Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toledo 1M, 2.3 gaśnie podczas jazdy

DzieX 01 Sty 2012 21:59 1172 5
  • #1 01 Sty 2012 21:59
    DzieX
    Poziom 12  

Mam problem z autem - podczas jazdy z niewyjaśnionych przyczyn gaśnie cała elektryka, tj silnik, wszystkie kontrolki na desce, światła itd. Działa centralny, oświetlenie wnętrza i awaryjne. Zauważyłem, że najczęściej dzieje się tak przy jeździe w deszczu. Po zgaśnięciu stopniowo wracają pojedyncze układy i po ok 5min auto jedzie dalej jakby nigdy nic. Dodam, że bardzo lekko żarzy się kontrolka od świateł mijania.

VAG nie łapie żadnych błędów silnika ani zegarów.
    Zmieniana już była kostka stacyjki. Czyściłem też styki przy aku, te bezpieczniki podłużne i zmieniłem komplet przekaźników na inne.

0 5
  • #2 01 Sty 2012 22:16
    ociz
    Moderator Samochody

Bezpiecznik z tych dużych nr 7 w komorze silnika, on jest między stacyjką a akumulatorem.

0
  • #3 01 Sty 2012 22:41
    DzieX
    Poziom 12  

Ja niedawno czyściłem te duże bezpieczniki bo były zasyfione i ten bezpiecznik zdawał się być cały.

0
  • #4 01 Sty 2012 22:46
    ociz
    Moderator Samochody

Może i cały, ale gdzieś coś musi nie kontaktować dobrze.

0
  • #5 13 Sty 2012 00:11
    DzieX
    Poziom 12  

Bezpiecznik jest ok. Rozbierając podszybie napotkałem na dwa kiepskie połączenia masowe. Wyczyściłem je.

Dodam, że sytuacje w jakich występował problem był przy dużym obciążeniu (światła mijania + drogowe + halogeny + radio + nawiew). Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Podczas jednej 30to km podróży raz wystąpiło to 3 razy. Za 3cim wyłączyłem radio i klimę oraz wracałem na światłach mijania i dojechałem bez kolejnych przygód.

0
  • #6 26 Lis 2012 13:10
    DzieX
    Poziom 12  

Rozwiązaniem okazała się ginąca masa z podszybia.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo