Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zero jakości na dekoderze n i antenie Cyfry

togropl 03 Jan 2012 23:39 2722 4
    togropl
    Level 2  
    Miałem dekoder Cyfry podłączony do anteny z podwójnych konwerterem. Jakość była super. Żadnych problemów. Miałem też dekoder n podłączony do drugiej anteny. Tez super.
    Przeniosłem dekoder n w miejsce gdzie był ten z Cyfry. Nie zmieniając żadnych ustawień dekodera ani anteny po podłączeniu okazało się, że moc na obydwu antenach pokazuje ok 85%, ale jakość jest 0%. Działają bez problemu kanały N, ale inne nie działają wcale.
    Gdzie tkwi problem?
    togropl
    Level 2  
    Czyli rozumiem, ze Cyfra mogła na takich samych ustawieniach pokazywac 100%, a N pokaze 0%?
    Nie myślałem, że różnica może być aż tak duża.
    Dekoder Cyfry też był HD z dyskiem i nigdy nie było z nim problemów. Ustawiany był przez fachowca.
    Rozumiem, że mam zawołać znowu fachowca?
    Janusz
    Level 26  
    Różnica może być duża, ponieważ to co pokazuje dekoder to trochę jak linijka poziomu dźwięku w telewizorze. nie ma nic wspólnego z prawdziwymi wartościami.
    Nie napisałeś jak duża ta antena. Do N-ki wskazana średnica ok. 90 cm

Miałem wielu klientów, którzy odbierali cyfrę czy polsat, a na N-ce ciągłe problemy, nawet przy perfekcyjnym ustawieniu anteny i to tej oferowanej przez operatora.Kluczową rolę odgrywa średnica czaszy, dokładne jej ustawienie i dobry konwerter.
    jacenty02
    Level 12  
    Do tego co napisał Kolega Janusz o sile sygnału na dekoderze można dodać, iż często dekodery N pokazują 100% sygnału na obu paskach, ale sygnał na mierniku jest na poziomie 75 %. Więc dobre ustawienie anteny nie polega na ustawieniu jej na paskach które wyświetla nam dekoder.