Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka mikrofalowa samsung CE2914T - nie grzeje

02 Jan 2012 19:49 5909 6
 • Level 10  
  Witam!
  Posiadam kuchenkę mikrofalową samsung CE2914T, która nie grzeje; poza tym wszystko działa, talerz się kręci, oświetlenie działa, grill grzeje.
  Na trafo dochodzi 230V, magnetron nie ma zwarcia do masy, bezpieczniki dobre.
  Co jeszcze można sprawdzić i w jaki sposób?
  Pozdrawiam!
 • Level 1  
 • Level 15  
  Witam podłączę się do tematu z innym 16-sto letnim Samsungiem M8134-otóż przestała grzać. Kondensator ok, trafo ok (tak mi się wydaje), dioda w kierunku przewodzenia około 68MΩ, w przeciwnym ∞. Magnetron przebicia na obudowę nie ma, przejście przez żarzenie jest. Poza tym kuchenka dziwnie "brzęczy", po odłączeniu całego magnetronu brzęczenie ustępuje ale jeśli podłączę zacisk "F" "dzwonienie" powraca. Na próbę podstawiłem sprawny magnetron LG - na chwilkę było słychać jakby poprawną pracę ale po kilku sekundach przepalił się bezpiecznik WN (mam nadzieję,że nie uszkodziłem podstawionego magnetronu :cry: ). Jak myślicie- magnetron do wymiany?
 • Home appliances specialist
  arkadiustr wrote:
  Jak myślicie- magnetron do wymiany?

  Dokładnie tak.
 • Level 1  
 • Level 15  
  Magnetron z LG na pewno był sprawny ponieważ kilka dni temu sprawdzałem go w kuchence, w której miał pracować ale okazał się zbędny ponieważ tam była uszkodzona tylko płytka mikowa. Na dniach przerzucę go znowu na próbę i zobaczę czy go nie dobiłem.