Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie tv + ampli + ps3 + dekoder

LTMek 03 Sty 2012 15:15 4005 3
  • #1 03 Sty 2012 15:15
    LTMek
    Poziom 10  

Witam, ze względu na swój denny poziom wiedzy z zakresu optymalnego połączenie w/w urządzeń mam pytanie -> czy sposób w który podłączyłem te elementy jest optymalny, czy można zrobić to inaczej (lepiej)? Chodzi mi głównie o wygodę użytkowania + jakość dźwięku.

Od dwóch lat TV mam podłączony poprzez kabel HDMI do amplitunera + dodatkowe podłączenie kablami audio (tym białym i czerwonym).
    Żeby dźwięk działał, muszę na amplitunerze wybrać opcję "av5" i wtedy dźwięk działa. Głośniki od tv są oczywiście wyłączone.
    Do TV mam również podłączony PS 3 i by "leciał" z niego dźwięk, też muszę zawsze włączać opcję "av5" + zmienić w tv opcję na "HDMI 2"
    Na tej samej zasadzie działają wszystkie urządzenia podłączane do tv (laptop, kamera).
    Do amplitunera mam z kolei podłączony dekoder Cyfry+.
    Żeby obraz i dźwięk z cyfry był aktywny, w Tv muszę wybrać opcję "HDMI 1" i na amplitunerze również "HDMI 1".
    Ampli:Yamaha RX-V465
    Głośniki: Yamaha w systemie 5.0
    Dekoder: PACE PVR HD

0 3
  • Mitronik
  • Pomocny post
    #2 03 Sty 2012 22:42
    basstec
    Poziom 34  

Możesz wszystkie peryferia podłączyć pod amplituner przez hdmi i wejściami sterować w amplitunerze albo wszystko podłączyć pod tv przez hdmi a wyjściami cyfrowymi audio (coax/optyk) do amplitunera (ja tak wszystko podłączam bo nie mam ampli z hdmi), chyba, że tv ma wyjście cyfrowe audio i przepuszcza na nie sygnał z wejść hdmi to ostatnie było by najwygodniejsze bo w amplitunerze nie zmieniasz wejść a jak nie chcesz oglądać czy grać na "kinie" to masz dźwięk też w tv.

0
  • Mitronik
  • #3 03 Sty 2012 23:25
    LTMek
    Poziom 10  

Spróbowałem tego, co napisałeś i doszedłem do wniosku,że obecnie mam najbardziej odpowiadający mi sposób połączenia :p
    Ale dzięki za sensowne propozycje :)

Jeśli jeszcze ktoś ma jakiś pomysł, to prosiłbym o wypowiedź

0
  • #4 04 Mar 2013 01:04
    fnx10
    Poziom 9  

Witam. Podnoszę temat.
    Chciałbym najbardziej optymalnie podłączyć następujący zestaw
    TV Sony LCD 40" full HD
    Amplituner Denon AVR 1509 ( 2 wejścia hdmi + 1 wyjście)
    Odtwarzacz DVD Denon 1740
    Sony Playstation 3
    Dekoder Turbo N-ki

w chwili obecnej podłączone mam tak:

DVD --> HDMI --> Amplituner <-- HDMI <--Dekoder N
    Amplituner --> HDMI --> TV <-- Optical <-- Amplituner
    DVD --> Coaxiall --> Amplituner
    PS3 --> HDMI -->TV

Czy to połączenie jest optymalne ?
    Z tego co się orientuje to mój ampli nie posiada możliwości przesyłania dźwięku po HDMI...
    Chciałbym miżliwie jak najlepiej podłączyć ten zestaw.

Czy "cofnięcie" sygnału Audio kablem optycznym z Tv do amplitunera to dobre rozwiązanie ?
    Zawsze mógłbym podłączyć optykiem Ps3 z ampli czy to zrobi jakąś różnicę ? Zastanawia mnie to ,że obecnie dźwięk z ps3 leci do TV po HDMI a potem opticalem wraca do ampli.
    Lepiej dokupić drugi kabel optyczny i podłączyć ps3-->hdmi-->TV oraz ps3-->optical-->amplituner ?
    Zastanawiam się czy byłby sens np zamiast DVD podłączyć PS3-->hdmi-->ampli-->hdmi-->TV
    Chciałbym mieć też możliwość oglądania n-ki bez włączania amplitunera co przy obecny połączeniu jest niemożliwe...
    W TV mam 3 wejścia HDMI IN

Mógłbym próbować na własną rękę ale kable idą mi w "peszlu w ścianie" za meblami i naprawdę aby coś przeciągnąć tamtędy to musiałbym z pół dnia stracić... dlatego pytam.
    Chciałbym oglądac filmy Blu-Ray i możliwie najbardziej bezstratnie przesyłać dźwięk.

0