Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka brandt wm701 - pomka siadła?

03 Sty 2012 22:09 2281 17
  • Poziom 17  
    Witam. Objawy jak by nie działała pompka bo program dochodzi do wyrzucania wody - widać po wężu że pompka jak by chciała wypompowywać (takie szarpnięcie wężem) ale nic się nie dzieje i program się zatrzymuje. Wymontowałem ją i podłączyłem "na sucho" i łopatki jakby się kręciły. Nie wiem zatem czy ona działa czy nie? Jak to jeszcze sprawdzić?
  • Specjalista AGD
    Podmiana na nową koszt znikomy i jesteś w domu.
  • Specjalista AGD
    A filtr wyczyszczony? Ten pod bębnem.
  • Poziom 17  
    Czyli nawet jak kręci na sucho nie znaczy, że pod obciążeniem jest ok?

Dodano po 23 [minuty]:

andrzej1959 napisał:
    A filtr wyczyszczony? Ten pod bębnem.

Nie a jest jeszcze jakiś filtr?
  • Specjalista AGD
    Grzech napisał:
    widać po wężu że pompka jak by chciała wypompowywać (takie szarpnięcie wężem)
    I to by wskazywało na niedrożny obieg spustu wody; do sprawdzenia wszystko po kolei począwszy od filtra pod bębnem (jak wyżej wspomniano; w instrukcji jest wszystko o nim), a na rurze kanalizacyjnej skończywszy.
  • Poziom 17  
    Rura jest ok, właśnie znalazłem instrukcję czyszczenia tegoż filtra, wieczorem sprawdzę - dzięki
  • Poziom 17  
    Filtr wyczyszczony. Nowa pompka założona i dalej to samo:((( Co teraz?
  • Poziom 28  
    Podłącz pompkę na krótko i zobacz czy wypompuje wodę.
  • Poziom 17  
    sprawdziłeś czy drożny jest przewód łączący pompę z bębnem (może jakaś skarpeta się dostała )
  • Poziom 17  
    Wypompowuje. O co chodzi zatem - nie kumam:( Skoro wszystko drożne i nowa pompka przykręcona w pralce po podaniu napięcia z zewnątrz normalnie wypompowuje?
    Może to kogoś nakierunkuje - wygląda jak by pralka podawała impuls przy próbie wyrzucenia wody ale impuls i nic więcej po czym programator milknie. Jakby jakieś zabezpieczenie się załączało i rozłączało "wydalanie":(
  • Poziom 28  
    Oprócz programatora jest tylko hydrostat od sterowania pompą, sprawdź go razem z jego wężykiem i komorą. Jak dobrze pamiętam jest tam jeszcze moduł ale on steruje tylko silnikiem. Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    hydrostat to po czym poznac i jag go sprawdzic?
  • Poziom 28  
    Nie pamiętam dokładnie jak jest w tej pralce, ale gdzieś na dole powinien być zbiorniczek z którego wychodzi cienki gumowy wężyk i chyba wchodzi w okolice programatora. To na dole to komora, a z drugiej strony wężyka hydrostat.
  • Poziom 17  
    Jeśli na krótko odprowadza wodę to układ hydrostatu lub hydrostat
  • Poziom 17  
    czy ten hydrostat jest naprawialny?
  • Specjalista AGD
    A sprawdziłeś, że jest nie sprawny?
  • Poziom 17  
    No nie, uprzedziłem tylko pytanie, co jak nie działa? Czyli jak dmuchnę w rurkę i nie będzie pykać to jest uszkodzony?
  • Poziom 21  
    Tylko delikatnie dmuchaj i sprawdź omomierzem styki przy "pykaniu"