Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pompa do chłodzenia wodnego. jaka?

Roburr 17 Gru 2004 00:48 3216 11
  • #1 17 Gru 2004 00:48
    Roburr
    Poziom 21  

Aqua szut czy ta ze strony www.cpc.pl.... Która pompa lepsza i która cichsza? Czy opcja 300 litrowa wystarczy by słchodzić durona 650 grafikę geforca2 i zasilacz impulsowy? czy tylni wentylator jest konieczny jak zastosuje chłodzenie wodne?

• #3 17 Gru 2004 08:30
    Roburr
    Poziom 21  

On kosztuje 70zł. Pompa 25 albo 35zł. Bloki wodne zam zrobie. Pozatym głównym problemem jest szum z wentylatora w zasilaczu. Zostane przy chłodzeniu wodnym. Może ktos ma któryś z nich i mi doradzi...

• #5 17 Gru 2004 14:05
    kazik70
    Poziom 28  

Tematów o pomkach jest sporo, po co zakładać więc nowy temat?

• #6 17 Gru 2004 16:09
    TuaN Jim
    Poziom 13  

p@vlo napisał:
    LENISTWO :)
    powinno ci wystarczyc masz tam pare linkow polecam tego tuan jim'a

Dzięx :kiss: :sm21:

70 zł na WC?? no coś ty za taką ka$$e to se freon złóż!! albo lepiej...
    azot (liquid azot) :D
    Pozdrawiam

• #7 17 Gru 2004 16:35
    Roburr
    Poziom 21  

Forum służy do pomocy i dzielenia się własnym doświadczeniem a nie naigrywania się z ludzi... Chodzi mi o trwałość tych pompek!!! Chciałem się dowiedziec czy się nie rozleca po miesiącu. Niech wypowiedzą się ludzie co mieli z nimi do czynienia... Pozdrawiam...

• #8 17 Gru 2004 17:13
    TuaN Jim
    Poziom 13  

Robuur napisał:
    Forum służy do pomocy i dzielenia się własnym doświadczeniem a nie naigrywania się z ludzi...

Sorx. Faktycznie troszke mnie poniosło. Alle chciałem Tobie uswiadomić, ze (wydajne) WC jest nieco droższe. IMHO lepiej mieć niezły cooler niż kiepskie WC.
    Ze swojej strony także powinieneś wykazać sie większym zaangażowaniem i troszke pokopać we forum to byś znalazł odpowiedzi na wiekszość pytań (zwłaszcza tych o pompkach).
    Robuur napisał:
    Chciałem się dowiedziec czy się nie rozleca po miesiącu. Niech wypowiedzą się ludzie co mieli z nimi do czynienia... Pozdrawiam...

Miałem rybki w aquarium i zadna pompka mi sie nie rozleciała (a najlepszej jakości to one nie były) :)
    Pozdrawiam

• #9 17 Gru 2004 17:44
    Roburr
    Poziom 21  

Szukałem ale zaledwie poszukałem jeden temat o tych konkretnych pompkach. Chodzi o to że blach i płaskowników miedzianych mam pod dostatkiem a także tokarkę, frezarkę. Polerowac mogę, wiec wykonianie wszystkich podzespołów nie jest problemem. Bo czym naprawdę powinna charakteryzować się dobra pomka?? No by była cicha i by się nie popsuła prawda? No właśnie... Nie che wydawać 150zł na jakieś cuda co pompują 25litrów na minute :). Chcę samemu wykonac to wszystko i zobaczyć jak będzie się sprawowało jak mi się spodoba to wtedy mogę pomyśleć o czymś lepszym. To tyle...

• #11 17 Gru 2004 23:49
    regis440
    Poziom 14  

na chlodzeniu nie nalezy oszczedzac tak samo jak na obudowie komputera,reszta jest obojetna,dobrze jest wydać kilka razy wiecej na dobry zasilacz który karmi w koncu wszystkie podzespoły i dobre chlodzenie niz pozniej wydawac jeszcze wiekszą kase bo procek sie wtopił w płyte dysk puscił dyma i z komputera dobra pozostała blacha obudowy i tasiemki od dysków,oszczedności nie popłacaja,ja do eksperymentów z chlodzeniem wodnym użyłem pompki od spryskiwacza z samochodu zasilanej na 5V,wytrzymałem 2 godziny i wszystko wylądowało w szufladzie bo tak halasowalo ze sie nie dawało wytrzymać,temperatura na duronie 850 wynosila 30c
    pozdrawiam

• #12 18 Gru 2004 00:45
    silvvester
    Poziom 24  

kazik70 napisał:
    To ci napisze że te CPC i aquaszuty są do Du..
    Nie warto sobie nimi głowy zawracać.
    Kup sobie Aquela 650 lub Atmana 305
    są tanie ciche i trwałe.
    .......

niestety przyznam racje kazik70
    CPC chodzi cicho ale przez pierwsze 2-3tygodnie
    póżniej robią się takie luzy że warczy to głośniej niż wiatrak
    po 4 miesiącach pękł magnes , sprzęcik jedno-sezonowy
    może inni mają więcej szczęścia
    aquael - akwaryści mają mieszane zdania , sprzęt raczej amatorski
    ale chodził u mnie wzorowo przez kilka lat bezawaryjnie i cicho
    eheim - marka podobno bardzo solidna niestety nie miałem okazji sprawdzić