Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie D5WZ budowa pieca

maciek bogatynia 04 Sty 2012 10:52 6721 6
  • #1 04 Sty 2012 10:52
    maciek bogatynia
    Poziom 14  

Ogrzewanie D5WZ budowa pieca ,naprawiam w zakładzie tylko ogrzewania Webasto powietrzne, kolega wymienił w D5W nowe sitko ale w palniku zostały zgrzane strzępy włókniny jak na zdjęciu .
    Czy to jest pozostałoś starego sitka czy część palnika.

Ogrzewanie D5WZ budowa pieca

0 6
  • #2 04 Sty 2012 11:59
    SP7SEC
    Poziom 26  

to jest część palnika wykonana z siatki nierdzewnej i ta co na zdjęciu jest w dobrym stanie ,nie wolno niczym grzebać w niej bo się zniszczy ,częstrzym problemem tych palników jest zlasowany wkład palnika w środku ,prubowałem zrobić zdjęcie nowego ale nie takie proste ,to jest taka siatka miedziana zprasowana ledwo ją widać ,jak będe miał troche czasu to obetne ne tokarce jekiś stary palnik to wtedy będzie widać ,a tak naprawde to z czym masz problem

1
  • #3 04 Sty 2012 12:19
    maciek bogatynia
    Poziom 14  

Czy ta siatka jest z tym otworem ,czy otwór powinien byc zasłonięty.
    Jakie ma zadanie ta siatka oprócz siatki na świecy.
    Ogrzewanie po kilku krotnych próbach wyczyszczenia raz zapala a raz nie.gdy nie odpali kopci z wydechu i wycieka z niego paliwo,zaznaczam że jest nowa siatka na świecy.

0
  • #4 04 Sty 2012 13:03
    SP7SEC
    Poziom 26  

ta siatka jast z otworkiem i stanowi całość z tą wykładziną w komorze spalania ,a zadanie jej jest takie ,paliwo prrzedostając się do komory świecy namacza też tą siatke i pomaga odparować znacznej części paliwa podczas rozruchu a następnie jak wzrośnie prędkość powietrza to mgła paliwowa ma podłoże gorące do prawidłowego utrzymania płomienia Prawidłowe rozpoczęcie płomienia nastąpi jeśli jest wystarczająca temperatura i ilość powietrza jest dopasowana do ilości paliwa ,i tu jest problem mówiłeś że silto wymienione ale czy orginalne czy podruba i czy prawidłowo włożone i czy oczyszczony kanał powietrza ,właśnie obciołem palnik ale bateria w aparacie zdechła ,potem wyśle ci zdjęcie

1
  • #5 20 Gru 2012 10:56
    maijkel
    Poziom 12  

Witam, ja w sprawie sitka w D5WZ jak rozbierałem to mi wypadło i teraz nie wiem, czy ma byc kołnierzem do gwintu, czy odwrotnie. Za pomoc dzięki już teraz.

1
  • #6 21 Gru 2012 13:08
    maijkel
    Poziom 12  

kołnierzem do gwintu.Pozdrawiam:)

0
  • #7 22 Gru 2012 22:38
    powidz
    Poziom 20  

D5WZ wychodziły też wersje bez siatki na świecy.
    Najważniejsza jest czystość tej siatki co pokazałeś na zdjęciu,
    Też miałem podobny problem co ty piec uruchamiał się za drugim lub trzecim razem a przy tym strzelał i kopcił.
    Czyszczenie sitka i komory spalania oraz wymiana uszczelki która na pewno też cię czeka rozwiązała problem.

0