Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wydostać nagrania z TV Samsung

sl_d 23 Lut 2014 18:25 160018 145
    sakary
    Poziom 10  
    link: http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=64&t=7066

Ten pierwszy post mi najbardziej pomógł. Mój TV Samsung UE32F5500
    mała instrukcja:
    1. ściągnąć pliki http://forum.samygo.tv/download/file.php?id=3209
    2. wrzucić na pena fat32 . same pliki.
    3. w tv skype zainstalować lub jak jest zainstalowany to zaznaczyć opcje obydwie
    4. wyłączyć tv
    5. włączyć i wejść w smart hub później w inne aplikacje
    6. podpiąć usb i poczekać powinien znaleźć i zainstalować aplikacje.
    7. zgadzać się Enter i Enter
    8. pozostawić tv włączony
    9. zainstalować w PC samyGOPVRDecoder http://forum.samygo.tv/download/file.php?id=3218
    10. w programie setting wpisać IP telewizora gdzie to już chyba wiecie. Później ok

powinien znaleźć filmy nagrane jak ich niema to coś nagrajcie na tv usb podpięte pod tv i tam nagrane. program sam ściągnie z tv i przekoduje na dysk pc. w razie pytań pisać. pozdrawiam
    Werbena666
    Poziom 8  
    Mam pytanie do tego 2 punktu. Ściągnęłam ten plik ze strony, którą podałeś, ale nie wiem co mam zrzucić na pena. Możesz napisać, co dokładnie mam zrzucić, bo nie wiem o co chodzi z tym fat32 :P
    bogas33
    Poziom 2  
    Werbena666 napisał:
    Mam pytanie do tego 2 punktu. Ściągnęłam ten plik ze strony, którą podałeś, ale nie wiem co mam zrzucić na pena. Możesz napisać, co dokładnie mam zrzucić, bo nie wiem o co chodzi z tym fat32 :P

Fat32 to system plików w którym formatujesz pendrive. Masz to do wyboru przy każdym formacie z poziomu systemu.
    Werbena666
    Poziom 8  
    Już sobie poradziłam ze wszystkim i śmiga, ale dzięki :)
    adrianek1991
    Poziom 10  
    sakary napisał:

Jakie inne aplikację? Jak do tego wejść? Nie mam takiej opcji...

I jeszcze jedno pytanie muszę się logować do Skype? W sensie muszę mieć tam konto?
    Werbena666
    Poziom 8  
    adrianek1991 napisał:
    sakary napisał:

Jakie inne aplikację? Jak do tego wejść? Nie mam takiej opcji...

I jeszcze jedno pytanie muszę się logować do Skype? W sensie muszę mieć tam konto?

Jak wydostać nagrania z TV Samsung

Zobacz na ten obrazek, napis "inne aplikacje" jest na dole, pod tymi głównymi aplikacjami. Co do drugiego pytania, to nie jestem pewna, ale ja robiłam logując się na konto.
    adrianek1991
    Poziom 10  
    Ale ja nie mam takiego menu jak wchodzę w Smart Hub, mam telewizor wersji ES, a to jakieś zupełnie inne menu..
    fistaszek381
    Poziom 1  
    Skąd mam wziąć numer IP telewizora
    tomew
    Poziom 2  
    Witam ponownie. Czy ma ktoś problemy z deszyfrowaniem nagrań Destroiem. Wcześniej siadł mi dysk (jakieś pół roku temu) i nie mogłem odzyskać nagrań - był problem z kluczem, ale odpuściłem sobie bo nie miałem nic ciekawego. Jednak teraz ponownie mi siadły nagrania i też nie mogę ich odszyfrować. Destroi wszystko wykonuje (nie pokazuje błędów), ale przy próbie konwersji na plik video np. HandBrake, Vin Avi Video Conwerter i innymi, programy nie radzą sobie z tym plikiem. Czy ktoś miał coś podobnego i rozwiązał problem Mam ciekawe rzeczy nagrane i szkoda mi ich stracić. A na marginesie co się dzieje, że Samsungi "rozwalają dyski". Ma ktoś dysk który bez problemów współpracuje z Samsungiem. Ja używałem WD i Verbatim i jeden jak i drugi po ok. m-cu się chrzani. TV mam w wersji ES.
    tomekup
    Poziom 2  
    fistaszek381 napisał:
    Skąd mam wziąć numer IP telewizora

