Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolumny głośnikowe, do 200zł.

Rob-son 03 Jan 2012 20:46 3515 16
    Rob-son
    Level 19  
    Witam.
    Chciałbym zakupić, jakieś kolumny, w cenie do 200zł, razem z przesyłką. Zamierzam je napędzać wzmacniaczem Pioneer 502R, w pokoju 25m2, jako źródło odtwarzacz Pioneer DV-535, do odtwarzania oryginalnych płyt i sporadycznie komputer. Nie będzie to mój główny odsłuch. Ma pracować w domku, do którego na jakiś czas muszę się przenieść.
    arek431
    Level 18  
    jak chcesz estrady tanie to proszę http://allegro.pl/600-w-rewelacyjne-kolumny-estradowe-hit-i2033297204.html
    Ale osobiście bym wolał skręcić coś samemu np .altusy

Moderated By Pablo1964:

3.1.11. (10.2, 10.7, 12) Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

Rob-son
    Level 19  
    Wiesz - estradówek nie chcę, bo i po co? No a szczególnie nie takich.
    A Altusy, no cóż patrząc na alledrogo nie ma żadnych w dobrym stanie w takiej cenie. Czy warto by było celować w Mildtony 80 po regeneracji, jeśli pojawiły by się jakieś w dobrym stanie? Bo chyba za 200zł powinny się jakieś trafić.
    vanissh
    Level 22  
    Za 200 zł Mildtony 80 może ustrzelisz, ale raczej nie na Allegro (chodzą 300-400 zł).
    Rob-son
    Level 19  
    To gdzie w takim razie poszukiwać?
    I czy macie jakieś inne propozycje?
    elektronic-27
    Level 16  
    Ja bym polecał Genius Lub Microlab. Któreś (może nawet obie) są w drewnianych obudowach. No i w cenie się zmieścisz, i do komputera też podłączysz. Być może bedzie trzeba coś w okablowaniu kombinować, jeśli do wieży chcesz je dać

Moderated By Pablo1964:

3.1.11. (10.2, 10.7, 12) Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

vanissh
    Level 22  
    elektronic-27 wrote:
    Ja bym polecał Genius Lub Microlab. Któreś (może nawet obie) są w drewnianych obudowach. No i w cenie się zmieścisz, i do komputera też podłączysz. Być może bedzie trzeba coś w okablowaniu kombinować, jeśli do wieży chcesz je dać

Aktywne do wzmacniacza???
    Rob-son
    Level 19  
    Genius i Mikrolab są to zestawy komputerowe, które mnie nie interesują.
    Mam mętlik w głowie, jest wiele polskich konstrukcji, które wydają mi się bardzo podobne np. Mildton 80 i Space '86. Może ktoś mi rozjaśnić sprawę, czym się one różnią? I czekam na jakąś konkretną aukcję, lub trop, czego poszukiwać, a czego unikać.
    vanissh
    Level 22  
    arek431 wrote:
    jak chcesz estrady tanie to proszę http://allegro.pl/600-w-rewelacyjne-kolumny-estradowe-hit-i2033297204.html
    Ale osobiście bym wolał skręcić coś samemu np .altusy

Ciekawe jak oni te "estradowe" Dibesi wysyłają listem ekonomicznym :?:

W tej cenie możesz przebierać jedynie w wymienionych przez ciebie Space'86 (znajdziesz wiele opisów jak grają, na nich powstały New Mildton 80 - nie mylić z Mildton 80) lub w Grundigach, Schneiderach itp. (Kolumny chyba w większości z niemieckich wystawek, jednak też chyba nie gorsze niż Tonsile w tej cenie, musiałbyś podrzucić link do konkretnego modelu, może ktoś dany słuchał)
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    elektronic-27 wrote:
    a bym polecał Genius Lub Microlab.
    Aktywne zestawy do wzmacniacza ? Kolego proszę...
    elektronic-27 wrote:

No jak chce je podpiąć do komputera to i tak musi trochę kabli i innych rzeczy kupić. Powietrze tego nie połączy.
    No i ? Podłączanie aktywnych zestawów do wzmacniacza, jest pozbawione sensu i przewody nie mają tu nic do rzeczy.

