Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programowanie karty FunRarri

ToMaLLa 17 Dec 2004 10:33 3000 14
    ToMaLLa
    Level 11  
    mam problem, gdyz zakupilem programator.. jakis :) i karte funrarri
    wszystko cacy, jechalem najpierw progsem i2cprogATMEGA8515. Wgralem tym softem loadera. nastepnie sofcik jprog i wgralem ee ext. Wszystko OK
    Nastepnie wg opisow wraca sie do programu i2cprogATMEGA... no i schody
    gdyz we wszystkich opisach powinienem teraz wgrac flasha dla procesora... jak rozumiem to moze byc najnowszy flash czyli dla mnie: funrarri 16mhz(malpa)8861.hex??
    i tu nie chce sie wgrac...
    co dalej??? stoje w martwym punkcie.....

pomocyyy!!!
    Bonifacy
    Level 23  
    a korzystasz z jednego czy z dwóch programatorów ? albo czy przepinasz zworki w przypadku funprog/phoenix ?
    ToMaLLa
    Level 11  
    alez oczywiscie przekladam zworki :))
    Wiec.. problem zniknal.. poradzilem sobie metoda prob i bledow...
    juz dziala..
    opis zamieszcze jutro z samego rana...
    rjkaja1
    Level 14  
    Trochę późno - ale też zaczynam z Funrarri
    i Funprog- na LPT takim za za 20 zł.

NIe wiem czy taki funprog wystarczy ?

Gdzie mógłbym znaleźć łopatologiczną instrukcję " jak to zrobić" - czyli jak zaprogramować funrarri.

Będę wdzięczny za pomoc.

rj
    skorpion_dex
    Level 2  
    Czesc
    Prosiłbym ja również o jakiś przepis na zaprogramowanie takich kart jak Funari i np. FunMagic. I tak wogóle jaki sprzęt jest dobry do dekodowania oczywiście za rozsądną cenę. Chodzi mi o tuner, karte do niego, oprogramowanie i skąd ma je wziąć.

Nie znam się zbytnio na tym jeszcze dlatego każda pomoc jest mile widziana.

DZIĘKOWAĆ--------------------------------------------------DAWID_DEX[/b]
    coal_chember
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Mam prośbe i pytanie, dzisiaj kochani rodzice zakupili Cyfre+ ale słaby pakiet. Tuner Philips 3010 . Pytanie: 1.Jaką karte mam zakupić(w celach edukacyjnych) i jaki "programator"?
    2.Czy to jaką karte zakupie ma wpływ na to jakie będzie można oglądać programy?

Z góry dziękuje
    ArtMedia
    Level 26  
    Witam.

Czy ktoś może podpowiedzieć czym się róznią pliki ...@8861 i ...@9600 w archiwach? I dlaczego zwykle brakuje wsadu do wewnętrznego eepromu?

Sebastian
    robertjakim
    Level 14  
    witam
    Po ponownym przełożeniu karty do programatora FUN musisz skasować flasz bo tam już wcześnie wgrałeś loader żeby zaprogramować eprom i dopiero zaprogramować go funrarri12mhzblablabla

Dodano po 2 [minuty]:

8861 jest do phila
    9600 jest do pioniera
    ArtMedia
    Level 26  
    OK. Tylko chyba się sam pomyliłem, bo w archiwach są zwykle wsady do eeprowa wewnętrznego, to własnie te ...@8861... a nie ma do flash-a...
    Rozumiem, że wsad do flash-a musze sobie zrobić downloaderem?

Sebastian
    grabber
    Level 11  
    ?????? I CO Z TYM OPISEM....BO JAK NARAZIE KAZDY CHCE A NIE WIDAC ODPOWIEDZI....
    -=M@RIO=-
    Level 17  
    robertjakim wrote:

8861 jest do phila
    9600 jest do pioniera

czy aby napewno ???
    ...@8861 do PHILa 60/30xx współpracuje również z Pionkiem
    ...@9600 a ten też do Phila tyle że w obudowie jak Pionek !! a jego model to:PHILIPSA 175A tzw. MEDIA BOX sprzedawanego swego czasu w ?? Makro??:) po 2 stówy ale to Dawno było!!
    KRapicki
    Level 24  
    Witam !

Chłopaki o czym Wy mówicie !
    Opisik :
    @8861 - Do Philipsa 3010
    @9600 - Do Philipsa 6010

Jeżeli chodzi o programowanie FunRarri :

1. Żeby przeprogramować dekodery na systemach operacyjnych win 98

Ustawiamy port LPT w BIOSie
    Nastawiamy go na tryb pracy ECP+EPP LUB SAMO ECP bo jak masz na SPP to jest tryb jednokierunkowy .

2. Żeby przeprogramować dekodery na systemach operacyjnych win 2000 i win xp

Ustawiamy port LPT w BIOSie. Nastawiamy go na tryb pracy ECP+EPP bo jak masz na SPP to jest tryb jednokierunkowy .

Przystąpmy do rzeczy :

Tak samo się programuje jak kartę fun tylko trzeba zmienić zworkę (przepiąć na znajdujący się z boku pin ) w karcie na programowanie .

Po zakończeniu programowania przepinamy z powrotem.

Podłączamy programator do portu LPT, uruchamiamy program Fun pro3, który znajduje się w załączniku

Klikami Flash i dajemy ścieżkę dostępu do naszego wsadu.

Plik (ZALEŻY ILE mHz KARTAmHz@????.hex).

Niektórzy użytkownicy tunerów, mają pomontawane przy czytniku blokady, tzw., blockery, które także doprowadzają do złego ATR-a i w takim przypadku należy usunąć blockera.

Int.eeprom pozostaje pusty ...

Klikami Ext.eeprom ( i wybieramy ten plik )

Po zaprogramowaniu dekodera i karty !!!!

Należy włączyć jakiś program z pakietu polsatu i wyciągamy i wkładamy z powrotem kartę odczekać swoje ( Od 5 do 15 minut )

Jak nie pomoże operacje ponowić praktyka wykazała ze najlepiej aktualizuje się na TVN 24.

Sprawdzona metoda aktywowania karty jest :

Przełączmy na kanał Poloni następnie w chwili naciśnięcia klawisza na pilocie kanału na którym znajduje się tvn24 wyciągamy kartę ze slotu dekodera jak na ekranie pojawi się Brak karty w slocie wkładamy i czekamy jak się pojawi obraz. Kolejną bardzo skuteczną metodą aktualizacji kluczy jest przełączenie na kanał cyfrowego polsatu i przełączenie odbiornika w tryb standby, czekamy teraz 2,5 minuty włączmy odbiornik i powinna być jasność. Pamiętajmy ze po włączeniu na standby (na noc) lub z kontaktu odbiornika żeby szły EMMy aktualizujące klucze musimy wyjąc kartę i włożyć ponownie . Jak dekoder nie reaguje można zwilżyć czytnik karty .

Koniec Operacji :)
    Mam nadzieję, że pomogłem.
    Pozdrawiam KRapicki.
    Attachments:
    kazik_j
    Level 22  
    Witam.

Chcę kupić kartę funrarri. Która lepsza 16Mhz, czy 12Mhz, są w tej samej cenie. Wiem, że muszę dokonać jeszcze przeróbek w tunerze, ale to nie stanowi problemu.