Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Optiplex gx620 - podłączenie przedniego panelu do karty dźwiękowej SB

tomash86j 03 Sty 2012 17:04 2508 8
  • #1 03 Sty 2012 17:04
    tomash86j
    Poziom 8  

Witam wszystkich forumowiczów :)
    Posiadam komputer dell optiplex gx620 z kartą dźwiękowa sb live 5.1 (komputer służy mi wyłącznie jako odtwarzacz do filmów i muzyki). Problem polega na tym że nie mam pojęcia jak podłączyć tą kartę z panelem przednim na obudowie w którym znajdują się dwa gniazda (słuchawkowe i na mikrofon). Na karcie sb oczywiście jest specjalne gniazdo 10 pin ale tu bajka się kończy ponieważ panel przedni jest podłączony jedną taśma do płyty głównej (razem audio i 2x usb)... Elektronik ze mnie żaden a irytuje się za każdym razem gdy musze nurkować i po omacku podłączać na zmianę słuchawki i głośniki... Spotkał już ktoś się z tym problemem? Zna ktoś rozwiązanie? Będę BARDZO wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Ps. Przepraszam za ewentualną złą estetykę tego postu ale pisze go z...telefonu komórkowego :P

0 8
  • #2 03 Sty 2012 18:20
    nece616
    Poziom 26  

Podaj model płyty głównej z jakiej korzystasz.

0
  • #3 03 Sty 2012 19:00
    tomash86j
    Poziom 8  

na stronie dell'a wpisałem numer seryjny pc i w informacjach pisze tylko "chipset Intel 945G express". Swoją drogą sprawdziłem bios i tu ogólnie susza jeśli chodzi o informacje jaka to płyta główna... Zdjąć obudowę i sprawdzić czy to starczy? :P

0
  • #4 03 Sty 2012 19:04
    nece616
    Poziom 26  

Najlepiej wykorzystać EVERESTA.

0
  • #5 03 Sty 2012 19:44
    tomash86j
    Poziom 8  

informacje z tego właśnie programu:
    - nazwa płyty głównej -> dell optiplex gx620
    - mikroukład płyty głównej -> intel lakeport-g i945g

chyba dalej tkwimy w tym samym punkcie :P

0
  • #6 03 Sty 2012 19:57
    tedd
    Poziom 25  

Rozumiem, że kolega nie ma problemu typu brak kabelka lub czegoś nie podłączono, tylko chce dokonać przeróbki polegającej na wyprowadzeniu sygnału audio z dodatkowej karty muzycznej (PCI) na przedni panel rezygnując z sygnału karty zintegrowanej. Jeżeli tak, to po co te dodatkowe pytania. Skorzystaj z podpowiedzi, a dasz radę sam to zrobić, może to i nie opis Twojej karty, ale znajdziesz z pewnością coś podobnego.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic951033.html

0
  • #7 03 Sty 2012 20:10
    tomash86j
    Poziom 8  

Problem tkwi w tym że z panelu przedniego nie ma osobo wtyczek od audio i usb. Wszystko idzie szeroką taśmą do płyty głównej. I jak tu podłączyć tego sb skoro nie ma gdzie(?) Pewnie dało w jakiś sposób wyodrębnić które to kable odpowiadają za wyjście słuchawkowe i przerobić wtyczkę ale to zapewne wyższa szkoła jazdy...

Sprawdzałem inne (nie firmowe) komputery i od tych paneli wychodza dwie czarne małe wtyczki które podpina się do płyty głównej lub za pomocą przejściowki do karty dźwiękowej. A dell jak to dell z tego co czytałem robi "specyficzne" komputery...

Jutro dam fotki z tymi wejściami w moim pc to powinno ułatwić sprawę.

0
  • #8 04 Sty 2012 10:15
    tedd
    Poziom 25  

Jest to co jest, bo to sprzęt markowy. Kolega jednak chce dokonać przeróbki. Nie widzę sensu publikowania zdjęć i.t.p. Pomóc może ktoś kto dysponuje sprzętem i ma na to ochotę.

0
  • #9 05 Sty 2012 14:56
    tomash86j
    Poziom 8  

Właśnie dlatego tu napisałem... Gx620 z tego co się orientuje (być może się mylę) jest dosyć często spotykany. Szukam wiec ludzi co mieli już styczność z tym problemem w tym konkretnym modelu pc i rozwiązali go w X sposób...

0
  Szukaj w 5mln produktów