Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Twine - najbardziej rewolucyjny gadżet od czasu wynalezienia komputera?

02 Sty 2012 18:06 7231 27
  • O autorze
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto napisał 0 postów o ocenie 0, pomógł 0 razy. Jest z nami od 1978 roku.
  • SterControl
    Pocieszny
    Poziom 38  
    Nie wydaje mi się, żeby to zrobiło furorę, nie widzę w tym nic rewolucyjnego...
    exoper
    Poziom 12  
    Sterownik (nie)przemysłowy do domu?
    ezbig
    Poziom 19  
    Całkiem fajny gadżet, nic nowego, ale proste i funkcjonalne. Arudino to dla wielu też niby nic rewolucyjnego, a jednak się przyjęło.

Multimek napisał:
    Wszystkie opisane wyżej i zademonstrowane na nagraniu czynności były możliwe przy wykorzystaniu istniejących technologii.

Przydałoby się umieścić chociaż link do filmu, skoro autor nie raczył podać bezpośredniego linku do źródła. Chyba że chodzi o reklamę tamtego serwisu.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • SterControl
    raffiki
    Poziom 13  
    Nic rewelacyjnego. Nie wiem co oni chcieli zrobić z 35k. Mam wrażenie, że większość ludzi publikujących w DIY było by w stanie zrobić coś podobnego. Mnie filmik nie przekonał.
    danielpoland
    Poziom 13  
    Takie sobie. Nic rewelacyjnego.
    quniq
    Poziom 21  
    Skoro będę mógł to podłączyć do każdego sprzętu, to czy ze starą lodówką Mińsk również zadziała?
    seba_x
    Poziom 31  
    quniq napisał:
    czy ze starą lodówką Mińsk również zadziała?

Oczywiście że tak !!! przecież to rewolucyjny gadżet !!!
    michcior
    Poziom 30  
    Będzie można np na Tweeterze widzieć status drzwi od lodówki.
    Czasami rzygać mi się chce jak się amerykanie rozpływają z zachwytu nad jakimś g. Milion słów, jak to super i rewolucyjne, o My God! Itd. A potem z tego g jest wielkie G. I nikt nie pamięta o co chodziło. Powinni się leczyć z tego narcyzmu technologicznego.

Wyobrażam sobie dom, a w każdym pomieszczeniu 20 takich szkaradnych, klocowatych kostek przyklejonych wszędzie gdzie się da.
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników
    Zwykły sterownik z modułem WiFi i GSM i interfejsem webowym... Ciekawe co w siedzi w środku? Wymiary pasują do płyty w formacie Mobile-ITX z prockiem VIA C7 ;)

Ale tableta też nie wymyślił Apple, on go umiał zareklamować i sprzedać!
    bobo
    Poziom 29  
    Świat ma nas gdzieś, my nazywamy to g...m a oni na tym robią i będą robić pieniądze. Dla nich to sukces a dla nas pozostaną sól, łzy i niebieskie diody świecące. Ale co tam, my myślimy nad takimi rzeczami że jak nam się uda to Ameryka i reszta świata upadnie na kolana. Pewnie zaskoczymy świat maszyną do teleportacji i znikniemy, to by dopiero było. Ale narazie, pozostało nam tylko się wyśmiewać z innych i gonić po sklepach za "chińszczyzną".
    Pozdrówka
    nosekdh
    Poziom 14  
    do otwierania lodówki, obsługi mikrofalówki itd. mam żonę, potrafi więcej niż to niebieskie amerykańskie cacko.
    dgajew
    Poziom 18  
    W Stanach od 30 lat zadomowiony jest system X10, faktycznie Ameryki tym "mydłem" nie odkrywają.
    Gigantor
    Poziom 18  
    Jak czytam te nowości z MIT to zdaje mi się, że tam każdy, kto kończy uczelnię ma już 10 patentów i doktorat. Nie chodzi tu o nowatorską myśl techniczną, genialny umysł czy nieprzeciętną błyskotliwość, ale o zwykłą bezczelność. Gdy coś takiego powstało w PL, może skończyłoby się na pokazaniu koledze, może na poście na Elektrodzie, kilku pochwałach, uwagach typu "ja bym to zrobił na TTL, niepotrzebnie dawałeś mikrokontroler". W USA idą od razu z grubej rury. Byle co jest "amazing", Apple "wynajduje ponownie" tablet, studenci wynajdują ponownie sterowanie przez radio, robią filmy, pchają się, gdzie mogą i cały świat ich podziwia. U nas kończy się na "eee, bez sensu, ja to bym w 5s zrobił". Na koniec mówię: jak następnym razem, ktoś zarzuci wam, że buda dla psa otwierana SMSem nie ma sensu, a wykrywacz spalonych żarówek jest za prosty kopnijcie go w zęby i zachowujcie jakbyście wynależli samochód na wodę. Mi na razie to nie wychodzie, ale pracuje nad tym :)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    cefaloid
    Poziom 31  
    Gigantor napisał:
    Jak czytam te nowości z MIT to zdaje mi się, że tam każdy, kto kończy uczelnię ma już 10 patentów i doktorat.

