Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1,9 tdi 105km skoda superb nie odpala na zimnym silniku

01 Sty 2012 22:55 5044 7
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich użytkowników forum , mam problem ponieważ moja skodzianka nie chce odpalać w ogóle na zimnym silniku , odpali tylko na samostart albo placka. Jak silnik pochodzi dosłownie kilka sekund zgaszę go to potem odpala bez problemu , samochód normalnie przyspiesza , silnik pracuje równomiernie . Byłem na komputerze i pokazał mi tylko przepływówkę powietrza i jedną świecę , to wymieniłem wszystkie świece dla pewności , samochód stał w garażu i było w granicach 10stopni i odpalił byłem zadowolony ale po dniu jak stał na dworze już nie odpala z powrotem . Rozrząd jest ustawiony dobrze , pompka paliwowa działa , świece grzeją . I co du dalej z tym fantem zrobić ???? Czy czujnik temperatury silnika może mieć na to wpływ ???? Bo wyczytałem gdzieś iż może się zawiesić i komputer nie daje odpowiedniej dawki rozruchowej czy to prawda ???? Czekam na wasze podpowiedzi .
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Sprawdź czy pompka daje odpowiednie ciśnienie i czy nie puszcza ciśnienia bo może być uszkodzony zawór wrotny w pompce i paliwo po dłuższym okresie schodzi z przewodów i zanim nabije to ciągnie powietrze. Pompka może podawać a zawór może nie trzymać, Najtańszy sposób to zawór jednostronny przy baku zamontować
  • Poziom 16  
    to wypnij wtyczke od czujnika temp. i wtedy sproboj , a spr.czy dochodzi prad do swiec
  • Poziom 2  
    wymieniłem czujnik temperatury silnika jutro próba odpalenia , opisze objawy po wymianie czujnika .
  • Poziom 2  
    jednak to nie czujnik :( , a prąd na świece dochodzi :(
  • Poziom 8  
    To może wlej ulepszonego diesla :)
  • Poziom 10  
    Rozrząd ustawiony dobrze a korekcja kata wtrysku po wymianie była? moze tu tkwi problem,od tego bym zaczoł.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    zamykam temat , ponieważ byłem dziś u znachora czarodzieja od diesli i jest to przyczyna uszczelniaczy pompowtrysków także samemu się tego nie zrobi . pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi