Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Światła w Renault Laguna 94 z białych na niebieskie

02 Sty 2012 10:45 4233 19
  • Poziom 2  
    Witam.
    Jestem tu nowa proszę o wyrozumiałość.
    Mój brat zakupił ostatnio samochód Renault z 94 roku.
    Ma skórzane fotele i ma fajny czarny kolor :) a na boku ma napisane RTE i z tyłu 2.0.
    Z tego co wiem jest to benzyna, jednak czy ma to wpływ na żarówki?
    Samochód jest bardzo wygodny, ale on ciągle marudzi, że ma kiepskie światła do jazdy w nocy. Nie te długie, te zwykłe.
    Niedługo ma urodziny i chciałam się zapytać co trzeba zrobić, żeby wymienić żarówki na te jasno świecące niebieskie?
    Widziałam w niektórych autach te diodowe światełka ale one wyglądają na tani tuning.
    Postaram się później wstawić jakieś zdjęcia reflektorów.
    Jakie zdjęcia mam wstawić?
    Podobno jakąś instalację trzeba zmienić. Słyszałam, że ksenony są dobre.

W tym momencie proszę o nie wstawianie głupich dowcipów z żarówkami i blondynkami. Ok? :)
    Błagam nie wypisujcie bym wstawiła swoje zdjęcia bo to jest żałosne. Wszystkim panom cwaniakom podrywaczom z góry podziękuję.
    Macie pisać bzdury to piszcie z kolegami z gimnazjum.
    Już wiem, że na fora o samochodach nie ma się co pytać, bo tam sami kolesie w Bemkach z włosami na żel, co na remizę chcą zaprosić.
    Już zrezygnowałam z jednego forum, może tu się znajdzie jakiś fachowiec.
    *Przepraszam za frustrację.*
    :)
    Chciałam mu zrobić prezent w postaci naprawy, ale jak pojechałam do mechanika to on zbył mnie z kwitkiem i powiedział, że to będzie koszt 300 zł.
    Więc chciałam zasięgnąć informacji, troszkę poszperać i popytać, żeby nie być zupełnym laikiem. Zależy mi na tym żeby mój brat wracał spokojnie i bezpiecznie do domu.
    Jest ktoś kto mógłby mi to jakoś ładnie prosto wytłumaczyć?
    Sama nie będę mu grzebać w aucie, bo się boję.
    Postaram się później wstawić jakieś zdjęcia reflektorów.
    Jakie zdjęcia mam wstawić?
  • Moderator Samochody
    Ksenony będą nielegalne bo reflektory jak i reszta samochodu nie są do nich dostosowane.
    Po pierwsze, to trzeba sprawdzić stan reflektorów czy nie brudne wypalone itp bo wtedy będzie tylko coraz gorzej świecić. Sprawdzić też czy są poprawnie wyregulowane.
    Wtedy ewentualnie można wstawić jakieś jaśniej świecące żarówki ale tu się trzeba liczyć bardzo krótką ich trwałością. Dobry stosunek ceny do jakości mają Tungsram +50%.
  • Poziom 13  
    Przedmówca dobrze radzi,za jazdę na ksenonach w nieposiadających homologacji lampach "poleci" dowód.U mnie poprzedni właściciel założył jakieś chińskie niebieskie żarówki i nie szło na nich jechać po zmroku.W ich miejsce poszły Tungsramy +50% i porównywalnie lepiej oświetlają drogę.
  • Poziom 39  
    Faktycznie sporo frustracji i może nieuzasadnionej. Niestety dla realizacji planów dodatkowe pytania są konieczne. Nic nie wiemy o modelu i stanie modyfikacji auta. A może być różnie. A zamiar wiąże się z kosztem i dobrze aby uzasadnionym. Nie wiemy też czy brat wymieni reflektory samodzielnie, czy skorzysta z warsztatu (niby taka była sugestia). Jeśli reflektory tkwią w samochodzie od nowa to faktycznie pewno są zużyte i chyba najlepszym wyjściem będzie wymiana na nowe. Aby dokonać zakupu konieczna jest wiedza o szczegółach, którą można posiąść jedynie oglądając pojazd. Stąd pytania uzupełniające traktowane jako natręctwo. Najogólniej należy szukać reflektorów do Laguny z roku 94. Ju z ostrzegałem, że odmian może być sporo z racji różnych wytwórni, rynków i modyfikacji. Coś znalazłem ale problem, że może to być traktowane jako reklama na co nie ma zezwolenia na forum. Jeśli administratorzy przeżyją warto zajrzeć: http://oferia.pl/usluga/item231335-polerowanie-reflektorow-metalizacja-odblysnikow
    http://moto-portal.pl/sklep/mp/auto_czesci/os.../LAGUNA_I_94_98/reflektor_glowny/603210-E.php
    http://www.nokaut.pl/reflektory/renault-laguna-i-94-98-reflektor-glowny-strona-prawa.html
  • Poziom 37  
    Tak jest, tu poprawa nie wiąże się (tylko) z wizytą w sklepie i kupno wskazanego "pudełeczka" jako prezentu, np żarówek.
    Warto sprawdzić inne jeszcze elementy: czystość wtyków elektrycznych pojazdu (może nawet rozważyć instalowanie przekaźników?), poziom ładowania z alternatora - reflektory mają sporo za sobą, to fakt. Lecz może jeszcze są inne przyczyny niezadawalającej jasności świateł mijania.
    Co do żarówek, to naturalnie muszą mieć homologację (czyli kółeczko z literką "E" oraz cyfrą). Jednak odradzam barwione, nawet na niebiesko. Każde barwienie to przecież dodatkowa przeszkoda dla przepływu światła. Fajnie wygląda ale mnie nie przekonuje.
  • Moderator Samochody
    Przeróbka nie zgodna z art. 66PRD - pomożesz bratu pozbyć się dowodu rejestracyjnego. Zamiast tego warto doprowadzić oryginalny ukłąd oświetlenia do porządku.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nikt nie wskazał na konieczność sprawdzenia napięcia bezpośrednio na żarówkach. Może wystarczy dostawić przekaźnik.
  • Poziom 37  
    Pawel wawa napisał:
    Nikt nie wskazał na konieczność sprawdzenia napięcia bezpośrednio na żarówkach. Może wystarczy dostawić przekaźnik.

