Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1,9 tdi 105km skoda superb nie odpala na zimnym silniku

manianabikerboy 01 Sty 2012 22:55 4636 7
  • #1 01 Sty 2012 22:55
    manianabikerboy
    Poziom 2  

Witam wszystkich użytkowników forum , mam problem ponieważ moja skodzianka nie chce odpalać w ogóle na zimnym silniku , odpali tylko na samostart albo placka. Jak silnik pochodzi dosłownie kilka sekund zgaszę go to potem odpala bez problemu , samochód normalnie przyspiesza , silnik pracuje równomiernie . Byłem na komputerze i pokazał mi tylko przepływówkę powietrza i jedną świecę , to wymieniłem wszystkie świece dla pewności , samochód stał w garażu i było w granicach 10stopni i odpalił byłem zadowolony ale po dniu jak stał na dworze już nie odpala z powrotem . Rozrząd jest ustawiony dobrze , pompka paliwowa działa , świece grzeją . I co du dalej z tym fantem zrobić ???? Czy czujnik temperatury silnika może mieć na to wpływ ???? Bo wyczytałem gdzieś iż może się zawiesić i komputer nie daje odpowiedniej dawki rozruchowej czy to prawda ???? Czekam na wasze podpowiedzi .

0 7
  • #2 01 Sty 2012 23:39
    Slawek12345677
    Poziom 12  

Sprawdź czy pompka daje odpowiednie ciśnienie i czy nie puszcza ciśnienia bo może być uszkodzony zawór wrotny w pompce i paliwo po dłuższym okresie schodzi z przewodów i zanim nabije to ciągnie powietrze. Pompka może podawać a zawór może nie trzymać, Najtańszy sposób to zawór jednostronny przy baku zamontować

0
  • #3 02 Sty 2012 22:32
    radzio740
    Poziom 16  

to wypnij wtyczke od czujnika temp. i wtedy sproboj , a spr.czy dochodzi prad do swiec

0
  • #4 02 Sty 2012 23:33
    manianabikerboy
    Poziom 2  

wymieniłem czujnik temperatury silnika jutro próba odpalenia , opisze objawy po wymianie czujnika .

0
  • #5 03 Sty 2012 11:37
    manianabikerboy
    Poziom 2  

jednak to nie czujnik :( , a prąd na świece dochodzi :(

0
  • #6 03 Sty 2012 14:55
    kuba24770
    Poziom 7  

To może wlej ulepszonego diesla :)

0
  • #7 03 Sty 2012 15:42
    rwrutniak
    Poziom 9  

Rozrząd ustawiony dobrze a korekcja kata wtrysku po wymianie była? moze tu tkwi problem,od tego bym zaczoł.
    Pozdrawiam

0
  • #8 09 Sty 2012 16:30
    manianabikerboy
    Poziom 2  

zamykam temat , ponieważ byłem dziś u znachora czarodzieja od diesli i jest to przyczyna uszczelniaczy pompowtrysków także samemu się tego nie zrobi . pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

0