Witam. Posiadam sprężarkę śrubową napędzaną silnikiem 22kW marki Siemens (dokładny model mogę podać w razie potrzeby, jesli będzie miało to jakieś znaczenie). Sprężarka jest sterowana najprościej jak to możliwe, czyli zwykłym presostatem (nie żadnym pulpitem sterowniczym). Pompuje ciśnienie do 15bar, przechodzi na bieg jałowy (silnik kręci, ale teoretycznie bez obciążenia), jak ciśnienie spadnie do 14bar załącza się i pompuje.
Jednak chciałbym zastosować do sterowania falownik, który będzie sterował prędkością obrotową silnika, a co za tym idzie wydajnością sprężarki, bo zazwyczaj jest ona wykorzystana w 40%, czasami w 70%, bardzo rzadko w 99%. I tak załóżmy chciałbym ustawić ciśnienie np 14bar i by było ono utrzymywane na w miarę stałym poziomie. Jaki polecacie falownik, jakie sterowanie, jak to wszystko poskładać do kupy, oraz z jakimi kosztami musze się liczyć.
Dodam, iż sprężarka nie jest stara, ma 3 lata i przepracowane ok 8.000mth, z czego połowa na luzie
Jednak chciałbym zastosować do sterowania falownik, który będzie sterował prędkością obrotową silnika, a co za tym idzie wydajnością sprężarki, bo zazwyczaj jest ona wykorzystana w 40%, czasami w 70%, bardzo rzadko w 99%. I tak załóżmy chciałbym ustawić ciśnienie np 14bar i by było ono utrzymywane na w miarę stałym poziomie. Jaki polecacie falownik, jakie sterowanie, jak to wszystko poskładać do kupy, oraz z jakimi kosztami musze się liczyć.
Dodam, iż sprężarka nie jest stara, ma 3 lata i przepracowane ok 8.000mth, z czego połowa na luzie