Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne zachowanie urządzenia wielofunkcyjnego HP Deskjet Ink Adv 2060 K110

Maestrois 02 Sty 2012 22:25 4068 4
  • #1 02 Sty 2012 22:25
    Maestrois
    Poziom 8  

Witam, niedawno zakupiłem urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet Ink Adv 2060 K110, instalacja i podłączanie przebiegło bezproblemowo (Uwaga! W pudle niema odpowiedniego kabla USB do podłączenia, trzeba na to zwrócić uwagę przy zakupie, ja na szczęście miałem własny taki). Następnego dnia kiedy chciałem wydrukować coś jeszcze w radości nastąpił pierwszy tzw. ZONK - drukarka nie działa, po szybkim przeglądzie sprawy zauważyłem, że coś jest nie tak ze sterownikami (oryginalnymi z płyty dołączonej do urządzenia), które mimo, że były zainstalowane zachowywały się tak, jakby sprzęt był odłączony, a jeśli wybierałem opcję "Podłącz drukarkę" nie zauważało dzień wcześniej działającego sprzętu, nawet jeśli odłączyłem i podłączyłem ponownie kabel USB.
    Oczywiście po usunięciu sterowników i ponownym ich zainstalowaniu problem zniknął...
    ... do ponownego uruchomienia komputera i potem znowu to samo ;/
    Możliwe, że dzieje się to po odłączeniu obydwu urządzeń (kompa i drukarki) od prądu, czego nie da się uniknąć, bo wieczorem wyłączam listwę do której są podłączone.
    Liczę, że pomożecie uporać mi się z tym problemem :)

0 4
  • #2 02 Sty 2012 22:38
    mail4skwarka
    Poziom 19  

HP są czułe na jakość kabla USB, na zwykłej chińszczyźnie nie działa lub nie zawsze działa - symptomy takie jak opisałeś. Spróbuj na jakościowo lepszym kablu. Żeby był gruby i ekranowany.

0
  • #3 02 Sty 2012 22:45
    Maestrois
    Poziom 8  

Kabel nie jest najgorszy, a do tego w pełni sprawny, sprawdzałem na innych drukarkach.

0
  • Pomocny post
    #4 02 Sty 2012 22:49
    mail4skwarka
    Poziom 19  

Spróbuj z innym, właśnie w tym sęk że na innych może działać bezproblemowo dla przykładu:
    Drukarka laserowa Samsung(nie pamiętam modelu-jeden z tańszych) na cienkim chińskim jak włos 10 metrowym przedłużaczu USB+kabel USB działało to bez najmniejszych oporów, a HP na samym kablu bez przedłużacza już nie działał a co dopiero z tym samym przedłużaczem :(

Nie sugeruj się że ten sam kabel działa na innym sprzęcie.

0
  • #5 02 Sty 2012 22:51
    Maestrois
    Poziom 8  

Ok jutro przeprowadzę testy przy użyciu innego kabla :)

@Edit:
    Sprawdzałem na 3 różnych kablach, przypadkowo zauważyłem małą ciekawostkę- działa skaner, czyli, że można skanować dokumenty i zapisywać je na dysk, ale wydrukować dalej nie można, więc to nie był kabel, macie jeszcze jakieś propozycje ?

@Edit2:
    Chyba rozwiązałem sprawę: w services.msc należało usługę Bufor wydruku zmienić z ręcznego na automatyczny, a dla pewności skrót do pliku wykonywalnego (spoolsv.exe) wrzuciłem do autostartu, drukarka działa, a skaner jak zauważyłem działał wcześniej.

0