Ja wskazałem :spoko:

====================
    Piszę tu, bo już szkoda postów w tym temacie. Jak Kolega Milejów później napisał

milejow napisał:
    I na tym się pewnie skończyło.

I jak sądzę, Kolega ma rację :cry: - oprócz pierwszego posta żadnej reakcji...
  • Poziom 35  
    W 17 letnim autku warto zmienić lampy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zico63 napisał:
    Ja wskazałem :spoko:

Bardzo Cię Kolego przepraszam, przeoczyłem Twój post. Mam nadzieję, że zostanie mi to łaskawie wybaczone :)
  • Poziom 43  
    I na tym się pewnie skończyło. Przyszła-posyczała-wylała frustrację nabytą po wizycie na innym forum i............zwiała a Panowie niech dalej prężą klaty :D
  • Poziom 2  
    Panowie
    Dziękuję za tak duże zainteresowanie , pomoc i dziękuję za sugestie.
    Szczerze, nie myślałam że dostanę odpowiedź, liczyłam że zajmie to co najmniej tydzień bądź dwa. A tu odpowiedź niemalże od razu.
    Widać dobrze trafiłam :)

Wszelkie porady wezmę sobie do serca, oraz postaram się sprawdzić instalację.
    Dziękuję za sugestię co do wymiany lamp.
    Co panowie sądzą, jeśli miałaby być wymiana lamp [ z kloszami ? ]
    widziałam na allegro lampy "lexus type" na przód
    oraz lampy z nowszych roczników - czy będą pasowały?

Cytat:
    I na tym się pewnie skończyło. Przyszła-posyczała-wylała frustrację nabytą po wizycie na innym forum i............zwiała a Panowie niech dalej prężą klaty Very Happy

Panie kolego forumowiczu

Nie jestem furiatką.
    Ja jestem miłą, spokojną, zrównoważoną kulturalną kobietą.
    Nie syczę, i nie wylewam frustracji. No, czasem troszkę na moich informatyków.
    Przy okazji chyba nie traktujecie mnie inaczej bo jestem kobietą?
    Fakt, nie znam się na motoryzacji, ale który z was potrafi wymienić rodzaje - typy topów, błyszczyków oraz szpileczek ?
    Ilu z was potrafiło by wymienić odmiany różu i seledynowego ? :D
    Każdy jest specjalistą w swojej dziedzinie.

