Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorola GP320, brak RX, miga czerwona dioda.

02 Jan 2012 22:35 2019 4
  • Level 15  
    Witam.

Mam pytanie odnośnie GP320. Otóż posiadam dwa egzemplarze i o ile jedna sztuka zachowuje się w porządku, to druga mimo, że nadaje normalnie po wciśnięciu PTT(słychać ją w drugiej, sprawnej), to nie nic nie odbiera (głośnik jest sprawny, bo po włączeniu jest sygnał i zielona dioda). Do tego po włączeniu cały czas dioda mruga na czerwono w odstępach 1s.
    Typ tego rtf to PW302B (na dole napisane "INTERNAL TRACKING"). Mam zamiar w najbliższej przyszłości zbudować RIB i spróbować zczytać rtf, ale póki co może ktoś wie co to może oznaczać.

Pozdrawiam.
  • Level 17  
    Mruga, bo chyba szuka sieci trunkingowej. Z tego co ja się orientuje motki z trunkingu nie zawsze dają się programować na kanały konwencjonalne. Na naklejce masz napisany model radia i tam masz zakodowane informacje odnośnie parametrów urządzenia.

pozdrawiam
  • Level 15  
    To mogło by się zgadzać, gdyby nie to, że drugi rtf w tym samym miejscu działa poprawnie i nie mruga. Radia te pracują na jednej częstotliwości w jednej firmie a zachowują się inaczej. Numery mają identyczne.

"The label means internal to Motorola, not that there's something special inside the radio, it's used by Motorola to keep track of the radio within its own facilities and processes during production, and it has no significance for anyone else."
    wpis usera mr.syntrx na http://batboard.batlabs.com/viewtopic.php?f=1&t=65266

W tłumaczeniu:

"Ta nalepka (internal tracking) oznacza "wewnętrzne dla Motoroli", a nie, że jest coś specjalnego w radiu. Jest to używane przez Motorolę, żeby wiedzieć co się dzieje z radiem w swoich zakładach na poszczególnych etapach produkcji i nie ma żadnego znaczenia dla nikogo innego."
  • Level 35  
    Rozwiązanie może być bardzo proste . Sprawdź jeśli masz możliwość czy są zaprogramowane jakieś kody CTCSS a jeśli tak czy są one takie same w obu radiach .
  • Level 15  
    Mam zamiar mieć możliwość, tyle, że sklepy elektroniczne pozamykane bo remanent ;) CTCSS raczej nie jest zaprogramowany, nie było takiej potrzeby o ile dobrze pamiętam, chociaż ręki uciąć nie dam. No cóż - poczekam aż dorwę części do zrobienia RIBa i się przekonam.

Dzięki za odp.
    pozdrawiam.