Wchodzisz w menu, sieć, ustawienia, stan sieci i tam masz adresy
    robertsonn80
    Poziom 9  
    Słuchajcie chłopaki, odnośnie tego Samy Go to się zastanawiam czy on naprawdę jest potrzebny? Wydawało mi się, że raczej będę musiał się skupić na samym pendrive i dobraniu się do niego! Co daje nam to SamyGo?
    Czy to jest rootowanie TV? Jest to bezpieczne? (co z gwarancją itp..)
    tomekup
    Poziom 2  
    Poradziłem sobie wstępnie z SamyGo. Nie znalazłem w opisach części dotyczącej umieszczenia w zainstalowanych wdgetach nowego widgetu samygo, ale po kolei.
    Wszystko robimy jak w opisach powyżej. I teraz rzecz najważniejsza, po pobraniu samy go na pendrivie tworzymy folder o nazwie InstallSamyGO w którym powinny znaleźć się pliki jak na zdjęciu (pen oczywiście sformatowany w FAT32) Następnie przy wyłączonym TV wkładamy pena, włączamy TV i odpalamy SmartHub. I teraz w zainstalowanych widgetach szukamy widgetu Install SamyGo-E (dla innych serii zamiast E będzie np. F, C itd.) (u mnie widget był na samym końcu), którego odpalamy i pokazuje nam się okienko, na którym wciskamy enter na pilocie. Pod tym linkiem wszystko pięknie opisane i pokazane http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/98550-re...stalacja-widgetow-na-samsungach-serii-es.html
    i niby powinno działać. Jednak u mnie, zamiast OK w step 1, 2 i 3, mam no i samy go się nie instaluje. Może ktoś napisać dlaczego :idea: :idea: :idea: Czy do instalacji potrzebny jest internet?
    radwoc
    Poziom 9  
    tomew napisał:
    Czy ma ktoś problemy z deszyfrowaniem nagrań Destroiem. Wcześniej siadł mi dysk (jakieś pół roku temu) i nie mogłem odzyskać nagrań - był problem z kluczem, ale odpuściłem sobie bo nie miałem nic ciekawego. Jednak teraz ponownie mi siadły nagrania i też nie mogę ich odszyfrować. Destroi wszystko wykonuje (nie pokazuje błędów), ale przy próbie konwersji na plik video np. HandBrake, Vin Avi Video Conwerter i innymi, programy nie radzą sobie z tym plikiem.

Udało mi się zrootować Samusnga UE46ES6800. Przy bardzo świeżym oprogramowaniu SmartHub, wersja 4.6021-5.0 z dnia 23 kwietnia 2014.

Działają obie metody rootowania:
    a) zarówno metoda przez pendrive usb oraz widget skype
    (tu trzeba pamiętać, żeby na pendrivie zgrać pliki RAZEM z folderem InstallSamygo oraz odpalić przynajmniej raz Skypa (a najlepiej zalogować się do skype i zaznaczyć automatyczne logowanie i automatyczne uruchamianie przy starcie telewizora)

b) jak i metoda z użyciem konta develop
    tu trzeba pamiętać, aby zgodnie z instrukcją na stronie wyjąć i włożyć pendrive (pkty 7 i 8)

Po zrootowaniu i otrzymaniu dostępu do ftp można dekodować video .srf do .ts na trzy sposoby:
    1. Poprzez program samyGOPVRDecoder.exe i podanie adresu IP telewizora
    2. Po przekopiowaniu plików .srf i .mdb i na lokalny dysk (np. total commanderem - adres: IP telewizora, nazwa użytkownika i hasło puste: ftp: tu.numer.ip.tv/dtv/usb/sdb1/CONTENT) i dekrypcję programem DeSTRoi.exe
    3. Po przekopiowaniu plików .srf i .key i dekrypcję programem drmdecrypt.exe (linia poleceń: drmdecrypt.exe plikwideo.srf plikwideo.key plikdocelowy.ts)

(każde nagranie na dysku podłączonym do telewizora składa się z plików .inf, .key, .mdb, .mta, .srf, .ss - żeby wszystkie było widać trzeba w total commanderze właczyć wyświetlanie plików ukrytych i systemowych. Najważniejsze są film (srf) oraz klucz DRM (key lub mdb)

Większość tak otrzymanych plików docelowych .ts cierpi na podstawową wadę: można je co prawda otworzyć, jednak próba konwersji do formatu np. mp4 (x.264) kończy się błędem zarówno w programie Handbrake (wyrzuca błąd "No Title(s) found) jak i Freemake Video Converter (zawiesza się).

