Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie dla małego zespołu kościelnego.

Heniopt 01 Sty 2012 21:33 1659 5
  • #1 01 Sty 2012 21:33
    Heniopt
    Poziom 2  

Mam mały zespół kościelny. 2 wokale, gitara i klawisze. Czasami skrzypce i flet (niekoniecznie zawsze razem) i zastanawiam się od pewnego czasu z zainwestowaniem w nagłośnienie.
    Jakoś dziwnie się uparłem na kolumny aktywne.
    Obecnie mamy jedynie mikser Yamaha MG102c (nie jest najwyższych lotów ale daje radę póki co, może z czasem zmieni się na coś lepszego, na razie musi zostać taki) i mikrofony shure PG58 dynamiczne na kablu do wokalu.
    I teraz tak, kościoły nie raz zmieniamy, raz gramy w większym kościele raz mniejszym, zależy gdzie nas posieje, bo przeważnie gramy na ślubnych uroczystościach.
    Zastanawiałem się nad kolumnami mackie ale czytając trochę opinii odpuściłem je sobie i pomyślałem nad 2oma kolumienkami RCF ART 312-A i do tego jeszcze dokupieniem zestawu mikrofonów bezprzewodowych AKG WMS 40 PRO Vocal Dual Set.
    Co uważacie ? Co doradzacie ? Niestety nie słyszałem zbyt wielu sprzętów i komentarzy. Chciałbym po prostu kupić coś raz a porządnie w miarę dobrych pieniądzach (najlepiej nieprzekraczających 5tys zł)
    Co dodam... kolumny nie raz przydały by mi się do nagłośnienia małych imprez w klubach (typu karaoke w niedużym gronie).
    Z kupnem nie spieszy mi się jeszcze, ale chciałbym już wiedzieć na co mam "polować"

0 5
  • #3 01 Sty 2012 23:55
    Heniopt
    Poziom 2  

Nie no, chodzi, żeby w kwocie 5tys zmieścić się i z tymi mikrofonami i kolumnami... może nieznacznie przekraczać tę kwotę ale o jakieś 200-300zł. Na więcej niestety nie stać mnie w tej chwili i raczej za wiele bym więcej wydawać nie chciał też

0
  • #5 05 Sty 2012 23:11
    Heniopt
    Poziom 2  

To mówisz, że npo ten model GVP-312FA wystarczyłby ?? czy który z nich byś polecał (do 2tys za jedną kolumnę)
    I co sądzisz o mikrofonach ??

Dodano po 13 [minuty]:

Jeszcze znalazłem z tej firmy kolumny 315A, 515A.... i nie wiem czy one się czymś różnią między sobą prócz mocą ?

0
  • #6 03 Lut 2012 09:31
    alojzy7719
    Poziom 35  

Dla Twojego zespołu będzie w sam raz. Z tymi mikrofonami nie miałem nigdy styczności, ale wizualnie i cenowo wzbudzają zaufanie. Kolumny PLP-315 i 515A są oparte na głośniku 15" i driverze 1/4", oprócz większej mocy (PLP-515A), można je stosować również jako monitory podłogowe.

0