Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie do salonu/pokoju do 800zł

sargen 03 Sty 2012 14:48 2660 12
  • #1 03 Sty 2012 14:48
    sargen
    Poziom 11  

Witam,

Poszukuję nagłośnienia do salonu, pod telewizor (panasonic tx-p42g30e) i konsole ps3. Wieża służyć będzie do gier/filmów/muzyki 55%/30%/15% . Pokój ma 13 m2.
    Muzyka będzie różnoraka od metalu/rocka po jazz zapewne : ).

Proszę o porady, co lepiej kupić nowe ? używane?

0 12
  • #2 03 Sty 2012 15:07
    zosi3k
    Poziom 8  

Myślę,że jakiś zestaw 2+1 powinien w zupełności wystarczyć.. polecam Creative.Są tez specjalne głośniki do konsol, które na tym metrażu dadzą rade. np. Creative MF 0355..Doskonale się przy nich gra i ogląda filmy,a mam podobny metraż. Oczywiście zalecam nowe. Koszt nie jest zbyt wysoki. Także zamiast wieży polecam właśnie te głośniki.

0
  • #3 03 Sty 2012 16:21
    sargen
    Poziom 11  

Zależy mi na możliwości odtwarzania płyt CD a także na miejscu którego nie mam zbyt wiele, poza tym mam głośniki z subwooferem Creativa 2.1 i jestem daleki od zadowolenia ;).

0
  • #4 03 Sty 2012 17:56
    vanissh
    Poziom 22  

Je

Dodano po 2 [minuty]:

Przy tym budzecie (i uwadze ze nie jestes zadowolony z Creative'ow) to tylko uzywany i stereo. Jak mniemam potrzebujesz wzmacniacza, CD i kolumn?

0
  • #5 03 Sty 2012 18:12
    sargen
    Poziom 11  

Tak idealnie byłoby wzmak + 2 kolumny. Szukałem po necie, w tej cenie znalazłem Onkyo cs-325, niestety nigdzie niedostępne :/ .

Co do obecnych głośników , mam jednak logitech z323. Tragedii nie ma i jeśli
    faktycznie za taki pieniadz cudow nie znajde a mini-wiezy nie ma sensu kupować
    to może jakieś dobre głośniki creative/logitech?

0
  • #6 03 Sty 2012 18:21
    vanissh
    Poziom 22  

Z jakiś rok temu składałem swoje pierwsze stereo, i uwierz mi za 800 zl można kupić kilka różnych konfiguracji (używanych) wzmacniacz + kolumny, po usłyszeniu których nawet nie będziesz chciał spojrzeć na Creative'a i Logitecha. Kupiłem wtedy Yamahę A-500 i Altony 80. Yamahę polecam z całą odpowiedzialnością, Altonów wcale (zresztą u ciebie i tak by były za duże).

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić błędy i niechlujną pisownię! [P.]

Przepraszam, w pracy nie mam polskiej czcionki.

0
  • #7 03 Sty 2012 23:20
    sargen
    Poziom 11  

Patrząc po cenie tą Yamahe A-500 można mieć za 250 zł, to niedużo , ale jak z poborem mocy ? Jakieś głośniki mógłbyś mi do niej polecić?

0
  • #8 04 Sty 2012 00:09
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

sargen napisał:
    Patrząc po cenie tą Yamahe A-500 można mieć za 250 zł, to niedużo , ale jak z poborem mocy ?
    Ma 380W poboru.
    sargen napisał:
    Jakieś głośniki mógłbyś mi do niej polecić?
    Do tej muzyki i w tym metrażu myślę że Tonsil Mildton 70 lub 80.

0
  • #9 04 Sty 2012 00:19
    Pablo1964
    Moderator

vanissh napisał:
    Yamahe polecam z cala odpowiedzialnoscia, Altonow wcale (zreszta u ciebie i tak by byly za duze).

Zgadzam się co do Yamahy, Altony to kwestia gustu. Miałem także 80-tki i w muzyce rockowej brzmiały bardzo przyjemnie. W 13 m² mogą już ładnie zagrać. Pod warunkiem, że głośniki będą oryginalne. Albo Mildtony, które proponuje Kolega powyżej - mają delikatniejsze brzmienie sopranów ze względu na zastosowany głośnik kopułkowy.

0
  • #10 04 Sty 2012 11:13
    sargen
    Poziom 11  

Ampli + 2 kolumny tonsila brzmi super, ale jedynie mogę je wstawić w 2 regały (po obu stronach tv) , tego typu:

Pytanie czy to ma sens? Głośniki wszak potrzebują miejsca, żeby akustyka była akceptowalna, poprawcie mnie jeśli się mylę?

Czy da się taki zestaw podpiąć po konsole/ tv?
    Jeśli nie, to czy Creative T40 dałoby się podpiąć?

0
  • #11 04 Sty 2012 11:24
    vanissh
    Poziom 22  

Trochę problematycznie rzeczywiście. Może przestaw regały na przeciwną ścianę, będzie miejsce. Jeśli nie możesz ich przestawić to proponowałbym szukać monitorów z bass reflexem z przodu.

0
  • #12 04 Sty 2012 15:59
    sargen
    Poziom 11  

Nie mam takiej możliwości, monitory z bassreflexem też zajmują sporo miejsca. Chyba, że znasz jakieś kompaktowe głośniki tego typu ? :)

Pomału skłaniam się ku creative t40 i podpieciu do tv przez , jack to jack, rozwiązanie nie jest idealne, ale przy moich warunkach lokalowych to chyba jedyna opcja, która nie wymaga wyłożenia 2k na ampli i 2 głośniki z wyjściem optycznym ;P.

0
  • #13 29 Gru 2012 17:30
    sargen
    Poziom 11  

Odświeżam temat, tv chcę powiesić na ścianie wiec miejsce na głośniki się znajdzie. Ostatnio u kolegi miałem możliwość odsłuchać Philips DCM7005, bardzo pozytywny rezultat. Ale cena 1000 zł i zastanawiam sie czy jest jakies lepsze rozwiazanie.

0