Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki efekt laserowy do malej sali tanecznej

Exec 17 Dec 2004 00:27 3624 21
Optex
  • Optex
    gretzky
    Level 21  
    ja bym wogóle nie kupował tych laserów ze względu na ich małą moc
    bedziesz miał wzorek na scianie albo na podłądze ale nie bedziesz widział tuneli jakie te laserek wytwarza, a to jest chyba najważniejsze i najbardziej efektowe.
    Wolałbym za te pieniądze kupić jakiegoś Flowera 250W
  • Optex
    Ciaptak
    Level 14  
    sam laser na odwietlenie nic nie da

ja sie zgodze co do flowera
    delma
    Level 18  
    hmm...zgadza sie na komersie "DJ"? mial wlasnie LAS-6 i to jest kicha straszna ogólnie beznadziejne nawet w ten rytm muzyki nic tylko na scianie jakis malutki wzorek a jak gosc pozadnie zadymil to juz wogole ledwo sie to przebijało przez dym...tak wiec szkoda kasy i tak jak pisal GRETZKY tylko wzorek i nic pozatym( nie widac wiązki lasera )
    pozdrowka.....
    Exec
    Level 11  
    no wiec mam dwa flowery w rogach sali, swiatla migajace po bokach i w podlodze (gwiazda), w srodku strobo + strobo na dj'ce. Laserek mialby poprawiac efekt, do tego planuje dorzucic kilka ruchomych laserkow ze wskaznikow za pare zl wokol sali, rownolegle do podlogi na wysokosci ok 40cm. Co myslicie? :)

Oczywiscie dym tez jest, natomiast jesli chodzi o przebijanie lasera przez dym i robienie tuneli, to chyba zalezy od plynu - dym nie moze byc za gesty...
    Podkreslam, ze jest to bardzo mala sala, na kilkadziesiat osob, wiec chyba moc takiego LAS-6 powinna wystarczyc...
    delma
    Level 18  
    hmmm...jednak chyba nie te LAS-6 beda za slabe ,a ze wskaznikow to jeszcze gorzej...hehe strobo jak je wlaczysz to laserkow wogole nikt nie zobaczy, a jezeli chodzio plyn to chyba wiekszosc DJów nie kupuje super hiper extra gestych bo sa drogie :)
    pozdrowka....
    toadi
    Level 36  
    Moze cos w stylu LS-403R ma juz nie 5 tylko 10mW ale jest sporo drozszy bo juz ok 900zł mozna go kupi w elmuzie, niestety prawda jest taka ze nawet na mala salke te 5mW to stanowczo za malo byloby w sam raz ale przy zielonym laserze a te nie sa tanie, wiem mam sam pocket laser beam show tecka i daje fajne efekty ......ale u mnie w pokoju

Co do plynow ja osobiscie zawsze uzywam longlife niebieskiego jest tani i wydajny bardziej sie go oplaca niz inne po 40zł (przynajmniej mi wystarcza na dluzej i nie ma zapachu czego nie moge powiedziec z zwyklym (troszke smierdzi))
    gretzky
    Level 21  
    ten zapach disco jest moim zdaniem jest taki mdły i drażni a nie pachnie mietowy jeszcze gorszy.
    innych zapachów już nie używałem bo wole juz zwykły zapach zwykłego dymu niz jakies zapachy.
    kidyś był taki tuti-fruti to ten był nawet fajny
    Exec
    Level 11  
    relacja:
    odpalilem laser LAS 6
    powiem tak.. WYPAS !!
    na niewielkiej sali spisuje sie genialnie !!!
    to nie prawda, ze laser ma cienka wiazke i go nie widac - jest (na oko) sporo mocniejszy od zwyklego wskaznika laserowego, a wiazka jest z 5 razy grubsza od tej ze wskaznika!
    za taka cene efekt niesamowity.
    dorzucam fotke oraz kilka filmikow (jakosc tragiczna, bo z komorki wiec w niewielkim stopniu odwzorowuja rzeczywisty efekt)

jaki efekt laserowy do malej sali tanecznej

http://www.tkdami.net/~exec/04122203.mp4
    http://www.tkdami.net/~exec/04122204.mp4
    http://www.tkdami.net/~exec/04122205.mp4

co moge jeszcze napisac.. zadowalajacy zasieg lasera to ok. 5 - 6 metrow - u mnie w zupelnosci wystaracza!

teraz kilka slow o reszcie zakupow:
    w koncu zakupilem plyn do dymu eurolite standard (C) - ale go jeszcze nie sprawdzalem

natomiast ten zapach do dymu 'disco' jest rzeczywsicie zdecydowanie mdly i zamulajacy (taki landrynkowo, oranzadowy)
    jednak w bardzo malym stezeniu jest do zniesienia :)
    hub7777
    Level 14  
    Hehe a widac wiazke lasera bez dymu ?? czy konieczny jest dym ?
    fuzzion
    Level 11  
    A czy by szło zamontowac diode do tego laseru 5mV np. 20mV Dało by rade?
    toadi
    Level 36  
    pewnie ze dalo by rade tylko troszke gimnastyki sam diioda to nie wszystko jeszcze zasilanie do niej i optyka (optyke idzie wykorzystac ze starego modulu).

