Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother Innov-is 1500 - nie łapie dolnej nici

Daniel z Łowicza 01 Jan 2012 16:38 2536 2
    Daniel z Łowicza
    Level 2  
    Mam problem z dolną nicią maszyno-hafciarki Brother Innov-is 1500. Podczas szycia wszystko jest jak najbardziej w porządku, problem i siwe włosy pojawiają się podczas haftowania. Igła nie łapie/czasem złapie dolną nić. Nie mogę tego rozgryźć bo haftując obrzeża wzoru prostym ściegiem nie przepuszcza, a haftując wypełnienie wzoru pojawia się meksyk, a to złapie a to nie złapie. Problem pojawił się niedawno, po tym jak jedna z pracownic pomyłkowo włożyła aksamit strażacki do tamborka. Analiza instrukcji maszyny nie przyniosła korzyści, a sklep w którym ją zakupiłem "wciąż szuka przyczyny", staram się uniknąć odesłania jej na serwis bo jest mi puki co bardzo potrzebna. Dodam że plastikowy koszyczek dolnej nici nie jest uszkodzony, maszyna czyszczona regularnie od czasu zakupu (6 miesięcy), dolna nić i górna jest tej samej firmy i ma te same parametry (przynajmniej powinna mieć), używam dolnej szpulki dla maszyn brothera, igła nie jest skrzywiona (testowałem na kilku igłach różnych grubości problem się powtarza), materiał też jest ok (zwykły aksamit, białe bawełniane płótno), prędkość haftu nie wpływa na problem. Nie wiem czy coś przeoczyłem... Za jakiekolwiek porady czy zapytania będę bardzo wdzięczny, bo skończyły mi się pomysły.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Daniel z Łowicza
    Level 2  
    wiesław67 - sprawdziłem, obcinana jest poprawnie. Zarówno na początku haftu jak i przy zmianie koloru haftowania. Szpulka w bębenku jak i sama nitka nigdzie się nie zahaczają, zmieniałem też naprężenia dolnej nici od najniższej wartości do najwyższej i próbowałem haftować, bez zmian. Puki co jest używana jako maszyna szyjąca i nie przepuszcza żadnej nici, nawet przy ściegu ozdobnym (takie małe kwiateczki o szerokości 5mm).

wiesław67 jakby nie patrzeć naprowadziłeś mnie na trop. Nerwy i głupota idą u mnie w parze, eh... Naprężenie nici podczas haftowania dałem na +5. Działa teraz poprawnie, rzecz tak oczywista że nie można jej przeoczyć, a jednak można :(