Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie karty FunRarri

ToMaLLa 17 Gru 2004 10:33 2760 14
  • #1 17 Gru 2004 10:33
    ToMaLLa
    Poziom 10  

mam problem, gdyz zakupilem programator.. jakis :) i karte funrarri
    wszystko cacy, jechalem najpierw progsem i2cprogATMEGA8515. Wgralem tym softem loadera. nastepnie sofcik jprog i wgralem ee ext. Wszystko OK
    Nastepnie wg opisow wraca sie do programu i2cprogATMEGA... no i schody
    gdyz we wszystkich opisach powinienem teraz wgrac flasha dla procesora... jak rozumiem to moze byc najnowszy flash czyli dla mnie: funrarri 16mhz(malpa)8861.hex??
    i tu nie chce sie wgrac...
    co dalej??? stoje w martwym punkcie.....

pomocyyy!!!

0 14
  • #2 17 Gru 2004 15:13
    Bonifacy
    Poziom 23  

a korzystasz z jednego czy z dwóch programatorów ? albo czy przepinasz zworki w przypadku funprog/phoenix ?

0
  • #3 17 Gru 2004 15:28
    ToMaLLa
    Poziom 10  

alez oczywiscie przekladam zworki :))
    Wiec.. problem zniknal.. poradzilem sobie metoda prob i bledow...
    juz dziala..
    opis zamieszcze jutro z samego rana...

0
  • #4 23 Gru 2004 13:01
    rjkaja1
    Poziom 14  

Trochę późno - ale też zaczynam z Funrarri
    i Funprog- na LPT takim za za 20 zł.

NIe wiem czy taki funprog wystarczy ?

Gdzie mógłbym znaleźć łopatologiczną instrukcję " jak to zrobić" - czyli jak zaprogramować funrarri.

Będę wdzięczny za pomoc.

rj

0
  • #5 24 Gru 2004 01:59
    skorpion_dex
    Poziom 2  

Czesc
    Prosiłbym ja również o jakiś przepis na zaprogramowanie takich kart jak Funari i np. FunMagic. I tak wogóle jaki sprzęt jest dobry do dekodowania oczywiście za rozsądną cenę. Chodzi mi o tuner, karte do niego, oprogramowanie i skąd ma je wziąć.

Nie znam się zbytnio na tym jeszcze dlatego każda pomoc jest mile widziana.

DZIĘKOWAĆ--------------------------------------------------DAWID_DEX[/b]

0
  • #6 28 Gru 2004 23:27
    coal_chember
    VIP Zasłużony dla elektroda

Mam prośbe i pytanie, dzisiaj kochani rodzice zakupili Cyfre+ ale słaby pakiet. Tuner Philips 3010 . Pytanie: 1.Jaką karte mam zakupić(w celach edukacyjnych) i jaki "programator"?
    2.Czy to jaką karte zakupie ma wpływ na to jakie będzie można oglądać programy?

Z góry dziękuje

0
  • #7 29 Gru 2004 09:32
    ArtMedia
    Poziom 26  

Witam.

Czy ktoś może podpowiedzieć czym się róznią pliki ...@8861 i ...@9600 w archiwach? I dlaczego zwykle brakuje wsadu do wewnętrznego eepromu?

Sebastian

0
  • #8 29 Gru 2004 10:10
    robertjakim
    Poziom 13  

witam
    Po ponownym przełożeniu karty do programatora FUN musisz skasować flasz bo tam już wcześnie wgrałeś loader żeby zaprogramować eprom i dopiero zaprogramować go funrarri12mhzblablabla

Dodano po 2 [minuty]:

8861 jest do phila
    9600 jest do pioniera

0
  • #9 29 Gru 2004 21:27
    ArtMedia
    Poziom 26  

OK. Tylko chyba się sam pomyliłem, bo w archiwach są zwykle wsady do eeprowa wewnętrznego, to własnie te ...@8861... a nie ma do flash-a...
    Rozumiem, że wsad do flash-a musze sobie zrobić downloaderem?