Ps mam tego pocketa laser beam przobionego na diode ta 50mW teraz to jest cos co prawda dziur w scianach jeszcze nie wypala ale widac elegancko (jak znajde jakies foty wrzuce) nawet jak sie zadymi minimalnie teraz mysle nad zakupem 2 takiego urzedzonka i przerobki na zielony w okolicy 10mW
    toadi
    Level 36  
    no pewnie taj najprosciej ale mnie wlasnoreczna przeróbka kosztowala moze 30zł; 20zł dalem za diode plus jakies grosze jeszcze
    teflon
    Level 15  
    Exec zamieścił filmiki z działania LAS-6.
    z tego co po nich widać to nie jest to konstrukcja oparta na dwuch silnikach z lustrami przyklejonymi pod kontem do osi, bo nie dość że wyświtlane wzory mogą sie przemieszczać po sali to jeszcze mogą zmieniać swoje rozmiary.

czy ktoś rozbierał może ten efekt i wie co ma w środku tak tania i dość ciekawa konstrukcja ?
    bolek
    Level 35  
    mógł bym miec sporą ilość diod laserowych moc do 7mW i bardzo dobrze widoczne widmo bo ok 637nm. Można by było zmajstrować jakiś ciekawy efekt, taki jak powyższy albo "kule",
    w semiconie dioda kosztuje ok 50zł, ja myśle że dało by sie te diody załatwić za jakieć 13-14zł/ sztuka, może zrobimy liste społeczną? :)
    Wojas
    Level 14  
    Hej Bolek :) No pasuje zrobic jakas liste spoleczna :) Bo mysle ze naprawde warto, ciekawe czy ta dioda swiecilaby podobnie do Hitachi ? hmm..dlugość fali niezła , Bolek wypowiedz się :) Pozdrawiam!
    bolek
    Level 35  
    zależy jaka się hitahi trafi... ale wielkiej różnicy by nie było.
    Sprawa wyglada tak że każdy by musiał brać wielokrotnosć 10szt.
    Jest to dioda SLD63518262
    Output Power: 5.0mW typical- 7.0mW maximum
    Wavelength: 637nm typical,645nm maximum
    Operating Current: 40mA typical
    pozostało by jeszcze kupic garść wskaźników z allegro żeby wydłubać kolimatory

myślałem o czymś takim http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81567924 , proste ale myśle że uzyska ciekawe efekty

a tu foteczka z moim złomem. Od lewej
    HL6504
    130mW@640nm
    wskaźnik 15mW
    moduł 50mW
    (jak ktoś chce to moge pomóc załatwić- oprucz HL)
    teflon
    Level 15  
    fireball z laserami - bardzo dobry pomysł .
    dzisiaj powinna przyjść paczka a w środku 20 wskażników.
    myślałem o fire ball i nawet w moim przypadku nie był by to problem zrobić bo mam taki efekt na soczewkach więc przeróbka prosta.
    jednak lasery zamówiłem nie poto.
    będe chciał zrobić na tym 2 efekty mam nadzieje dość ciekawe.
    pierwszy na dwuch silnikach odchylających lustra 1 w pionie 2 w poziomie (na styl ciufci). z tym że nie będzie to na jednym laserze (słaba wiązka)lecz na lustra puśćcze wiązki z 15 laserów po 5 w 3 rzędach.
    z każdego lasera będzie łuna o małym kącie a wszystkie razem będą sie łączyć w większą smuge. gdy prędkości odchylania luster bądą sie zmieniać mam nadzieje uzyskać coś w stylu sinusoidy i kto wie co jeszcze.

inny efekt polega na puszczeniu np 5 wiącek na powoli obracające sie lustro. pużniej wiązki trafiają na lustra przylepione do wycinka kuli.
    wiązki trafiając na lustra odbijają sie losowo każda pod innym kontem.
    cały ten efekt można puścić na ostatnie lustro co będzie rzucać smugi po sali jak w skanerach.

niżej daje śmiszny rysunek - ale może coś rozjaśni.
    zrobie to opowiem co z tego wyszło

PS
    BOLO ile za 15mW wskażnika?