Nie tylko ci się zdaje. Unikalną cechą MIT jest bardzo wysoki odsetek doktorantów i pracowników naukowych w stosunku do studentów nauczania "początkowego". Wynosi on niemal 1:1. Amerykanie umieją dbać o talenty i każdy kto zaczyna MIT jest w stanie mieć 10 patentów i doktorat. Na studia podstawowe do MIT startuje rocznie 15 tysięcy kandydatów z których jest wybierane poniżej tysiąca. Mniej więcej połowa z nich jest wyrzucana w ciągu pierwszego roku.
    Po prostu nie jest tam lekko. Być może Amerykanie to głupki, ale nie ci, którzy radzą sobie ze studiami w MIT. Ci są wyselekcjonowani i rząd o nich dba.
    Nie wiem czy wiesz ale aż 90% studentów otrzymuje tam dofinansowanie. Jeśli tylko MIT uzna, że student jest obiecujący i ma talent, zapewnia mu pomoc finansową, płacąc za całe studia lub oferując szereg różnorodnych możliwości samodzielnego zdobywania funduszy. Do pełnego dofinansowania kwalifikują się "z urzędu" studenci, którzy pochodzą z rodziny, której roczny dochód nie przekracza 75 tys. dolarów rocznie. W tym przypadku uczelnia opłaca wszystkie koszty, student nie musi brać pożyczek ani starać się dodatkowe stypendia. A my powielamy bzdury że w Ameryce nie ma świetnego systemu edukacji. Problem w tym że jest. Dla tych których uczyć warto i którzy się uczyć chcą ten system edukcji jest jeden z najlepszych. Jeśli jednak ćwok uczyć się nie chce nie ma sensu go uczyć na siłe jak u nas.

Gigantor napisał:
    Nie chodzi tu o nowatorską myśl techniczną, genialny umysł czy nieprzeciętną błyskotliwość, ale o zwykłą bezczelność. Gdy coś takiego powstało w PL, może skończyłoby się na pokazaniu koledze, może na poście na Elektrodzie, kilku pochwałach, uwagach typu "ja bym to zrobił na TTL, niepotrzebnie dawałeś mikrokontroler". W USA idą od razu z grubej rury. Byle co jest "amazing", Apple "wynajduje ponownie" tablet, studenci wynajdują ponownie sterowanie przez radio, robią filmy, pchają się, gdzie mogą i cały świat ich podziwia. U nas kończy się na "eee, bez sensu, ja to bym w 5s zrobił".

To zrób coś takiego w 5s. Z USB, interfejsem WWW i kilkoma innymi rodzajami złącz i czujników. Zobaczysz jakie to łatwe ;) Obawiam się też że nie przeczytałeś jednego akapitu newsa:

Odpowiedzialni za projekt John Kestner i David Carr chcieli zebrać 35 000 dolarów, niezbędnych na jego rozwój. O możliwościach Twine świadczy, to że wpłacone do tej pory pieniądze ponad 10-krotnie przekroczyły ich oczekiwania.

Jeśli dla Ciebie bez sensu jest zebrać "jedyne" 350 tys dolarów na swoim pomyśle to nie mam pytań kto tu jest błyskotliwy i zna aspekty techniczne i biznesowe. Oni, czy my. Nawet jeśli to nie wypali zrobili dobrą robotę i 99% polskich mgr elektroniki by nie umiało tak jak oni. Wiem jak to było jak przychodziły projekty. 99% poszło kupić w akademiku.

Może i Apple takie głupie że ponownie wynalazło tablet. Ale zarobiło na tym kupę szmalu. A Ty, ten mądrzejszy czym się możesz pochwalić?
    Gigantor
    Poziom 18  
    cefaloid napisał:
    Unikalną cechą MIT jest bardzo wysoki odsetek doktorantów i pracowników naukowych w stosunku do studentów nauczania "początkowego". Wynosi on niemal 1:1. [....]

Nie wiedziałem tego, bardzo ciekawe dane. Dodam od siebie, że ich ochrona nowych pomysłów też jest na wysokim poziomie - są one szybko patentowane, zanim coś "wycieknie na zewnątrz".

cefaloid napisał:
    Gigantor napisał:
    Nie chodzi tu o nowatorską myśl techniczną, genialny umysł czy nieprzeciętną błyskotliwość, ale o zwykłą bezczelność. Gdy coś takiego powstało w PL, może skończyłoby się na pokazaniu koledze, może na poście na Elektrodzie, kilku pochwałach, uwagach typu "ja bym to zrobił na TTL, niepotrzebnie dawałeś mikrokontroler". W USA idą od razu z grubej rury. Byle co jest "amazing", Apple "wynajduje ponownie" tablet, studenci wynajdują ponownie sterowanie przez radio, robią filmy, pchają się, gdzie mogą i cały świat ich podziwia. U nas kończy się na "eee, bez sensu, ja to bym w 5s zrobił".

