Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Amigi 1200 do konwertera SCART->HDMI

MiroLord 04 Sty 2012 05:58 2317 1
 • #1 04 Sty 2012 05:58
  MiroLord
  Poziom 19  

  Kupiłem ostatnio konwerter SCART-HDMI Unitek Y-6250 (sprzedawany też jako LKV362) - miał służyć do podłączenia Amigi do monitora LCD przez złącze HDMI.
  Do połączenia Amigi 1200 z konwerterem zrobiłem kabel SCART RGB według schematu z tej strony:
  Amiga Scart RGB
  Konwerter po włączeniu Amigi wykrywał sygnał i ustawiał się w trybie CVBS, w rezultacie ekran był czarny.
  Zauważyłem, że konwerter ustawia się w tryb RGB dopiero wtedy, jak odlutowałem we wtyczce SCART pin nr 16 i podłączyłem go po uruchomieniu Amigi i ustawieniu się konwertera w tryb CVBS.
  Jeśli pin nr 16 we wtyczce jest podłączony na stałe, konwerter nie przechodzi do trybu RGB.
  Mam więc pytanie - czy na przewodzie do pinu nr 16 mogę zamontować włącznik? Czy takie rozwiązanie będzie bezpieczne dla Amigi i konwertera? A może da się zrobić jakiś układ opóźniający, który będzie załączał napięcie na pinie nr 16 kilka sekund po starcie Amigi?

  0 1
 • #2 03 Maj 2012 20:50
  arte7
  Poziom 15  

  Tu masz rozpiskę SCART po polsku na Wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/SCART .
  http://hatmik.republika.pl/elektronika/scart.html
  Trudno powiedzieć, ale nie zawsze da się zgrać rożne urządzenia. Z przejściówkami rożnie bywa. Czasem mimo prawidłowych połączeń, rożni się zawartość sygnału. Producent tego nie pisze, bo nie przewidział wszystkich zastosowań do których klienci by chcieli.
  Nie zawsze wszystkie piny są wykorzystywane w SCART. To jest złącze uniwersalne, a niektóre kable połączeniowe są zubożone o połowę. Możesz pokombinować i odpinać, lub dorobić przełączniki. Np. do TV wystarczały tylko sygnałowe RGB i ewentualnie nr 8 do automatycznego przełączania wejścia gniazda w TV. Jeśli go nie było, to trzeba było przełączać wejścia ręcznie, TV pilotem.

  Ale dla czego nie zastosować przejściówki bezpośrednio VGA - HDMI? http://www.google.pl/search?q=vga+hdmi&hl=pl&...IAcLHtAaGk9CoBw&ved=0CGQQsAQ&biw=1152&bih=713

  Przecież to o wiele prostsze. Pamiętam, że podpinałem do Amigi 1200 monitor VGA, wiec jedynie wystarczy wyprowadzić z niej same sygnały VGA i podpiąć taką przejściówkę. Może mniej problemów...

  Jakkolwiek. Amiga Rulez!!! ;)

  0