Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat cc 900 rozładowuje akumulator, zółta kostka stuka

02 Sty 2012 17:07 2933 10
  • Poziom 8  
    jak w temacie, rozładowywało mi akumulator po wielu ładowaniach zdenerwowałem się i kupiłem nowy, niestety nowy też zaczęło rozładowywać więc pewnie pobiera gdzieś prąd na lewo, dotykając klemą plusową akumulatora coś stukało w środku samochodu, po sprawdzeniu byla to ta żółta kostka(zdjęcie), po jej odłączeniu już nie stuka, samochód odpala, ale nie wiem od czego jest tak kostka może cos ważnego i samochód nie będzie działał poprawnie, sprawdziłem światła, radio i ogrzewanie ale działa. Nie sprawdziłem szyb, bo mam elektryczne, nie sprawdziłem jeszcze tylniej wycieraczki i ogrzewania szyby
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ta "żółta kostka", to podstawka przekaźnika. Sama z siebie nie ma nawet jak stuknąć...
    Pokusiłeś się o poszukanie jakiegoś opisu, schematu elektryki do swojego auta?
  • Poziom 8  
    Ciężko znaleźć taki schemat, nie wie Pan do czego może ona służyć? stuka wtedy kiedy jest podpięta do tego szarego czegoś co jest na zdjęciu
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    Wydaje się to być przekażnikiem 30A.
    Znając nieco elektryke, łatwo można włączać go na krótko i zobaczyć co włącza.
  • Poziom 8  
    oczywiście że mogę go podłączyć ale nie wiem jak sprawdzać co włącza
    To szare coś było wpięte w żółtą podstawkę?
    Według rozpiski, to jest faktycznie moduł sterowania centralnym zamkiem.
    W pliku strona 281, schemat prawy, element nr 108. Kolory przewodów się zgadzają.
    To nie jest przekaźnik.
    Zdejmij obudowę z tego szarego modułu i zamieść zdjęcia wnętrza.
  • Poziom 8  
    jak kupiłem samochód ponad dwa lata temu, to centralny zamek nie działał, więc wydawało mi się że go nie ma, nie przeszkadzało mi to ponieważ często jeżdżę sam i drzwi pasażera mam zamknięte, czyli wydaje mi się że jak to będzie rozpięte to będzie wszystko działało.

Dodano po 54 [sekundy]:

ok idę zrobić zdjecia

Dodano po 16 [minuty]:

proszę bardzo, zdjęcia z obu stron

Centralny zamek. Na 100%
    Teraz zajrzyj w drzwi i przelotki. Się okaże, że jeszcze uruchomisz.
  • Poziom 8  
    nic nie będę ruszał, bo się nie znam na tym, dziękuje za pomoc i odpowiedzi, wiem już o co chodzi to będę wiedział co dalej robić, jeszcze raz dziękuje