Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lusterka automatycznie wychylają się w górę Renault Laguna II 2001

03 Sty 2012 18:21 3894 8
  • Poziom 2  
    Witam,

jestem nowy na forum, więc najpierw witam wszystkich.
    Mam Renault Laguna II z 2001 roku, mój problem to lusterka podnoszące się do góry po przekręceniu przełącznika na jedną z pozycji (prawe, lewe).
    Początkowo było ok, ale wymieniałem żarówkę świateł mijania i trochę się z nią pomęczyłem, po wymianie zaczęły świrować lusterka.
    Myślałem, że może poruszyłem jakąś kostkę przy wymianie ale po sprawdzeniu i dociśnięciu objaw pozostał.
    Ma ktoś jakiś pomysł, w czym może tkwić problem?
  • Poziom 30  
    Może po prostu uszkodzeniu uległa gałka do sterowania lusterkami. Wynika jak by zwarcie było na styku odpowiadającym za wychylenie lusterka w górę, spróbuj wymontować tą gałkę i miernikiem sprawdź czy nie ma zwarcia na wyprowadzeniach.
  • Poziom 2  
    Problem polega na tym, że te kable, do których podpięta jest gałka do regulacji lusterek, są za krótkie, jak uda mi się odłączyć tą gałkę, kostka z kablami wpadnie mi do środka i będę musiał całą tapicerkę rozbierać. Istnieje możliwość innego sprawdzenia tej gałki?

Wydaje mi się, że to jakieś zwarcie może się robić na kostce w komorze silnika, bo te cyrki zaczęły się po wymianie żarówki w leflektorze.
  • Poziom 30  
    Najszybciej to by chyba było jak byś ściągnął sobie schematy instalacji (instrukcje serwisowe) i patrzał po kolei gdzie, co i z czym jest połączone.
    Tych schematów szukaj najlepiej po forum Renault Laguna Klub Polska http://renaultlaguna.pl/forum/ (trzeb się rejestrować)
  • Poziom 32  
    Ściągnąć tapicerke... dwie śruby na torx na dole i jedna w zaślepce pod klamką.. Zdjęcie tapicerki 5 minut, naklepanie durnego posta 10 minut.
  • Poziom 2  
    Jak ściągnę tapicerkę to trzeba będzie kleić jakąś uszczelkę?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie.
  • Poziom 35  
    Tylko nie puść tapicerki bo zawiśnie na przewodach i przewążnie wyrwie z zamka przewody.
  • Poziom 2  
    Odłączyłem ten przełącznik i teraz mam pytanie, jak się zabrać do sprawdzenia tego przełącznika? Nie mam zielonego pojęcia jak sprawdzić czy to przełącznik jest walnięty, myślałem, że tam będą trzy bolce i sprawdzę czy jest zwarcie. Niestety bolców jest dużo więcej i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, może ktoś coś podpowie.