Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech adapter bluetooth a jakość dzwięku

bartek24m 02 Sty 2012 19:55 6567 5
  • #1 02 Sty 2012 19:55
    bartek24m
    Poziom 12  

Zakupiłem urządzenie "Logitech Adapter Bluetooth" które odbiera muzykę z komputera przez bluetooth i przekazuje ją do dowolnych głośników (zamiast kabla jack 3.5mm)

Logitech adapter bluetooth a jakość dzwięku
    Udało mi się podłączyć z HP pavilion dv7 3020ew i gra muzyka tyle że jakość jest niezadowalająca.
    Podejrzewam że wina to oprogramowania bluetooth które nie ma możliwości zwiększenia przepustowości

Czy mógłby ktoś mi polecić jakiś program który będzie wspólpracował z bluetooth wbudowanym w hp pavilion dv7 3020ew, windows 7 x64 i będzie miał możliwość ustawienia przepustowości 2 MB/s lub kodowania przesyłanego dźwięku za pomocą A2DP

Na chwilę obecną po kilku próbach wygooglowania jakiś informacji znalazłem podobny problem tutaj: http://www.dobreprogramy.pl/Mk13/Adapter-audi...acz-bezprzewodowo-laptopa-do-wiezy,29461.html

Podobnie jak autor artykułu próbowałem zainstalować:
    - toshiba bluetooth stack 7.0
    jednak sterowniki zawarte w oprogramowaniu podczas próby instalacji nie widzą mi urządzenia bluetooth (co zresztą zrozumiałe bo laptop to hp a nie toshiba) wyskakuje ciąglę informacja "włącz urządzenie bluetooth")

- BlueSoleil 8.0.338.0 tutaj się wstrzymałem po przeczytaniu komentarza:

"Witam, proszę uważać z tym programem pod win7 x64, po reinstalacji nie wykrywa mi żadnych urządzeń bluetooth a interfejs windowsowy już nie działa (przedtem działał) ponadto usunęło mi ikonkę od poł. lokalnego i znacznie osłabiło wydajność sterowników od GPU "

0 5
  • #2 11 Maj 2012 15:45
    venciak
    Poziom 9  

i co udało Ci się coś z tym zrobić? Bo też sobie to kupiłem i jakość dzwięku masakra..

0
  • #3 11 Maj 2012 16:17
    bartek24m
    Poziom 12  

Nie dało rady znaleźć programu który naprawił by ten słabej jakości dzwiek
    zmieniłem laptopa który ma w standardzie lepszą przepustowość bluetooth (3.0) i jakość jest taka jaka powinna być

:(

0
  • #4 12 Maj 2012 12:12
    venciak
    Poziom 9  

Faktycznie, jakość dźwięku w telefonie z bt 3.0 jest lepsza.

0
  • #5 20 Sie 2012 12:26
    lele7
    Poziom 1  

Ja właśnie kupiłem w Mediamarkt za 89zł i jestem zadowolony. Co do jakości to nie widzę różnicy pomiędzy kablem a bluetooth. Dodam że nie instalowałem żadnych sterowników tylko te co system sam zainstalował. Sprzęt to laptop Dell Inspiron 1525 a bluetooth to wbudowany dell Bluetooth 360. Łączy się automatycznie po uruchomieniu laptopa. Jeśli chodzi o opóźnienia przy oglądaniu filmów to nie zauważyłem ;)

0
  • #6 30 Sty 2014 00:43
    bucowski
    Poziom 21  

Hej! Używam tego odbiornika od około roku. Jest spoko.

Tylko jeden program i jeden nadajnik przeszedł moje testy jakości (robiłem próby przez miesiąc z różnym oprogramowaniem i nadajnikami)
    TOSHIBA Bluetooth Stack v5.10.15

Nie łatwo jest zdobyć wersję 5. U mnie nowsze wersje "nie poszły". Tylko ta starsza, ale za to bez żadnych cracków i witamin (kiedyś Toshiba udostępniała ten program na wszystkie "sprzęta", teraz już tylko na kompy Toshiby).

Mam Win XP SP3 i HP probook'a 6550b. U żony działa tak samo, na Windowsie 7 (laptop Acer).

Oczywiście musiałem wywalić absolutnie wszelkie sterowniki bluetooth Broadcomm'a (mam zintegrowany bluetooth w kompie, ale to totalna kaszana). Wiązało się to również z wywaleniem "firmowych" sterowników WiFi, ale to i tak miałem w planach.

Kupiłem mały nadajnik na USB. Taki prostokątny, wystaje z portu ledwo 5mm, oczywiście noname z allegro za 12zł. Ostrzegam, nie kupujcie takich małych z półokrągłym zakończeniem - już testowałem dwa, total kapa.

Jeśli chodzi o jakość, to nie słyszę różnicy między kablem, a niebieskimzębem.

Czuwej!

0