Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Który polecacie: MAC AUDIO 1000D czy Ground Zero GZTA 1.800DX ?

erzyk 03 Jan 2012 11:31 3585 8
    erzyk
    Level 12  
    Szanowni Koledzy!

Od pewnego czasu poważnie zastanawiam się nad zakupem solidnego wzmacniacza do napędzania sekcji niskotonowej ze średnio-wysokiej półki. Zrobiłem już analizę rynku i zapoznałem się z przeróżnymi opiniami. W drodze niełatwej eliminacji (uwzględniając parametry, opinię użytkowników i koszt jaki jestem w stanie ponieść) wyłoniłem 2 kandydatów:

1. MAC AUDIO Fearless 1000D

Strona producenta
    Instrukcja obsługi

Quote:
    Tryby pracy (kanały) 1, klasa D
    Zabezpieczenie obiegu prądu
    Zabezpieczenie przed przegrzaniem
    Terminale na głośniki oraz na zasilanie zakapsułowane i specjalnie zabezpieczone
    Stabilny od 2 do 8 Ohm
    Cyfrowy wyświetlacz pokazujący napięcie lub temperaturę
    Tranzystory mocy firmy TOSHIBA

Moc MAX przy 4 Ohm: 1 x 1200W
    Moc MAX przy 2 Ohm: 1 x 2200W
    Moc RMS przy 4 Ohm: 1 x 600W
    Moc RMS przy 2 Ohm: 1 x 900W

Filtr dolnoprzepustowy z regulacją 40 - 300Hz (12 dB na oktawę)
    Filtr subsoniczny z regulacją 10 - 80Hz
    Bass Boots - podniesienie poziomu basu 0 - 12 dB przy 45Hz
    Sterownik do basu w zestawie
    Regulacja fazy płynna: 0 - 180 stopni
    Pasmo przenoszenia 5 Hz - 75 kHz
    Sygnał wejściowy 0,3V - 4V
    Stosunek sygn/szum > 100dB !!
    Wymiary 454 x 290 x 59 mm
    Waga 6 kg

2. GROUND ZERO GZTA 1.800DX

Strona Producenta
    Instrukcja obsługi

Quote:

1 x 350 WRMS @ 4 Ohm (14,4 V, 1% THD)
    1 x 550 WRMS @ 2 Ohm (14,4 V, 1% THD)
    1 x 850 WRMS @ 1 Ohm (14,4 V, 1% THD)
    1 x 1000 WRMS @ 1 Ohm (14,4 V, 10% THD)
    1000 Watt maximum output power

1 Ohm stable
    Aluminum heat sink
    Mosfet power supply
    adjustable lowpass 30 - 250 Hz
    adjustable Subsonic filter 10 - 50 Hz
    Bass boost 0 - 12 dB
    Phaseshift 0 / 180°

Oba wzmacniacze są w podobnej cenie, około 750zł. Nie mogłem znaleźć wagi GZTA więc tutaj nie mam porównania. Widoczne na zdjęciach wnętrza również prezentują się w miarę podobnie.

Proszę doświadczonych użytkowników o radę / opinię na ich temat.
    Zenek1988
    Level 28  
    Wiesz są są to dwa dość różniące się od siebie wzmacniacze. Pierwszy jest stabilny do 2 ohm a drugi do 1 ohm. To dość duża różnica nie mówiąc już o mocach przy poszczególnym obciążeniu. I nie nazwał bym ich wzmacniaczami ze średnio-wysokiej półki a co najwyżej średniej.
    Może lepiej byłoby kupić jakąś używkę a lepszą. Na allegro jest np. rodek r1900n. Na pewno mocniejszy niż ten gz a i pewnie lepszy jakościowo. Nie mówiąc nawet że tańszy o 2 stówki.
    erzyk
    Level 12  
    Szczerze wolę zakup nowego sprzętu z 2 letnią gwarancją. Już 2 razy się naciąłem na niby sprawne wzmacniacze, które niestety po niedługim czasie odmówiły współpracy. Teraz po dłuższej przerwie chciałbym ponownie poczuć niższe brzmienia będąc w drodze.
    Nie ma to być "łupanka", a jedynie uzupełnienie niskiej partii pasma dla absolutnie przeróżnej maści utworów.

Zespół niskotonowy posiada impedancję 4Ω i nie planuję podłączania niższych wartości.
    Zenek1988
    Level 28  
    Skoro 4 ohm to po co ci mono. Może lepiej mocną 2-kanałówkę i podpiąć w mostek. Jakie to głośniki będą pod ten wzmacniacz podpięte. Ile mają rms. Bo przy 4 ohm te 2 wzmacniacze które wybrałeś mają sporą różnicę w mocy.
    Jeśli nie chcesz używki to spoko. Choć z nówek to raczej wybór jest lichy.
    erzyk
    Level 12  
    Zamontowany jest przetwornik BMS 12N630 w wykonaniu 4 Ohm. Zdecydowałem się na dedykowaną konstrukcję 1-kanałową. Poprzednie były 2-kanałowe, uruchomione w trybie mostkowym. Wiem, że to bezpodstawne, ale mam do tego jakiś uraz (2 szt. się zepsuły).
    Chciałbym eleganckie rozwiązanie za niewygórowaną cenę w przystępnej jakości.

Różnica w mocy owszem jest spora jeśli by przyglądać się tylko parametrom, jednak wiele opinii wskazuje na to, że MAC AUDIO zawyża moce, natomiast GZ jest godny zaufania jeśli chodzi o parametry. Nie wiem czy to prawda, dlatego właśnie założyłem ten wątek.
    Zenek1988
    Level 28  
    Titanium to jednak nadal niska seria gz więc nie liczyłbym na to że moce są realne. Na pewno będą zawyżone choć pewnie niewiele.
    Nie wiem jak z wytrzymałością mocową tego głośnika. Znalazłem tylko parametry wersji 8 ohm i pisze wszędzie o 600W tyle że nie wiadomo czy rms.
    Co do używek to kiedyś też miałem uraz ale jak kupuje się od pewnego sprzedawcy to można być spokojnym. Akurat ten rodek jest od osoby od której kupowałem swój wzmacniacz i mogę ją polecić. Daje nawet 1 miesiąc gwarancji co nie jest normą u sprzedających. Ma w swojej ofercie więcej wzmacniaczy także parę naprawdę mocnych 2-kanałówek( ok. 600W RMS w mostku i to mierzonych a nie papierkowych).
    erzyk
    Level 12  
    Co powiesz w takim razie na RODEK R2180i
    Jest na aukcji w ciekawej cenie jak za tą moc, ale nie wiem czy to nie podejrzane.
    Zenek1988
    Level 28  
    Jeśli chodzi ci o tego od auto-sonic to ja u tego sprzedawcy kupowałem swój wzmacniacz i nie mam żadnych zastrzeżeń. Zawsze masz gwarancje 30 dni jakby coś. Mój działa bezproblemowo już ponad pół roku.
    erzyk
    Level 12  
    Zakupiłem więc wzmacniacz RODEK R2180i używany od użytkownika AUTO-SONIC w cenie 446zł. Jest w idealnym stanie wizualnym i jak zapewnia 100% sprawny.

Myślę, że po weekendzie sprawdzę jego możliwości. Bardzo dziękuję za dyskusję.