Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprinter 312 td brak sterowania turbiny

02 Sty 2012 20:51 5330 7
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam w naprawie Sprintera 2,9 td z brakiem sterowania turbiny zaworem.
    Sterownik sprawdzony ok, zawór nowy, wiązka naprawiona, podciśnienie ok.
    Może ktoś ma jakiś pomysł?
    Będę wdzięczny za podpowiedź.
    Jeżeli to możliwe to proszę o pomoc w zdobyciu schematu wewnętrznego sterownika silnika (połączenie ze sterowaniem zaworu).
    Pilnie czekam i pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    JEŻELI WSZYSTKO SPRAWDZONE I SPRAWNE PRAWDOPODOBNIE MASZ POMYLONE PODŁĄCZENIE WĘŻYKÓW DO ZAWORU STERUJĄCEGO
  • Poziom 9  
    Wężyki są ok.
  • Poziom 19  
    Mam jakiś schemat ale może być mylny. Sterowanie turbiny z pinu 11 sterownika. Pin 35 sterowanie EGR. Poza tym oba zawory zasilane plusem po zapłonie przez bezpiecznik.. A działa ci EGR??? Jeżeli jest zasilanie i jest ciągłąść przewodu do sterownika zobacz czy masz prawidłowy zaworek .
  • Poziom 9  
    Dzięki za podpowiedż,sprawdzę jeszcze EGR.Podciśnienia są ok.Odnośnie schematu to potrzebuję wewnętrzny sterownika bo wyjście pinów mam,pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    zawór sterowania turbo jest z prawej strony komory silnika pod obudową filtra powietrza.

Dodano po 3 [minuty]:

z prawej strony komory silnika pod filtrem powietrza
  • Poziom 2  
    wyjąłem całą obudowe filtra i tam nic nie ma. a podcisnienie turbiny jest bardzo krótki wężyk. może mam jakąs inną turbine?
  • Poziom 9  
    Jeżeli nie ma zaworu to masz sterowanie ciśnieniowe(mniej awaryjne),często się zdarza przycinanie na klapie turbiny lub łopatkach (przy zmiennej geometrii).