Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP LC26SB25E - brak obrazu, fonia ok

02 Sty 2012 13:47 4469 15
  • Poziom 12  
    Witam,
    Potrzebuje pomocy w sprawie usterki telewizora LCD SHARP LC26SB25E. Po włączeniu TV uruchamia sie, podświetlenie działa, głos w porządku, reaguje na pilota, lecz brak jest treści obrazu.
    Napięcia z zasilacza wychodzące mierzyłem oraz napięcia na płytę główną są prawidłowe 5V, 12V, 24V. Płyta główna 715T3251-3 WK827. Po nagrzaniu odbiornika, około 5 minutach zaczynają występować pionowe, czerwone pasy o różnej szerokości
    zdjęcie:

SHARP LC26SB25E - brak obrazu, fonia ok

Następnie po około 30 minutach pojawia sie obraz, i jest w porządku aż do wyłączenia i ostudzenia. Gdy ostygnie usterka powtarza sie ta sama.

Za pomoc z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Załącznik usunąłem. Zdjęcia zamieszać proszę zgodnie z instrukcją. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html [RR]
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Cytat:
    Napięcia z zasilacza wychodzące mierzyłem oraz napięcia na płytę główną są prawidłowe 5V, 12V, 24V.

Nie ma innych napięć do pomierzenia? Tylko te trzy? T-con?
  • Poziom 12  
    Jeżeli piszę że napięcia pomierzone przeze mnie są prawidlowe, również w zasilaczu, to oznacza że elektronika jest w porządku. Nie pytam o główne usterki, tylko proszę o konkretne wskazówki, które były by mi przedatne w naprawie
  • Poziom 33  
    Pasy pionowe o charakterze tęczy najczęściej wskazują na brak sterowania driverami wierszy i pisano o tym na forum wcześniej. Usterka może tkwić w T-con lub samej matrycy, a jeśli dodatkowo pojawi się spowolnienie treści video to raczej tylko w matrycy...niestety :cry:
  • Poziom 12  
    zbyszekskibinski napisał:
    Pasy pionowe o charakterze tęczy najczęściej wskazują na brak sterowania driverami wierszy i pisano o tym na forum wcześniej. Usterka może tkwić w T-con lub samej matrycy, a jeśli dodatkowo pojawi się spowolnienie treści video to raczej tylko w matrycy...niestety :cry:

Czy sugerujesz wymiany matrycy na nową ? Bardzo mi zależy na tym telewizorze, gdyż nie jest to TV klienta, tylko mój własny.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    kukiełka napisał:
    Cytat:
    Jeżeli piszę że napięcia pomierzone przeze mnie są prawidlowe, również w zasilaczu, to oznacza że elektronika jest w porządku.

Jaka elektronika?
    Pisałeś tylko o pomiarach
    Cytat:
    Napięcia z zasilacza wychodzące mierzyłem oraz napięcia na płytę główną są prawidłowe 5V, 12V, 24V.

A więc z zasilacza i coś tam niby na płycie głównej. Więc można ponowić pytanie. Nie ma innych napięć??
    Cytat:
    Czy sugerujesz wymiany matrycy na nową ?

Sugerować i pogdybać to sobie można bez stosownych pomiarów...
    Może matryca, a może nie...

Dziekuje za zbędne odpowiedzi, lecz czekam na odpowiedź fachowca w tej dziedzinie, którym jest zbyszekskibinski lub inni którzy mają na ten temat trochę pojęcia i doświadczenia.
  • Poziom 12  
    kukiełka napisał:
    Skibiński! Nie wszystko co ma pionowe paski to zaraz uszkodzona matryca musi być (w sensie 'szkła' oczywiście)

Dodano po 3 [minuty]:

Cytat:
    Dziekuje za zbędne odpowiedzi, lecz czekam na odpowiedź fachowca w tej dziedzinie,

Na tym etapie i przy tej ilości danych proszę zwrócić się do wróżki. Chociaż, tu na forum też są wróżki, możesz poczekać aż w końcu ktoś się nad tobą zlituje i powie: " tak to matryca, bo miałem podobne objawy....

Wspominałem we wcześniejszym poście że czekam na porady od fachowca.
  • Poziom 12  
    kukiełka napisał:
    No nic nie kuma... Przecież masz porady i wskazówki! OD kukeka - wskazówkę gdzie trzeba jeszcze zrobić pomiary i od Skibińskiego również.
    Współczuję twoim klientom.

Widzę że piszesz tylko po to aby nabić sobie punkty, jeżeli nie potrafisz pomóc, najlepszym wyjściem bylo by sie nie udzielac w tej kwesti.
  • Poziom 12  
    Jak zwykle zbędne odpowiedzi, lecz nie o to chodzi na tym forum. Wspomnę to kolejny i mam nadzieję że już ostatni raz, że potrzebne są mi wskazówki od FACHOWCA.

Dodano po 6 [minuty]:

A jak będziesz dalej tak pieprzyć to cię zdeaktywuje :)[/quote]

Potrzebuje wskazówek a nie żałosnych tego typu tekstów. Przesadą jest również używanie wulgarnych słow na forum. Wstyd !
  • Poziom 43  
    Trzech Ci podpowiada.
    Po nich inni już nawet nie powinni zabierać głosu. ;)
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Jeżeli chcesz zacząć od pomiaru kluczowych napięc, to zacznij od pomiarów na logice matrycy, tak jak sugerował kukeka. Zwróć uwagę na to, że jedno z napięć (nazewnictwo zależy tu od matrycy i jej elektroniki oraz T-cona) ma być dodatnie i wysokie a drugie niższe i ujemne. Napięcia te podawane są na sterowniki wierszy z przetwornic DC/DC na T-con/ie, po rogu szkła matrycy i tam często tracą kontakt.
  • Poziom 12  
    Dziękuję koledze zbyszekskibinski za pomoc. Uszkodzenie matrycy. Dziękuję i pozdrawiam.
    Temat zamknięty.