podłączony przez euro jest włączony to mam sobie kabelek HDMI za każdym razem odłączyć - Po prostu żenada !

0
  • #5 22 Sty 2012 00:22
    stopi
    Poziom 28  

To całe HDCP to porażka. Niby "ochrona praw autorskich", a przecież płytę chcę odtwarzać oryginalną i nie idzie.

lukpio3 - u ciebie w takim razie nagrywarka ma to porąbane HDCP i nie może dogadać się z resztą sprzętu. Spróbuję może jeszcze wgrać oryginalny soft do dvd ze strony producenta, angielski, bo podobno ten, który mam jest jakiś modyfikowany (dvd było kupione używane), ale boję się tego ruchu, bo jak aktualizacja się nie powiedzie to się pożegnam z odtwarzaczem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo