Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[C++] Modyfikacja danych z pliku txt - brak pomysłu.

mondo_09 03 Sty 2012 11:42 1567 7
  • #1 03 Sty 2012 11:42
    mondo_09
    Poziom 16  

Witam,
    Mam problem a właściwie brak pomysłu.
    Problem polega na tym, że mam wczytać z pliku txt dane, następnie użytkownik ma wybrać, które z danych chce zmodyfikować. Zmodyfikować je i zapisać do nowego pliku txt. Nie mam pomysłu jak to w ogóle zrealizować. Powiedzmy że w pliku txt znajduje się zapisany dokument CV a użytkownik chce zmienić np. tylko imię i nazwisko bądź usunąć jedno z miejsc pracy... Nie proszę o gotowy kod, tylko o wyznaczenie kierunku w którym trzeba iść żeby ten program napisać.

Pozdrawiam

0 7
  • #2 03 Sty 2012 12:30
    mickpr
    Poziom 39  

Można podejść do tego pliku tekstowego wybierając 3 formaty
    - plik XML
    - plik typu INI
    - plik zwykly, o ustalonej formule

Do pierwszego i drugiego znajdziesz klasy w C++ obsługujące zapis i odczyt wartości typu klucz/wartoś
    Kluczem będzie np. Imie, nazwisko itd..
    Wartością - będzie przypisana wartość.

W trzecim przypadku musisz zrobić format samodzielnie.

Czy taka podpowiedź ciebie satysfakcjonuje?

0
  • #3 03 Sty 2012 12:57
    mondo_09
    Poziom 16  

Obawiam się że w tym przypadku będe miał delikatnie mówiąc problemy z napisaniem kodu. Dopiero zaczynam zabawę w C++ z aplikacjami konsolowymi...

0
  • #5 03 Sty 2012 13:31
    mondo_09
    Poziom 16  

W tym się nie mogłem pomylić ;) piszę w C++. Wieczorem jak wrócę przejrzę wszystko.

0
  • #6 04 Sty 2012 18:29
    mondo_09
    Poziom 16  

Niestety XML odpada. Z pilikami INI też sobie nie bardzo będę w stanie póki co poradzić...
    Zostaje txt.

A gdyby każdy wiersz wczytać do kolejnych elementów wektora, wyświetlić plik txt z numerami wierszy i pytać użytkownika, który wiersz chce zmodyfikować? Wydaje mi się to bardzo mało eleganckie.. ale ma działać póki co, w możliwie prosty sposób...

0
  • #8 04 Sty 2012 22:15
    mondo_09
    Poziom 16  

A nie da się jakoś wykombinować z wczytaniem kolejnych wierszy do wektora, a potem wybranie który wiersz ma zostać zmieniony?

0