Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Ćwierkanie" alternatora volvo s60 d5 163 KM

01 Sty 2012 19:16 3697 5
  • Poziom 8  
    Witam!

Samochód jak w temacie:
    Volvo s60, d5 163KM przebieg 280 tyś km

Zauważyłem ostatnio, że po przejechaniu dłuższego odcinka drogi (po zagrzaniu silnika) z okolic alternatora zaczynają dobiegać odgłosy dźwiękowo przypominające ćwierkanie (nie słychać tego chwilę po zapaleniu silnika - dziś nawet chodził jakieś 5 minut i też cisza). Czy problemem może być łożysko alternatora? Jakieś 20 tyś km temu wymieniałem pasek alternatora i wtedy wg mechanika to sprzęgiełko było ok.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi!

Pzdr
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A ty stawiasz, że coś ci się tam zaległo? I że kolejne 20 tysięcy km, to nic?
  • Poziom 35  
    Zdejm pasek akcesoriów.

Moderowany przez Błażej:

"Zdejm", bo daleko sięgać nie trzeba? Jakby musiał dalej, to być pewnie napisał ZDEJMIJ, nie?

• Poziom 8  
    @Błażej: Nie stawiam na zalęgnięcie się czegoś w alternatorze, ale liczyłem na fachową podpowiedź. Opisałem sytuację, tyle. 20 tyś km, to chyba nie jest dużo.
    @kidu22: zdejmę pasek alternatora, tylko muszę sobie klucz do tego ogarnąć i .. mam sprawdzić czy są jakieś luzy na łożysku? na coś jeszcze zwrócić uwagę?

Pzdr
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    mihal_k napisał:
    Jakieś 20 tyś km temu wymieniałem pasek alternatora

Więc rozumiem, że wymiana paska jest równoznaczna z regeneracją łożyska, tak? Co ma wymiana paska do jego stanu? A teraz doszło ci kolejne 20 kkm. I że przez ten czas łożysko nie miało prawa dokonać żywota, bo 20 kkm temu mechanik powiedział, że jest ok?
    Zdejmij pasek, zakręć alternatorem i słuchaj. Sprawdź wszelkie rolki napinające.