vanissh wrote:
    Ciekawe jak oni te "estradowe" Dibesi wysyłają listem ekonomicznym
    Może jak IKEA. Osobno kosze, membrany, cewki, deski. Zrób to sam ;)
    Rob-son wrote:
    Mam mętlik w głowie, jest wiele polskich konstrukcji, które wydają mi się bardzo podobne np. Mildton 80 i Space '86.
    Mildton jest zestawem w obudowie BR. Space w zamkniętej. W zasadzie, tylko podobnie wyglądają, bo grają zupełnie inaczej.

vanissh wrote:
    Za 200 zł Mildtony 80 może ustrzelisz
    W dobrym stanie i na oryginalnych częściach ? Nie ma szans.
    Natomiast, w niezłym stanie można dorwać za 200zł Zg40c. Jeśli nie będziesz przesadzał ze wzmacniaczem, to nic im się nie stanie, a kolumny całkiem dobre.

ps. Ostatnio widzę wysp "znafcóf", którzy wszędzie polecają dibiesi i altusy. Ewentualnie głośniki komputerowe. Może najpierw coś przeczytacie, chociażby kilka tematów na forum, zanim zaczniecie udzielać takich porad.
    Rob-son
    Level 19  
    Przeszukiwałem allegro chcąc wypatrzeć ZG40C i trafiłem na:
    http://tablica.pl/oferta/kolumny-zg40c-z-membrana-bierna-8-omow-IDBBj1.html
    Tylko w tych kolumnach zastowowano chyba nieoryginalne głośniki?
    I drugie:
    http://allegro.pl/unitra-tonsil-zg40c-pod-thomson-piekne-bcm-i2035740412.html#tabsAnchor
    Niestety 9 dni do końca, a cena z przesyłką już wynosi 192zł. Jak myślicie, za ile pójdą?
    Czy warto dołożyć już te 25zł i kupić:
    http://allegro.pl/kolumny-new-mildton-80-tonsil-zgc-60-8-683-i2020596364.html
    Wyglądają na oryginalne (choć wydawało mi się, że powinny w nich być srebrne kopułki).
    Rob-son
    Level 19  
    A te New Mildton 80, do których link podałem wcześniej są warte uwagi?
  • Helpful post
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Rob-son wrote:
    A te New Mildton 80, do których link podałem wcześniej są warte uwagi?
    Sądząc po zdjęciu. Nie.
    Chińskie membrany, nieoryginalne głośniki wysokotonowe.
    Rob-son
    Level 19  
    Chyba muszę jeszcze trochę poczekać, aż pojawią się nowe oferty Zg40c, na Allegro, lub tablica.pl. Obecnie wszystko się ceni.
    Chyba, że macie jeszcze jakieś propozycje.
    Rob-son
    Level 19  
    Witam ponownie.
    Szczęśliwie zakupiłem dziś kolumny Zgc 40-8-581, które posiadał mój kolega. Trzy lata temu były regenerowane, oczywiście na oryginalnych membranach, z zawieszeniem piankowym. Są w świetnym stanie technicznym, jak i wizualnym. Zapłaciłem 50zł, kierowałem się własnym słuchem i portfelem, więc nie żałuje. Grają dosyć przyjemnie, chociaż średnie tony są, trochę przytłumione, ale nie dałem, za nie kilkuset złotych, więc mogę to przeboleć.
    Teraz moje pytanie, odnośnie tych właśnie kolumn: Czy warto, wykonać do nich zwrotnicę? GDWK ma po prostu kondensator, a GDN leci całym pasmem. Jaki koszt wykonania takiej zwrotnicy? Jakie elementy? Gdzie je zamówić?
    Pozdrawiam.
    vanissh
    Level 22  
    Jak wstawisz inną zwrotnicę to będziesz miał dziury w paśmie. Tonsil tak to wykombinował i chyba nie ma sensu go poprawiać w przypadku tego zestawu (?).