Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja Adobe Flash Player w Mozilla FireFox

01 Sty 2012 16:47 9341 6
  • Poziom 9  
    Witam
    Ostatnio chciałem obejrzeć sobie film na MegaVideo w przeglądarce FireFox. Ale wyświetla mi się ten komunikat:

You need a newer flash player version to use Megavideo
    Please click here and update your flash player to the latest version.

No więc rozumiem, że mam zbyt starą wersję Flasha. Klikając na komunikat wysyła mnie tu: http://get.adobe.com/flashplayer/ skąd oczywiście pobieram tą wtyczkę.
    Mój problem polega na tym, że kiedy ściągam program i się instaluje to nie ma żadnych błędów, wszystko jest tak jak należy. Ale po instalacji film nadal nie działa a we wtyczkach FireFox-a nie ma nic nowego (bo chyba powinna pojawić się ta wtyczka), nie widać żadnych efektów instalacji.

Mój system to Windows 7 64 bitowy
    Wersja przeglądarki to 9.01

Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Takie rzeczy jak Flash powinno instalować się przy wyłączonych przeglądarkach, a po zakończeniu instalacji należy uruchomić ponownie komputer.
  • Poziom 9  
    Niestety nic to nie daje. Przed chwilą zauważyłem, że po instalacji w Panelu Sterowania pojawiła się ikonka Flash Player-a. Ale i tak nic z tego skoro przeglądarka chyba z tego nie korzysta.

Zauważyłem jeszcze, że w przeglądarce mam zainstalowaną wtyczkę ShockWave Flash 9.0.28.0, a wersja Flash Player-a w Panelu Sterowania/Zaawansowane to 11.1.102.55 (wtyczka) i niezainstalowane (ActiveX)

Na innym kompie w którym wszystko działa wtyczka ShockWave Flash jest w wersji 10.2.159.1, a dla Flash Player-a w Panelu Sterowania/Zaawansowane to 10.2.159.1 (wtyczka) i 11.1.102.55 (ActiveX).
    Można zauważyć, że wersja ShockWave Flash i Flash Player-a jest taka sama.
    Być może te informacje pomogą w znalezieniu błędu...
  • Poziom 33  
    Odinstaluj wszystkie dodatki z Mozilla Firefox ,
    ściągnij ze strony producenta najnowsze dodatki ,
    restart PC i instalacja po jednej wtyczce i restart PC ,
    też miałem podobny problem z tą przeglądarką na Windows 7 i tak to rozwiązałem .
  • Poziom 9  
    Mam odinstalować wszystkie dodatki, czyli wtyczki i rozszerzenia, tak?
    A jak odinstalować wtyczkę, bo w FireFox jest tylko opcja "WYŁĄCZ"?
    I jeszcze jedno:
    Później mam ściągnąć tą wtyczkę Adobe Flash Player, czy coś jeszcze, aby działało?

EDIT
    Dodam jeszcze, że na Google Chrome wszystko działa jak należy.
    Czytałem gdzieś, że pomiędzy przeglądarkami występuje konflikt wtyczek, może to jest powodem mojego problemu.
  • Poziom 20  
    Spróbuj jeszcze usunąć ciasteczka z przeglądarki i wyczyścić listę przeglądania.