Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaba wydajność w filmach 3D FULL SBS i zapytanie o system win 7

04 Sty 2012 13:52 1259 2
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.

Posiadam laptopa firmy ASUS, model K53sj o następujących parametrach:

Procesor: i3-2310m 2,1Ghz
    karta graf: geforce gt520M
    4gb ramu
    win 7 64-bit
    k-lite kodeki 8.0.0 + update
    najnowsza wersja power dvd 11

Mam z nim mały problem jeżeli chodzi o płynność filmów w technologii 3D SBS. Filmy Half SBS chodzą elegancko, natomiast FULL SBS już nie za bardzo... Dźwięk idzie normalnie, ale obraz to swoisty pokaz slajdów. Posiadam najnowsze sterowniki karty graficznej, kodeki, które wymieniłem wyżej jak i soft.

Zastanawiam się czy po prostu ta specyfikacja nie jest za cienka, żeby poradzić sobie z takimi filmami, chociaż karty geforce'a z tej serii niby charakteryzują się tym, ze są wydaje w obróbce filmów itd. W innym programie SPLASH PRO EX ustawiłem akcelerator graficzny, aby odciążyć słabego procka i żeby wszystko przejęła karta graficzna, ale dalej to samo...

Druga sprawa

Pod laptopem posiadam informację o tym, ze w laptopie jest system windows 7 home premium OS i niżej numer seryjny. Czy Asusy posiadają jakąś opcję stawiania od nowa systemu ( pewnie jakaś ukryta partycja jest )? W laptopach HP wystarczyło wcisnąć F1 i po 5 minutach miało się świeży system. Jeżeli nie, to czy mogę ściągnąć pirata i użyć numery seryjnego spod laptopa i będzie jak oryginał?

Dzięki za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    TheLuckyOne napisał:
    Pod laptopem posiadam informację o tym, ze w laptopie jest system windows 7 home premium OS i niżej numer seryjny. Czy Asusy posiadają jakąś opcję stawiania od nowa systemu ( pewnie jakaś ukryta partycja jest )? W laptopach HP wystarczyło wcisnąć F1 i po 5 minutach miało się świeży system. Jeżeli nie, to czy mogę ściągnąć pirata i użyć numery seryjnego spod laptopa i będzie jak oryginał?

Chodzi Ci o partycję recovery? Podczas wyświetlania ekranu POST naciśnij przycisk F9. Przed tym jednak, sprawdź w Biosie czy funkcja Boot Booster jest wyłączona. Jak nie to wyłącz.

Co do ściągania pirata i instalowania systemu za pomocą kopii pirackiej - jest to nielegalne. Jednak możesz pożyczyć od kogoś płytkę z Windows 7 i użyć swojego klucza - wtedy postąpisz zgodnie z prawem.
  • Poziom 9  
    OK, sprawę windowsa już ogarnąłem :) Ale co do tej pierwszej sprawy, to nadal nie wiem co z tym fantem zrobić hehe