Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odnawianie adresu IP TP-Link TL-WN721N

Valarhael 03 Jan 2012 10:25 3718 5
    Valarhael
    Level 2  
    Mam problem z połączeniem z routerem. Kupiłem kartę TP-Link jak w temacie, router to Pentagram Cerberus p6381-2. W mieszkaniu sa jeszcze trzy inne komputery, u których bezprzewodowy internet działa bez problemu. Internet jest z UPC, jak kablówka, i z routerem nie ma problemów, tylko coś u mnie z konfiguracją. Komputer kupiłem używany,poprzedni właściciel miał go podłączonego kablem sieciowym do routera, więc może jest jakiś konflikt z LANem, nie wiem. Podczas naprawiania połączenia dochodzi do "odnawiania adresu IP" i dalej nie może iść. Kiedy trochę pozminiałem ustawienia, wpisałem adres IP 192.168.0.100 (domyślny dla routera), to przebrnął przez ten etap, ale zatrzymał się na następnym "czyszczenie cache ARP", i wyświetlał połaczenie, aby po chwili się rozłączyć, i tak kilka razy, aż w końcu wyświetlił to samo, że połączenie nie mkoże zostać nawiązane. Poniżej dołączam screeny z ipconfig i ustawień sieciowych.

Odnawianie adresu IP TP-Link TL-WN721N Odnawianie adresu IP TP-Link TL-WN721N Odnawianie adresu IP TP-Link TL-WN721N Odnawianie adresu IP TP-Link TL-WN721N Odnawianie adresu IP TP-Link TL-WN721N Odnawianie adresu IP TP-Link TL-WN721N Odnawianie adresu IP TP-Link TL-WN721N Odnawianie adresu IP TP-Link TL-WN721N Odnawianie adresu IP TP-Link TL-WN721N
    scheldon
    Level 10  
    Po 1 nie ustawia się takiego samego adresu na kompie co na bramie dostępowej. Spróbuj jakiegoś innego np 200 a nie 100.

Po 2 jak odnawiasz sobie IP przez dhcp to czy przypadkiem nie masz na routerze zabezpieczenia dla sieci bezprzewodowej w postaci filtru adresów MAC które mogą się podłączyć do routerka???
    Valarhael
    Level 2  
    Tamten obrazek z wpisanymi ręcznie adresami dołączyłem dodatkowo, normalnie mam ustawione na automatyczne żądanie przydzielenia adresu przez router, ale wtedy też nie działa.

Dodano po 2 [minuty]:

A poza tym jak sprawdzic czy na routerze są zabezpieczenia MAC skoro nie mogę się z nim połączyć?
    scheldon
    Level 10  
    Podłącz się do routera za pomocą kabla i zaloguj na niego wbijając w przeglądarkę adres routera tam będziesz mógł to sprawdzić.
    Jak potrzebujesz instrukcji jak to zrobić dokładnie wpisz sobie w google pełną nazwę routera. U mnie 1 link był przekierowaniem do pliku PDF z instrukcją.
    Valarhael
    Level 2  
    Mam instrukcję i próbowałem z domyślnym adresem itd. ale w ogóle nie może się połaczyć z routerem, zawsze się zatrzymuje podczas naprawiania połączenia na odnawianiu adresu IP. A kablem nie sięgnie, router jest w innym pomieszczeniu.
    scheldon
    Level 10  
    To może spróbuj połączyć się z routerem z innego komputera i sprawdź to skoro inne bez problemu działają. Ewentualnie przenieś na tą chwile komputer tak, żeby kabel ci sięgną do routera.