Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NetiaSpot - niemożliwe ponowne połączenie.

03 Sty 2012 19:18 1098 2
 • Poziom 2  
  Witam
  Od jakiegoś czasu mam w domu internet od Netii. Otrzymałem od nich także urządzenie NetiaSpot. Problem polega na tym, iż nie jestem w stanie połączyć się ponownie z routerem bez jego ponownego uruchomienia. Pierwszy raz łączy bez problemu, natomiast po rozłączeniu czy wyłączeniu komputera ponowne połączenie sie z routerem jest niemożliwe. Aby się ponownie połączyć muszę wyłączyć i ponownie włączyć NetiaSpot.
  Niestety pani w BOK-u nie była mi w stanie pomóc. Zaproponowała wymianę urządzenia na nowe, co niestety nie rozwiązało problemu. Mogę tylko dodać, że PC podłączony kablem nie ma tego problemu. Problem NIE występuje na innym laptopie.
  Aktualizowałem sterownik mojej karty WiFi (Realtek RTL8187B), niestety nie pomogło.
  Nie ma problemu z ponownym połączeniem się tylko gdy sieć jest niezabezpieczona, natomiast wtedy na 2 laptopie połączenie jest zrywane po 2 minutach i komputer nie chce się ponownie połączyć. Obydwa laptopy natomiast łączą się bezproblemowo z inną zabezpieczoną siecią przez router Tp-link, oraz przez Livebox-a.
  Na 2 laptopach jest Win XP.
  Próbowałem zmieniać WPA2 na WPA oraz WEP i nic.
  Czy istnieje jakieś sensowne wytłumaczenie? Czy jest jakieś proste rozwiązanie?
  Pozdrawiam
 • Poziom 43  
  Rozumiem iż jest to laptop, jaki? System ma wszystkie aktualizacje?
 • Poziom 2  
  Obydwa laptopy to jakieś Compale tyle, że nazwane przez Arno ACTIVE BOOK. Są trudne do zidentyfikowania. Na laptopie który nie łączy się ponownie jest Win XP SP3 ze wszystkimi aktualizacjami.