Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toshiba, komputer zawiesza się

03 Sty 2012 16:39 753 2
  • Poziom 1  
    Witam,
    ostatnio podczas przeglądania stron internetowych, jak i korzystania z różnych programów, komputer zawiesza się na kilkanaście sekund, czasem minutę (nie mogę wtedy nic zrobić, jest jakby w stanie bezczynności, nie reaguje) i po jakimś czasie wszystko wraca do normy (nie muszę go restartować). Czym może być to spowodowane? Dodam jeszcze że problem zaczął się pojawiać po przeinstalowaniu systemu na windows 7. Jednak dużo częsciej pojawia się od czasu,gdy były skoki w dostawie prądu (nie mam baterii) i komputer wyłączał się kilka razy, po czym w ogóle nie chciał się włączyć. Usterka ta została naprawiona przez znajomego, wspominał coś o problemie z płytą główną (nie znam się na tym za bardzo).
    Komputer to toshiba satellite a200-1my
    Z góry dziękuję ze wskazówki
  • Poziom 16  
    Objaw wygląda na zwarcie w układzie zasilania. Może to być również wina niedokładnego sprawdzenia napięć po naprawie tego układu. Nic nie dzieje się samoczynnie. Ja bym na Twoim miejscu poprosił kolegę o ponowne sprawdzenie czy wszystko jest w porządku z tą płytą. A jeśli mu nie ufasz już to zanieść do serwisu. Drugą przyczyną tej usterki może być brak oprogramowania antywirusowego i pracę Twojego systemu spowalniają robaki, wirusy itd.
  • Poziom 13  
    sprawdz dysk oraz pamieci