Sebastian

0
  • #10 31 Gru 2004 18:11
    grabber
    Poziom 11  

?????? I CO Z TYM OPISEM....BO JAK NARAZIE KAZDY CHCE A NIE WIDAC ODPOWIEDZI....

0
  • #12 02 Sty 2005 02:26
    -=M@RIO=-
    Poziom 17  

robertjakim napisał:

8861 jest do phila
    9600 jest do pioniera

czy aby napewno ???
    ...@8861 do PHILa 60/30xx współpracuje również z Pionkiem
    ...@9600 a ten też do Phila tyle że w obudowie jak Pionek !! a jego model to:PHILIPSA 175A tzw. MEDIA BOX sprzedawanego swego czasu w ?? Makro??:) po 2 stówy ale to Dawno było!!

0
  • #13 02 Sty 2005 10:21
    KRapicki
    Poziom 24  

Witam !

Chłopaki o czym Wy mówicie !
    Opisik :
    @8861 - Do Philipsa 3010
    @9600 - Do Philipsa 6010

Jeżeli chodzi o programowanie FunRarri :

1. Żeby przeprogramować dekodery na systemach operacyjnych win 98

Ustawiamy port LPT w BIOSie
    Nastawiamy go na tryb pracy ECP+EPP LUB SAMO ECP bo jak masz na SPP to jest tryb jednokierunkowy .

2. Żeby przeprogramować dekodery na systemach operacyjnych win 2000 i win xp

Ustawiamy port LPT w BIOSie. Nastawiamy go na tryb pracy ECP+EPP bo jak masz na SPP to jest tryb jednokierunkowy .

Przystąpmy do rzeczy :

Tak samo się programuje jak kartę fun tylko trzeba zmienić zworkę (przepiąć na znajdujący się z boku pin ) w karcie na programowanie .

Po zakończeniu programowania przepinamy z powrotem.

Podłączamy programator do portu LPT, uruchamiamy program Fun pro3, który znajduje się w załączniku

Klikami Flash i dajemy ścieżkę dostępu do naszego wsadu.

Plik (ZALEŻY ILE mHz KARTAmHz@????.hex).

Niektórzy użytkownicy tunerów, mają pomontawane przy czytniku blokady, tzw., blockery, które także doprowadzają do złego ATR-a i w takim przypadku należy usunąć blockera.

Int.eeprom pozostaje pusty ...

Klikami Ext.eeprom ( i wybieramy ten plik )

Po zaprogramowaniu dekodera i karty !!!!

Należy włączyć jakiś program z pakietu polsatu i wyciągamy i wkładamy z powrotem kartę odczekać swoje ( Od 5 do 15 minut )

Jak nie pomoże operacje ponowić praktyka wykazała ze najlepiej aktualizuje się na TVN 24.

Sprawdzona metoda aktywowania karty jest :

Przełączmy na kanał Poloni następnie w chwili naciśnięcia klawisza na pilocie kanału na którym znajduje się tvn24 wyciągamy kartę ze slotu dekodera jak na ekranie pojawi się Brak karty w slocie wkładamy i czekamy jak się pojawi obraz. Kolejną bardzo skuteczną metodą aktualizacji kluczy jest przełączenie na kanał cyfrowego polsatu i przełączenie odbiornika w tryb standby, czekamy teraz 2,5 minuty włączmy odbiornik i powinna być jasność. Pamiętajmy ze po włączeniu na standby (na noc) lub z kontaktu odbiornika żeby szły EMMy aktualizujące klucze musimy wyjąc kartę i włożyć ponownie . Jak dekoder nie reaguje można zwilżyć czytnik karty .

Koniec Operacji :)
    Mam nadzieję, że pomogłem.
    Pozdrawiam KRapicki.

0
    Załączniki:
  • #14 15 Sty 2005 15:27
    kazik_j
    Poziom 22  

Witam.

Chcę kupić kartę funrarri. Która lepsza 16Mhz, czy 12Mhz, są w tej samej cenie. Wiem, że muszę dokonać jeszcze przeróbek w tunerze, ale to nie stanowi problemu.

0
  Szukaj w 5mln produktów