Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Identyfikacja elementu SMD - kod Z

03 Sty 2012 10:17 2344 9
  • Poziom 25  
    Witam serdecznie.
    Mam problem z identyfikacją elementu SMD z kodem jedno-znakowym Z. Obudowa posiada 6 wyprowadzeń. Przybliżone wymiary obudowy: szerokość 1.2mm, długość: 1mm, wysokość: 0.5mm. Zdjęcia elementu poniżej.
    Identyfikacja elementu SMD - kod Z Identyfikacja elementu SMD - kod Z
    Przeszukałem już chyba wszystkie dostępne katalogi i niestety nie znalazłem nic odpowiedniego.
    Element pochodzi ze słuchawki bluetooth Iqua bhs-702.
    Proszę o sugestie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Witam.

Miejsce na płytce z którego pochodzi element zaznaczyłem na skanie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Witam.

Tematem wątku jest identyfikacja elementu a nie dyskusja czy jego obecność jest w urządzeniu potrzebna.

W ramach wyjaśnienia napiszę tylko, że wspomniana wyżej słuchawka bluetooth nie ładuje akumulatora. Podmieniłem uszkodzony tranzystor i teraz urządzenie reaguje na podłączenie do ładowarki sygnalizując ładowanie natomiast w rzeczywistości nie ładuje i po maksymalnie 2min dioda gaśnie. Układ który chcę zidentyfikować tylko "podejrzewam" o bycie uszkodzonym ze względu na powodowanie "zwarcia" (rezystancja 23ohm) na pobliskim kondensatorze który wcześniej wylutowałem do testów.

Samo urządzenie po podłączeniu naładowanej baterii bez wyżej wymienionych elementów uruchamia się i współpracuje z komputerem natomiast czy w takim stanie wyjścia audio działają nie wiem ponieważ nie sprawdzałem.

Wszelkie sugestie proszę pisać w temacie założonym w tym celu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1885452.html .

Pozdrawiam.

Edycja 13:48

Ciz - bardzo dziękuję za odpowiedz!

Temat uważam za wyczerpany.
    Pozdrawiam.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Agentlos napisał:
    Chciałbym zapytać czy była by możliwość ponownego otworzenia tematu założonego i zamkniętego przeze mnie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2179084.html . Element co prawda został znaleziony lecz mam jeszcze pytania odnośnie jego wyprowadzeń a nie chciałbym tylko po to zakładać nowego tematu.

Pozdrawiam.
    Agentlos.

Proszę bardzo.
  • Poziom 25  
    Witam.

Chciałbym zapytać czy orientuje się ktoś jak numerowane są piny w powyższym układzie. Nie ma on znaku asymetrycznego, jego kod "Z" z obu stron jest taki sam przez co nie mogę przetestować go ani podstawienić odpowiednich tranzystorów do naprawianego układu.

Pewną wskazówką w zidentyfikowaniu numeracji wyprowadzeń może być to że znak "Z" nie znajduje się idealnie na środku elementu. Jeśli przyjrzymy się znacznie bliżej widać że nie znajduje się on idealnie na środku lecz tak jak na rysunku poniżej.

Proszę o wskazówki.
    Pozdrawiam.
  • Specjalista elektronik
    Witaj.
    Bardzo łatwa sprawa - weź omomierz i:
    1>2 = ∞
    1<2 = ∞
    4>5 = 0 (lub odwrotnie)
    4<5 = ∞ (lub odwrotnie)
    i wszystko jasne.
    H.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zamykam.
    Uważam, że temat został wyczerpany.
    Cd. proponuję dział "Początkujący Laborki, Teoria, Referaty".