Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E160, spalony modem, naprawa

01 Sty 2012 18:40 2362 11
  • Poziom 9  
    Otóż problem wygląda tak:
    podłączałem przednie USB w komputerze niestety nie zrobiłem tego zbyt precyzyjnie, a do tego źle podłączonego portu podłączyłem modem.
    Urządzenie się chyba spaliło. Bo gdy podłączam go do tylnego portu miga tylko dioda, a na komputerze najpierw wyświetlało nieznane urządzenie USB, a teraz brak jakiejkolwiek reakcji.
    Ile może wynieść naprawa takiego modemu? jeśli ew. da się naprawić.

Jeśli zły dział proszę o przeniesienie.
  • Poziom 29  
    Oddaj do serwisu, bo my wróżki nie wiemy co to znaczy u Ciebie "źle podłączonego portu", i w dodatku nie wiemy co się spaliło, a mogło wszystko, a mogła tylko 1 rzecz, tzw gdybanie.
  • Poziom 9  
    Tutaj chodzi tylko o spalony modem! Chciałem zapytać tu bo gwarancja zakończona a chce wiedzieć czy da się w ogóle naprawić taki modem.
  • Poziom 29  
    Naprawić da się wszystko, tylko pytanie jaki będzie tego koszt ?
    Czy naprawdę mam ci to tłumaczyć ?
  • Poziom 9  
    Jeśli mógłbyś byłbym bardzo wdzięczny. Po to założyłem ten temat
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Więc:
    Naprawa twojego modemu może przekroczyć kosztem zakup nowego, bo serwis doliczy sobie jeszcze robociznę, ale nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie, dopóki nie zobaczy się fizycznie tego modemu, albo do czasu jak sam do niego nie zajrzysz i nie powiesz nam, czy widzisz coś, co nosi wyraźne ślady przegrzania bądź wręcz "wybuchu" czy upalenia.

Nie jesteśmy w stanie zdiagnozować twojej usterki, gdyż nie wiemy jak "źle" podłączyłeś USB, czyli czy wpiąłeś wtyczkę odwrotnie (?) co sugerowało by odwróconą polaryzację, czyli możliwe uszkodzenie na samym wejściu zasilania, ale nie koniecznie, gdyż w zależności od elementów które są w tym modemie mogło zepsuć się wszystko, łącznie z gniazdem karty SIM i głównym "Chipem", jednak równie dobrze mogłeś podłączyć źle kolejność pinów, jeśli masz je luzem pojedyńczo, co raczej się nie zdarza, ale różne rzeczy się widziało.

Nie wiem co jeszcze mogłeś wymyślić w podłączaniu przednich gniazd, gdyż każdy jest inny, i każdy może pomyśleć inaczej, równie dobrze w przypadku skrajnego postępowania mogłeś spróbować podłączyć wtyczkę do gniazdka zasilania wentylatora gdzie idzie +12V, więc nie każ mi zgadywać.

Każdy jest inny, tak człowiek jak i przypadek.

Patrząc na to, że na alledrogo modemy te znajdziesz za 50 zł a pewnie i taniej jak poszukasz, wątpię, że naprawa będzie opłacalna, bo serwis za samą diagnozę weźmie przynajmniej 20-30zł.

Jeśli chcesz jeszcze coś wiedzieć, to zadaj konkretne pytanie, bo nie wiem na co odpowiadać.
  • Poziom 9  
    Chodzi o to że podłączyłem źle kabelki od dodatkowych USB do płyty głównej.
    Gdy podłączałem nic się nie działo typu wybuch itp.

Dzięki za odpowiedz.
  • Poziom 29  
    Ale gdzie je źle podłączyłeś ?? Tak wiem że do płyty, ale pomyliłeś kolejność czy złączę ?
    JAK podłączyłeś do złego złącza to do jakiego itd.

Nie mówię o fizycznym dźwięku wybuchu przy podłączaniu USB, tylko jak rozbierzesz modem, zobacz czy nie ma wewnętrznych uszkodzeń!
  • Poziom 9  
    zapewne pomyliłem kabelki na płycie głównej.
    Podłączyłem do usb. a jeśli chodzi ci o płytę to nie pamiętam.
    Rozebrałem modem i nic szczególnego nie widać jeśli chodzi o jakieś uszkodzenie.
  • Poziom 29  
    No więc pozostaje Ci tylko serwis, który zdiagnozuje usterkę.
    Mocno zastanów się nad kosztem ekspertyzy i ew naprawy, bo tak jak mówiłem, znajdziesz te urządzenia za grosze.

Rozumiem że nie działa na żadnym USB ? Sprawdzasz z kartą SIM ?
  • Poziom 9  
    Raczej nie będę naprawiał. Nie działa na żadnym usb.
    Podłączam bez sim ale to chyba nie robi różnicy
  • Poziom 29  
    Nie nie robi różnicy, zastanawiałem się nad możliwością podłączania ze spaloną kartą, ale tak to niestety nie masz innego wyjścia jak zakończyć temat.

Pozdrawiam
    Mati.