Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics su-v3 lewy kanał Odłacza się

02 Sty 2012 18:04 1098 3
  • Poziom 10  
    Witam.
    Posiadam wzmacniacz Technics su-v3
    Mam z nim lekki kłopot, coś mu dolega mam zamiar się za to wziąć.
    Problem jest w Lewym kanale, odłącza końcówkę mocy na 10-20sekund w tym czasie słychać trzaski ale tylko jak jest zimny.
    Gdy już się rozgrzeje jest prawie ok, bo na tym kanale wskaźnik wysterowania pokazuje o jeden stopień mniej niż Kanał prawy.
    sprawdziłem kable i kolumny, i jest to wina wzmacniacza.
    otworzyłem obudowę zauważyłem że wzmacniacz był naprawiany końcówki są "upaćkane" pastą termo-przewodzącą nie wiem czy są oryginalne jedna jest koloru zielonego oznaczenia D718 B688(zielona) TIP36C I TIP35C. Kondensatory 6800uf 45V maja nabrzmiałą kopułkę, lewy bardziej a prawy delikatnie (folia na nim nie jest rozciągnięta) jest jeszcze jeden uszkodzony "malutki" 25V 3,3uf ma rozciągniętą folie...
    raczej je wymienię niebawem i tu mam pytania... czy mogę tu dać coś mocniejszego np 10000uf? Osiągnę tym większy zapas mocy, czy spale końcówki ? kondensatory muszą mieć 45V? czy mogą być np 50V?

Proszę poprawić tytuł postu.
    3.1.15. (11) Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
    GM
  • Poziom 15  
    Kondensatory możesz dać większe nie zaszkodzi.
  • Poziom 20  
    Kondensatory oczywiście należy wymienić, gdyż są już napuchnięte- a więc uszkodzone. Proponuję jednakże zostać przy oryginalnych pojemnościach.
  • Poziom 15  
    We zasilaniu nie powinno zaszkodzić więcej.