Proszę o wyrozumiałość, oraz nie smaganie pejczem.
    :)
  • Poziom 43  
    Lampy z laguny1 po lifcie (szyba z poliwęglanu) z reguły gorzej świecą niż te starszego typu (szyba szklana) bo poliwęglan mętnieje z czasem a w przypadku tego modelu auta dzieje się to dziwnie szybko i intensywnie. Osobiście zajął bym się dokładnym sprawdzeniem instalacji świateł pod względem stanu złączy, kostek i samych kabli, instalacja w dobrej kondycji+ nowe żarówki(osram, philips itp) na pewno zadowoli brata jakością oświetlenia auta. Na temat uniwersalnych xenonów, soczewek, ringów itp wynalazków nie mam najmniejszej ochoty zabierać głosu
  • Poziom 32  
    Witam, koleżanka teraz nas ma za blondynów :D a poród koleżanka odbierze? bo ja tak :D z racji profesji żony zostałem przeszkolony :D , no to wstęp mamy zrobiony :D, a polecam odwiedzić Bydgoszcz i na ulicy Bocznej jest sklep Autolampy wybór lamp bez liku z homologacją(dopuszczenie do ruchu) a potem wizyta w warsztacie i po sprawdzeniu i ewentualnej naprawie niesprawności "światłość zagości przed Renią na drodze", życzę wdzieczności brata po tym wydatku.
  • Poziom 39  
    No cóż tylko powtórzę, że niestety drogą korespondencji nie da się rozwiązać problemu. Musi ktoś kompetentnie bezpośrednio ocenić pojazd. Niestety jak już wspomniano lampy muszą być odpowiednie do danego egzemplarza ponieważ nie ma uniwersalnych. Zupełnie nie potrafię ocenić wyników regeneracji, ale może być skuteczna. Z ostatnich doświadczeń mam ciekawe spostrzeżenia. Zaszła potrzeba wymiany jednego reflektora w moim pojeździe. Zakup i wymianę dokonał warsztat. Teraz każdy widzi, że mam ładniejszy/nowy reflektor. Diagnosta na przeglądzie przyganił ten od nowości działający. Ja gdybym samodzielnie kupował też pewno wybrałbym podobny. Ale praktyka jest nieadekwatna do wyglądu. Otóż stary reflektor lepiej oświetla obszar przed samochodem chociaż jest pdżółknięty i nieco matowy.
  • Poziom 14  
    Witam
    Ja w swoim renault , jakoś świateł poprawiłem stosując przekaźnik .
    Zmierzyłem napięcie na żarówkach i było o 1,5 volta mniejsze niż te z akumulatora , uciąłem wiec oryginalne kable i teraz one załączają przekaźnik , a przez przekaźnik idzie prąd prosto z akumulatora i zasila przednie lampy .
    Żarówki użyłem philips h1 + 30% światło białe, ważna jest budowa żarówki i jej kat padania światła , proponuje tez ustawić światła na stacji diagnostycznej koszt kilka złotych
  • Poziom 36  
    ameno25 napisał:
    uciąłem wiec oryginalne kable i teraz one załączają przekaźnik , a przez przekaźnik idzie prąd prosto z akumulatora
    Jeszcze lepiej dać z alternatora.
  • Poziom 16  
    monikaTorun napisał:

...oraz lampy z nowszych roczników - czy będą pasowały?

Bez minimalnego podpiłowania listwy pod reflektorem, i bez minimalnego dopasowania kształtu, w poszyciach błotników tam gdzie w starej wersji siedzi kierunkowskaz, nie będą specjalnie chciały pasować.
    Adaptacja jest możliwa, ale nie Plug-Play.
  • Poziom 19  
    Ja zacząłbym od sprawdzenia odbłyśników i napięcia na żarówkach. Jeśli odbłyśniki są przepalone należy wymienić lampy (pasują również od L1ph2 są razem z kierunkiem a nie jak w L1ph1 osobno). Jeśli odbłyśnik jest ok, sprawdź czy świecą na odpowiednim poziomie nie za bardzo w ziemię. Jeśli też jest ok zmień żarówki na tungsram +90% światła, żadne blue vision bo fatalnie jeździ się w nocy i w deszczu. Zanim jednak kupisz żarówki sprawdź napięcie na żarówkach przy włączonym oraz przy wyłączonym silniku jeśli jest poniżej 11V można założyć przekaźnik który da napięcie 12V i żarówki będą świeciły pełną mocą. Nie montuj pseudo xenonów ani xenonów w lali jest to nielegalne ze wzg na konstrukcje lamp. xenony muszą mieć spryskiwacze lamp.