Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór tokarki, do wyrobu małych detali

knap-piotr 03 Jan 2012 16:11 5407 13
 • #1
  knap-piotr
  Level 16  
  Witam. Jeśli post znajduje się w złej grupie proszę o przeniesienie:)

  Zastanawiam się nad wyborem tokarki(do celów małej produkcji dokładnych wymiarowo detali). Znalazłem tokarkę ze sklepu z Siedlec - EXPERT 165 D BERNARDO AUSTRIA oraz tokarkę Luna ML 1640. Ceny są akceptowalne, obie mają odczyt cyfrowy, posuwy automatyczne(wzdłużny i poprzeczny),ale czy ktoś może coś więcej powiedzieć o tym sprzęcie? A może co innego godnego polecenia? Każda pomoc warta. Dziękuję!
 • #2
  Grzegorz53
  Level 11  
  Witam
  Kolego, do produkcji to raczej tokarka rewolwerowa lub cnc, chyba że będzie to produkcja jednostkowa to co innego. Wejdź sobie na cnc forum do działu tokarka i tam sporo się dowiesz.
 • #3
  knap-piotr
  Level 16  
  No ta podpowiedź kolegi w zasadzie nic nie wnosi do dyskusji. W pytaniu zawarłem prośbę o wypowiedzi na temat tych konkretnych modeli ew. polecenie innych. Forum cnc już od jakiegoś czasu okupuję, ale wiadomo, nie każdy z cnc siedzi na elektrodzie i odwrotnie.

  Podpowiedź "do produkcji to raczej tokarka rewolwerowa lub cnc" jest, z całym szacunkiem, bez sensu. Jakby kolega poczytał co nieco o tych tokarkach, o które pytam, na pewno takie zdanie by nie padło.

  Pozdrawiam
 • #4
  Grzegorz53
  Level 11  
  Witam
  Przepraszam, ale to raczej Kolega nie przeczytał uważnie informacji reklamowej o tym typie tokarki : "Tokarka Expert 165 D jest idealnym rozwiązaniem dla firm narzędziowych, warsztatów kształcenia zawodowego oraz firm naprawczych." Nie ma tu mowy o produkcji, nawet małej. Osobiście radziłbym porównać jakie używane tokarki można kupić na jednym ze znanych niemieckich portali aukcyjnych w cenie do 3000 E , lub za nawet sporo mniej, mając na uwadze koszty transportu 1000 km.
  Pozdrawiam
 • #5
  knap-piotr
  Level 16  
  Rozumiem że wg kolegi mała produkcja to mała produkcja i dedykacja do firm narzędziowych, warsztatów kształcenia zawodowego oraz firm naprawczych nie uwzględnia takiego przeznaczenia jak moje. Ok, pozostawiam to bez komentarza. Proszę jednak zwrócić uwagę, że jeśli proszę o opinie o tychże produktach, spodziewam się takich opinii, a nie oceniania przeznaczenia sprzętu itp... Z całym szacunkiem ale Pańskie posty chyba nie do końca odpowiadają tematowi. Więc zamiast odbijać piłeczkę poproszę o zdanie o w/w maszynach.
  Pozdrawiam
 • #6
  misiekm20
  Level 9  
  Mam taką tokarkę w swojej firmie niedawno przyszła ale powiem tak ta tokarka wcale nie jest produktem Austriackim tylko chińskim. tak samo proma nie jest godna polecenia np. w frezarkach promy są zębatki plastikowe (sami to skomentujcie). Co do bernardo expert 165d wydaje się solidna lecz nie wiem jeszcze jak w praktyce nie uruchamiałem jej jeszcze lecz w 100% jest chińska o czym świadczył filter z papierosa ze znaczkami chińskimi w wrzecionie:-)
 • #7
  knap-piotr
  Level 16  
  nieźle...byłem u dystrybutora tych tokarek Bernardo, widać od razu po wejściu, co kolega mówi, że to chińszczyzna...racja w 100%, przecieki, luzy, te paseczki... no ale czego wymagać za tę cenę...
 • #8
  misiekm20
  Level 9  
  przypuszczam że za 16 tyś będzie ciążko kupić coś dobrego może się trafi coś używanego. Teraz już chyba wszystkie firmy produkują w chinach ale generalnie tego producenta tokarki są o 100% lepsze niż firmy Proma.
 • #9
  retrofood
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Albo zaczniecie pisać poprawnie, albo wszystkie posty usunę.
  Nie ma cnc, jest CNC. A poza tym zdania zaczyna się wielką literą.
  Proszę poprawić pisownię postów.
  Proszę o zachowywanie zasad właściwej pisowni jednostek, symboli i nazw technicznych.
 • #10
  onatos
  Level 11  
  Witam
  Jest firma , polska firma ,( nie podam nazwy bo moderator mnie zruga ) w Porębie koło Zawiercia woj. śląskie , która produkuje maszyny z liniałami pomiarowymi . Maszyny dokładne , dopracowane technologicznie , a przede wszystkim produkcja polska z gwarancją . Korzystałem z usług tej firmy . Firma bardzo przyjazna .
 • #11
  misiekm20
  Level 9  
  witam!

  wiem o jaką firmę chodzi i jest ona ok tylko czy w tej cenie kupisz u nich dobrą tokarkę? Co polskie to kosztuje firma jest ok robiłem na starszysz maszynach tej firmy i działały nawet po 20 lat. bez zażutu,
 • #12
  onatos
  Level 11  
  Nie są to tanie maszyny , ale zależy do czego potrzebujesz , co będziesz na niej robił , czy produkcję seryjną czy jednostkową ? Są różne tokarki na rynku wtórnym - polskie , rosyjskie ,niemieckie . Można kupić używaną i wyremontować pod swoje potrzeby , ale trzeba przed zakupem sprawdzić kilka parametrów maszyny a najlepiej do tego użyć czujnika zegarowego i wałka kontrolnego . Ja ze swojej praktyki wiem że lepiej kupić używaną i wyremontować niż chiński chłam . Znam przykłady kiedy ludzie wydali ogromne pieniądze na nowe obecnie maszyny i okazywały się złomem . Wynika to z oszczędności i pośpiechu .Odlewy nie są "wysezonowane" , tylko od razu po odlaniu są obrabiane i takie są efekty .
  Napisz co Chcesz robić na tej maszynie to może będę mógł Ci pomóc .
  Pozdrawiam
 • #13
  luke-z
  Level 16  
  Mała produkcja? Lepiej brzmi małoseryjna. Poszukaj "Maryny" z AFMu. Bardzo dobra tokarka i rodzimego producenta. Z serwisem i częściami nie ma problemu.
  A ta Catia to taki szpan? Po troszeczku, to można rys. techniczny z Dobrzańskiego łyknąć ;) (bez obrazy)
 • #14
  knap-piotr
  Level 16  
  luke-z wrote:
  Mała produkcja? Lepiej brzmi małoseryjna. .....A ta Catia to taki szpan? Po troszeczku, to można rys. techniczny z Dobrzańskiego łyknąć ;) (bez obrazy)


  A co, coś się nie podoba? Jakby chodziło o szpan to bym walnął cały soft jaki mam opanowany, więc chyba nie szpan? Proszę o posty dotyczące maszyn a nie podpisów. Nie lubię czepialstwa o pierdoły...