Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat B5 1.8 ADR - Szarpie silnikiem na wolnych obrotach, słaba moc

hikok20 03 Jan 2012 16:59 14440 3
    hikok20
    Level 10  
    Witam wszystkich. Borykam się z problemem szarpania mojego samochodu na wolnych obrotach. Szukam odpowiedzi po różnych forach ale nie moge znaleźć odpowiedzi na mój problem. Kupiłem passata b5 1,8 125KM rok 1998 kombi. Samochód był bez instalacji gazowej wszystko było ok. Po zakupie jakieś 3 tyg postanowiłem założyć inst. LPG sekwencja oczywiście. I od tego momentu zauważyłem że na wolnych obrotach silnikiem siepie, raz mocniej raz słabiej. Pomyślałem że pewnie coś jest źle ustawiony gaz lub coś w tym stylu. Gazownik stwierdził że wszystko jest ok i nie widzu żadnych błędów itp. Samochód jak i na gazie tak i benzynie zaczął pracować źle. Przed zamontowaniem instalacji LPG samochód też był słaby ale nie siepało silnikiem. W komputerze sprawdzałem vag-iem nie ma błędów czujniki mają takie parametry jak w książce. Czyściłem przepływkę, przepustnicę. Robiłem adaptację przepustnicy,czyściłem rurki podciśnieniowe (wszystkie drożne) zatkana był RURKA trójnika plastikowego to też odektałem. Cewkę zapłonową wymieniłem świece i kable nowe. Wymieniłem odmę bo była pęknięta i jedynie co się zmieniło to minimalnie auto zrobiło się zrywniejsze ale dalej na wolnych obrotach siepie. Jak zapale jest idealna praca silnika, przejade odcinek +/- 10km zatrzymuje się i silnik siepie, raz moniej raz slabiej dodam że obroty trzyma idealnie 840obr/min. I jak ma mocne siepania to słychać takie dziwne cykanie powietrza w kolektorze ssącym (plastikowy) a przy rurze wydechowej słychań wyraznie jak silnik tak jakby przerywal na na cylindrach jak by nie pracował na wszystkie garki. Co to może być borykam się z tym już ponad 6msn i dalej nie moge do tego dojść. Co jeszcze sądzicie o sondzie L? Bo znajomy elektryk samochodowy wspominał że przy założeniu gazu sonda mogła zaszwankowac i jakieś mapy wtrysków mogły się zmienić czy coś takiego ale ja się nie znam. Robiłem tylko kilka pomiarów vagiem dołączam zdjęcia, PROSZĘ o jakieś sugestie bo już płakać się chce. Jak jadę nim to czasamo silnik chodzi jak i na gazie i paliwie cicho równo a nieraz jak bym jechał starym polonezem taki typowy głos brzęczenia silnika pracują wszystkie garki ale jak by każdemu brakowało odpowiedniej dawki paliwa. I oczywiście jest w tedy słaby a innym znów razem zrywny i można go kręcić elegancko do wysokich obrotów. Proszę was o pomoc.

Passat B5 1.8 ADR - Szarpie silnikiem na wolnych obrotach, słaba moc Passat B5 1.8 ADR - Szarpie silnikiem na wolnych obrotach, słaba moc Passat B5 1.8 ADR - Szarpie silnikiem na wolnych obrotach, słaba moc Passat B5 1.8 ADR - Szarpie silnikiem na wolnych obrotach, słaba moc Passat B5 1.8 ADR - Szarpie silnikiem na wolnych obrotach, słaba moc Passat B5 1.8 ADR - Szarpie silnikiem na wolnych obrotach, słaba moc
    Vicki
    Level 14  
    Kolego polecam lekturę miesięcznika auto świat jest tam artykuł które silniki nie znoszą LPG i silnik 1,8 ADR jest na pierwszym miejscu.
    Specjalistyczne zakłady LPG montują instalacje która podczas przyspieszania i ciężkiej pracy dodaje odrobinę paliwa do studzenia zaworów ssących.
    Podejrzewam u ciebie wypalone gniazda zaworowe .
    Sprawdź ciśnienie cylindrów na ciepło i zimno
    hikok20
    Level 10  
    temat uważam za zamknięty przyczyną była cewka zapłonowa. Która na benzynie chodzi ok ale gaz jest bardziej czuły i była zbyt słaba iskra teraz jest ok silnik pracuje idealnie. Dodam jeszcze że robiłem plan głowicy oraz uszczelniacze zaworów jak i szlifowanie gniazd zaworów. Przy okazji okazało się że jeden z 20szt jest krzywy i nie dolegał dobrze do gniazda przez co było szarpanie i nie równa praca. Człowiek wymienił by pół auta i ni doszedł bym co jest bo stawiał bym na elektronikę typu czujniki itp a tu zawór był krzywy