To zrób coś takiego w 5s. Z USB, interfejsem WWW i kilkoma innymi rodzajami złącz i czujników. Zobaczysz jakie to łatwe ;)

Nie chcę być złośliwy, ale obawiam się, że nie zauważyłeś cudzysłowia. Chodziło mi "przeciętne, elektrodowe marudzenie". Nie mówię, że JA zrobiłbym to w 5s.

cefaloid napisał:
    Obawiam się też że nie przeczytałeś jednego akapitu newsa:

Odpowiedzialni za projekt John Kestner i David Carr chcieli zebrać 35 000 dolarów, niezbędnych na jego rozwój. O możliwościach Twine świadczy, to że wpłacone do tej pory pieniądze ponad 10-krotnie przekroczyły ich oczekiwania.

Jeśli dla Ciebie bez sensu jest zebrać "jedyne" 350 tys dolarów na swoim pomyśle to nie mam pytań kto tu jest błyskotliwy i zna aspekty techniczne i biznesowe. Oni, czy my. Nawet jeśli to nie wypali zrobili dobrą robotę i 99% polskich mgr elektroniki by nie umiało tak jak oni. Wiem jak to było jak przychodziły projekty. 99% poszło kupić w akademiku.

350 000 dolarów to sporo pieniędzy, wcale w to nie wątpię. Teraz nawet to ponad 500 000 dolarów. I nie twierdzę, że jest to bez sensu. Samo stwierdzenie "zebrane na pomyśle" jest nieco mylące, gdyż pieniądze te idą w produkcję (w rozwój oczywiście też, ale dający pieniądze płacą za produkt, nie za ideę).

http://www.kickstarter.com/projects/supermech...-your-world-talk-to-the-internet?ref=category

Parafrazując stwierdzenie: "O możliwościach Twine świadczy, to że wpłacone do tej pory pieniądze ponad 10-krotnie przekroczyły ich oczekiwania":

"O możliwościach tego eco-drewnianego stylusa do iPada świadczy, że wpłacono prawie 12-krotnie więcej, niż oczekiwano"

http://www.kickstarter.com/projects/plai-tv/e...c-dual-tip-capacitive-stylus-for?ref=category

To, ile zebrano, nie świadczy o możliwościach, ale o popycie na dany produkt. Oczywiście każdy marzy, by na tym, co zrobi zgarnąć pieniądze. Mówię jednak, że nie tyle ważne jest co się zrobi jak to, jak głośno będzie się o tym krzyczało.

cefaloid napisał:
    A Ty, ten mądrzejszy czym się możesz pochwalić?

Z całym szacunkiem, daruj proszę sobie ironię pod moim adresem, nie napisałem ani razu, że jestem mądrzejszy od kogokolwiek. Nie pochwalę się również tym, co robię teraz, jak skończę, wrzucę od razu na Kickstartera :)
    Mlody_XX0
    Poziom 11  
    Nie rozumiem co w tym szałowego. Wszystko to da się zrobić za pomocą sterownika PLC Siemens Logo! , ewentualnie zestawem uruchomieniowym z atmegą na pokładzie.
    Ale to amerykanie, lubią chwalić swoje, jakie to piękne itp. ;)
    Klima
    Poziom 30  
    Pamiętajcie, że nie jest istotne, jak zaawansowane technicznie jest urządzenie, a jedynie jakie funkcje potrafi wypełniać i jaki ma interfejs. A to jest tu zrobione całkiem ładnie i sprytnie. Wiadomo, że wszyscy tutaj mamy mniej więcej pojęcie, jak coś takiego należy zrobić, jednak oni to zrobili i ładnie opakowali. I efekt jest, przyznajmy, bardzo ładny.
    piMezon
    Poziom 13  
    Żadna nowość, jedyne co dodali to obudowa i może właśnie dlatego ludziom wydaje się że to jest coś niesamowitego.

Pomysł sąsiadów zza zachodniej granicy: http://www.tinkerforge.com/
    Stronka jest po niemicku i angielsku, a tu Link z filmikiem prezentacyjnym.

Produkt jest do kupienia w postaci pojedyńczych cegiełek.
    Choć cenę uważam za trochę zawyżoną.
    Software do obsługi dziecinnie prosty i dla większości platform.
    zi0m3k88
    Poziom 9  
    Nie jestem pewien czy to odniesie jakiś wielki sukces, a tak jak kolega "piMezon" napisał już coś podobnego powstało
    bastek201991
    Poziom 15  
    Polski system fibaro z tego co sie orientuje po szkoleniu to takie urządzenie już zaprojektowali teraz jest w fazie testów. Powinno być dostępne w lutym. będzie je można zamontować w czajniku opiekaczu tv itp.
    michal_1980
    Poziom 2  
    Nowości od Fibaro, między innymi sensor door window i rewolucyjny wall plug, można oglądać podczas trwających właśnie targów elektroniki konsumenckiej CES 2013 w Las Vegas. A propos tematu tego wątku, czyli "gadżetów". Centralka HC2 produkcji Fibaro otrzymała tytuł "gadżetu roku" w plebiscycie Męska rzecz 2012. Polak potrafi :)