Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Amica ZWA 6628 W - błędy w działaniu

03 Sty 2012 18:57 6151 5
  • Poziom 9  
    Witam.

Mam problem z takową zmywarką i jej dziwnym zachowaniem... Dzięki Waszym wcześniejszym postom na temat zmywarek udało mi się dojść do błędów serwisowych i poczytać troche o zaworze 3W itp.

Opis problemu:
    Przy zmianach cyklu programoatora np. obrotów, pracy dysz, itp. wyświetlacz wariuje i pokazuje różne krzaki, w połowie programu zaczyna wypuszczać wode i sie zawieszać po kilka razy (takie krótkie cykle, wypuszczenie/stop, wypuszczenie stop - oczywiscie wcześniej wode spuszcza całkowicie), chodziła tak jakiś czas i programy z lekkim wydłużeniem zostawały ukańczane, ostatnio jednak zauważyłem że po otwarciu wogóle nie ma ciepłej pary, a naczynia niedomyte i niewysuszone) - czyli ewidentny brak grzania.

Po przejściu w tryb serwisowy pojawiły się błędy:
    H3 - uszkodzony zawór 3W
    H7 - błąd grzałki

Zresetowałem i puściłem test funkcjonalności i nie wiem czy test sie poprawnie kończy, tzn. w zmywarce zostaje woda, a na wyświetlaczu pojawia się '30min' i normalnie moge odpalić program, następuje wtedy wypuszczenie wody i praca... ponowne wejście w tryb serwisowy - pusty wyświetlacz Sad dziś spróbuje odpalić cały pełen cykl i zobacze jakie błedy wyłapie...

Pytanie czy jeśli wymiana grzałki, zaworu 3W i ewentualnie programatora (modułu) jest wogóle opłacalna?? ewentualnie czy jakieś inne sugestie?
    zgłosiłem sie do autoryzowanego serwisu jako 'pogwarancyjne' bo minęło już 4 lata chyba od nowości i mają niby oddzwonić.

Pozdrawiam
    \.//\.//ulkan

Dodano po 2 [godziny] 30 [minuty]:

Po nowym czystym odpaleniu, sytuacja taka sama, program 3 '71min', po nabraniu wody krzaki na wyświetlaczu, po wypuszczeniu wody 59 minuta, próba wypompowywania wody wkółko po 2 sekundy, praca pompy-wypychania - przerwa, i tak wkółko, słychać charakterystyczne pyknięcie programatora co jakis czas ale nic sie nie posuwa, wkólko wypychanie, a wody już dawno nie ma, tak jakby nie umiała przejść na stan napełniania, po 10minutach po wyłączeniu zasilania i poprzyciskaniu co się da przy ponownym włączeniu, praca ruszyła dalej czyli zaczęło się napełnianie i kolejne cykle (na wyswietlaczu rzadko kiedy pojawia sie pozostaly czas, przewaznie tylko '=' widać) zapewne grzałka nie zadziała ale poczekam jeszcze te 20-30min ;)

Dodano po 41 [minuty]:

na '37 min' powtórka z rozrywki i nie umie tego przepchnąć dalej :(
  • Poziom 9  
    Jeśli kogoś zainteresuje, to serwis stwierdził wg zdalnej diagnozy:
    - przyjazd technika 120
    - sterownik 254
    - grzałka 183
    i bez gwarancji ze to zadziala bo oczywiscie na miejscu moze sie okazac ze kosmos no ale te wskazane czesci trzeba zamowic i zaplacic ;)

czyli koszt sumaryczny ok. 600zl a zmywarka kosztowala 4-5lat temu 1200zl wiec pewnie zrobie z niej bude dla psa, chociaz pewnie wszystkie inne czesci dobre to moze na jakie allegro :)

chyba ze jest tu jakis serwisant z okolic Sławków-Olkusz, Dąbrowy Górniczej i za jakies 50zl by podjechal i okreslil czy warto wogóle sie w to bawic/inwestowac....
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    hmm wejsc do tej samej rzeki drugi raz? ;)

wobec powyższego to po jakich 'tanich' cenach moge dostac gdzies takowe czesci:
    - zawór 3W ewentualnie sterownik
    - grzałka
    do ZWA 6628 W?
    musze to rozpruć i dokładnie takie modele czy numery szukac, ewentualne zamienniki? na allegro i po sklepach internetowych roi sie od grzalek a ceny i modele jak w kalejdoskopie
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    czyli jednak sugerujesz zeby zlomowac i brac nowe ;p