Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

słuchawka bluetooth nie odtwarza muzyki

pcstore_wilk 02 Sty 2012 01:03 22064 10
  • #1 02 Sty 2012 01:03
    pcstore_wilk
    Poziom 8  

Witam,
    nie potrafiłem w necie znaleźć odpowiedzi na to pytanie, więc zadaję tutaj.

Mam słuchawkę bluetooth Jabra BT5020 oraz telefon Samsung Galaxy ACE na Androidzie oczywiście.
    Słuchawka działa wyłącznie podczas połączeń telefonicznych, nie odtwarza muzyki, nie słychać w niej też kliknięć przycisków. Po prostu aktywuje się podczas połączenia telefonicznego, po którym od razu deaktywuje. Chciałbym by było inaczej.

Na liście połączeń bluetooth pojawia się przy słuchawce: "Podłączony do urządzenia audio telefonu", powinno być podobno: "Podłączony do urządzenia audio telefonu oraz multimediów". Niestety nie potrafię tego zmienić. Porady na innych forach by wyłączać i włączać połączenie aż zatrybi (brzmi to śmiesznie) oczywiście nie działają.
    Słuchawka działała prawidłowo, odtwarzała audio z poprzednich moich telefonów: Nokii 6230i oraz N85.

Ma ktoś może pomysł jak to zrobić?
    Pozdrawiam
    Sebastian

0 10
  • #3 02 Sty 2012 11:06
    pcstore_wilk
    Poziom 8  

poczekamy, może ktoś będzie miał jakąś koncepcję,
    próbowałem też podłączyć sobie słuchawki Nokii - BH-103, one działają jak trzeba.
    jak się nie da, to się nie da. Z tymi bluetoothami zawsze jakieś problemy są, ja tego nie ogarniam :/ ;)
    dzięki :)

1
  • #4 22 Cze 2012 18:33
    metylopentan
    Poziom 14  

Być może przedawnione, ale może...
    Rozwiązanie Twojego problemu jest proste.
    Tam gdzie widzisz "podłączony do urządzenia audio telefonu" dotknij i przytrzymaj na chwilę palec na owej słuchawce, wybierz "opcje" i tam zaznacz kwadracik "multimedia".
    Mam nadzieję, że pomogłem, jak nie Tobie to na przyszłość.
    Pozdrawiam.

1
  • #5 03 Sie 2012 12:38
    superantek24
    Poziom 9  

Niestety nie da się tak wszystkich słuchawek podłączyć do telefonu. Mojej noki Bh się nie da, ani do androida, ani do java/y

2
  • #6 03 Sie 2012 13:38
    kondzio951
    Poziom 13  

Ja już przerabiałem to samo i niestety nie odpalisz tej słuchawki na andku, ja musiałem sobie kupić zestaw nokia bh-214 i jestem zadowolony, po za tym ze wszystkimi telefonami współpracuje

0
  • #7 02 Paź 2012 00:35
    pcstore_wilk
    Poziom 8  

nic przedawnione, bo własnie po wielomiesięcznych poszukiwaniach znalazłem pod dywanikiem w samochodzie tą Jabrę i właśnie chciałem przetestować to co napisał "metylopentan". Niestety chyba się poddam Panowie pod Tobą mają rację, nie da się. Mam podpiętą również drugą słuchawke: Nokię BH-103, tam w opcjach są dwie możliwości: telefon i media, w Jabrze BT5020 jedynie telefon z checkboxem. Ale nauczyło mnie to jednego - mam podpięte radio Clarion z wbudowanym zestawem głosnomówiącym i właśnie odpiąlem sobie połączenie telefoniczne a zostawiłem jedynie multimedia, by muzyczkę czasami czy coś puścić z telefonu :) Jeśli ktoś odkryje kiedyś jak opanować tą Jabrę - napiszcie. A cała sytuacja umacnia moje przekonanie, że nie warto kupować rzeczy drogich z najwyższej półki (bo taką była ta moja Jabra kilka lat temu), najlepiej z prądem, owczym pędem - kupować rzeczy najpopularniejsze. Prosta Nokia za 1/3 wartości Jabry a działa wszystko jak trzeba, tyle że wciska się ją do obu uszu i zawsze mi z nich wypada.

1
  • #8 09 Lut 2013 21:18
    pkolbusz
    Poziom 1  

odpowiedz jest i to bardzo prosta :) wystarczy z marketu pobrać niewielka aplikacje: btmono i po sprawie :) mam nadzieje ze komuś pomogłem

6
  • #9 10 Lut 2013 21:08
    pcstore_wilk
    Poziom 8  

działa, i robi to, czego potrzebowałem :) wielkie dzięki !
    choć ma kilka mankamentów, np. nie połączanie nie zrywa się automatycznie po wybraniu OFF w aplikacji; nadal słychać szum w słuchawce, który można stracić przez wyłączenie bluetootha w telefonie.
    Nie wpadłem nawet na to, ze mój problem to kwestia mono-stereo.

Moja kolejny raz wygrzebana słuchawka reaguje na program tak jak tego oczekiwałem. Jednak nadaje się już chyba do wymiany. Trzeszczy coś w niej potwornie i w muzyce i podczas rozmów.
    Dzieki za pomoc :)

2
  • #11 07 Kwi 2014 10:21
    centrino
    Poziom 12  

Podobnie mam w słuchawce midland do kasku motocyklowego. Ale zawsze ten problem wyskakuje po zimie jak słuchawka jest dawno nie używana.
    Pomaga reset telefonu do ustawień fabrycznych (oczywiście wcześniej zrobiona kopia zapasowa telefonu)

1
  Szukaj w 5mln produktów