Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co kupić? Lenovo SL500 czy Dell 620? [Laptop do 500 zł]

03 Sty 2012 18:15 3314 10
  • Poziom 16  
    Laptop już na studia pewnie, do Internetu, pisania, jakieś starsze gierki. Zależy mi na w miarę dobrej matrycy, wytrzymałości i żeby go "licho" nie wzięło zaraz ;)
    Dell:
    Intel Core 2 Duo
    Taktowanie procesora (MHz): 1660
    Ram: 1 GB
    Grafika zintegrowana
    Dysk: 60GB
    Brak baterii

Lenovo:
    Procesor Intel Core 2 Duo T5870 / 2 GHz ( DualCore)
    Pamięć podrę czna 2 MB L2 cache
    RAM 2 GB (zainstalowane) / 3 GB (maks.) DDR2 SDRAM 667 MHz PC25300 ( 2 x 1 GB )
    Czytnik kart 7 w 1
    Dysk twardy 250 GB Serial ATA150 5400 obr/min
    Napęd optyczny Nagrywarka DVD zintegrowany
    Wyświetlacz 15.4" TFT 1280 x 800
    Sterownik grafiki Intel GMA 4500MHD
    Niewielkie(jak twierdzi sprzedawca) pęknięcie przy lewym zawiasie.

Jest jeszcze trzecia opcja: Link

Generalnie szukam laptopa do 500, 550 zł.
  • Poziom 30  
    Z praktyki wiem, że DELL'e (zwłaszcza te starsze jak w Twoim przypadku) są niemal "niezniszczalne", może poza baterią (która z wiekiem ma prawo niedomagać, ale u Ciebie i tak jej nie ma) i wtyczką na kablu od zasilacza (tą co podłączasz do komputera). W starszych wersjach wtyczka ta jest nietypowa (jeśli chodzi o laptopy), tj. kwadratowa i ma 3 lub 4 złącza, konstrukcja wtyczki sprawia, że po prostu z czasem "obrywa" się z kabla.
  • Poziom 16  
    czyli mimo wszystko nie brać pod uwagę lepszego procesora i dysku + większy RAM?

Jest jeszcze T60, ale mała matryca, słabsza rozdzielczość, no ale maszyna nie do zajechania. W DELLu słyszałem, że średnie te matryce.
  • Poziom 30  
    Duże znaczenie ma też z jakiego źródła jest laptop, jeśli pewne i wiadomo że jest ok, to można i brać Lenovo. Tylko jak jest pęknięcie przy lewym zawiasie to można już podejrzewać, że poprzedni właściciel nie specjalnie dbał o kompa skoro ma takie uszkodzenie (sprzedawca może twierdzić że jest tylko pęknięcie, a na żywo okaże się, że ma luzy matrycy na zawiasach).
    Taki sprzęt warto obejrzeć osobiście
  • Poziom 16  
    będę go oglądał osobiście, z tego co czytałem to wada fabryczna tego modelu. A t60 jest dużo słabszy od tego? Dell jest najpewniejszy.
  • Poziom 30  
    IBM który pokazałeś też wygląda przyzwoicie, a parametry dosyć zbliżone do DELL'a.
  • Poziom 16  
    zastanawiam się tylko nad matrycami obecnie. W SL500 czytałem, że nie jest zbyt dobrej jakości, kolory są nieco rozmyte, mało ostra generalnie.

W T60 jest 14,1 1024x768 zastanawiam się czy to nie mało chociażby do filmów. Z drugiej strony wątpię, czy za 550 zł znajdę T60 z lepszą matrycą (może źle szukam?).
    Dell znowu ma panoramiczną, ale nie mogę się do niego przekonać. IBM ma znakomite wsparcie i miałem już 2 takie komputery. Jakoś mnie do nich bardziej ciągnie :)
  • Poziom 30  
    Za kwotę która Cie interesuje nie możesz mieć zbyt dużych wymagań. Lenovo podejrzewam że jest dużo młodszy od dwóch pozostałych, ale te pęknięcie troszkę by mnie osobiście odstraszały. Natomiast DELL i IBM to konkretne firma i tu jest większe prawdopodobieństwo, że laptop pochodzi długo i bez większych problemów.
    Co do samej matrycy to bądź świadom, że to są laptopy używane i zwłaszcza w przypadku DEL'a i IBM'a (które mają już trochę lat) trzeba po prostu zobaczyć jak w realu wyświetla dana matryca i wtedy zdecydować (po latach, zwłaszcza starsze matryce mogą już kiepsko wyświetlać).
  • Poziom 16  
    na tej 14'' da sie jakoś normalnie pracować ? Mały ekran i maja rozdzielczość to chyba kiepskie połączenie np do filmów. A dell ma większą rozdzielczość i córe 2 duo zamiast córe duo
  • Poziom 30  
    Z tego co znalazłem to
    DELL 620 ma 14,1 Zoll 16:10, 1280x800 pikseli, WXGA TFT, refleksująca: nie
    IBM t60 ma 14.1 Zoll 4:3, 1024x768 pikseli, XGA TFT, refleksująca: nie
    Dell ma ewidentnie lepszą matryce, nie dość że panorama (do filmów lepsza) to i rozdzielczość lepsza. Procesor na pewno lepszy również w DELL'u, reszta parametrów praktycznie taka sama.
    Co do wymiarów matrycy 14,1" to pracowałem tylko kilka razy na takiej, ale nie było źle. Jeśli jest dodatkowo w panoramie (jak DELL) to myślę że nie będzie wcale tak źle się na tym pracować (porównując do 15" dużej różnicy się raczej nie odczujesz).
  • Poziom 16  
    Właśnie posiadałem IBM R51 z matrycą 15'' 1024x768. Wziąłbym T60, tylko się bałem, że będzie dużo mniejsza. Tam 15'' z R51 była idealna.