Rozwiązaniem może być program Aiseesoft TS Converter ($35)
    Można przetestować pliki jego darmową wersją (niestety ze sporymi ograniczeniami np.dot. wyjściowej rozdzielczości)

jak komuś plików się nie chce szukać, to wszystkie powyższe pliki są na chomiku tutaj (tam dodatkowo świetny edytor kanałów czSCMedytor)
    robertsonn80
    Poziom 9  
    Niestety użytkownicy SMART TV z F-Series muszą poczekać:/ Destroi i Drm Decrypter nie radzi sobie z naszymi plikami, po drugie nie mamy już roszerzenia .key tylko następujące:
    *inf
    *cip
    *mdb
    *mta
    *srf
    *ss
    adrianek1991
    Poziom 10  
    Mam samsunga UE40ES6340, jak zainstalowac samy go?
    Piszecie tu, ze po wejsciu w smart hub trzeba wejsc w inne aplikacje, ale nie ma czegos takiego w tym modelu...
    tomew
    Poziom 2  
    A ja się wkurzyłem, zadzwoniłem do serwisu Samsunga i wygarnąłem co mi na sercu leżało - że kupuję TV z funkcją nagrywania na dysk, który po pewnym czasie się rozwala i nie można odtworzyć nagranych programów. Pan grzecznie wysłuchał i przeprowadził ze mną wgranie nowego softu (to nie jest soft, który wysyłany jest automatycznie na TV, tylko trzeba wejść w ustawienia TV i wymusić jego pobranie) i po jego wgraniu wszystko się naprawiło. Nie dość że już od kilku miesięcy nagrywam, odtwarzam i nic się nie psuje (odpukałem w niemalowane :) ) to jeszcze odczytał poprzednio nagrane programy z dysku, który nie chciał współpracować z TV, jednym słowem dysk został naprawiony. Mam nadzieję, że ta sytuacja się nie zmieni i nie będę ani ja ani nikt inny kombinować z SamyGo żeby odtworzyć uszkodzone nagrania. Polecam przeprowadzić taką procedurę i powinno wszystko być OK.
    Stanley_P
    Poziom 27  
    Witam

Wiem, że to jest topic dot. tv Samsung, niemniej dodam, że w modelach Panasonic, umożliwiających strumieniowanie treści przez sieć komputerową, np. seriach FT60, DT60, WT60, "wyciągnięcie" nagrań z twardego dysku jest banalnie proste. Wystarczy zwykła przeglądarka stron, albo jakiś menadżer pobierania typu FlashGet, oraz znajomość adresu strumienia (ten można podejrzeć np. w firmowej aplikacji TV Remote). Więcej szczegółów dla zainteresowanych TUTAJ.
    Dodam, że Panasy także formatują dyski w sposób uniemożliwiający odczyt zawartości po podłączeniu dysku do komputera (przynajmniej bez dodatkowych sztuczek, zresztą nawet nie próbowałem rozpoznawać tematu, skoro nagrania mogę wydobyć przez LAN ;-)).
    Pozdrawiam.
    ToMmY_Sc
    Poziom 11  
    tomew ale odtwarzać możesz tylko na TV czy na kompie też

Testuje SamyGo i samyGOPVRDecoder

Ogólnie nawet działa. Ale problem mam np z BBC Knowledge i Discovery - jest sam dzwiek, bez obrazu :/
    TVN HD zaś bardzo szatkuje na kompie

Tak samo wkurza mnie wysakujace okno po właczeniu TV z wykryciem Pednriva i niestety wylanczanie tego. Automatycznie mi wrzuciło to :/
    Werbena666
    Poziom 8  
    Hej, mam problem z Samygo PVR Decoder. Dotyczy on tego, że nie mogę połączyć się z telewizorem, wyskakuje komunikat: "Unable to connect FTP-server in TV. Please check setup." Mam Samsunga serii F. Dodam, że wcześniej było ok, jeszcze jakiś miesiąc temu zgrywałam bez problemu nagrania. Resetowałam tv do ustawień fabrycznych, od nowa przeprowadzałam rootowanie tv itd., ale to nic nie pomogło. Adres ip telewizora jest dobry, sprawdzałam na wszystkich telnet-portach i nie działa. Może ktoś wie, co jest nie tak?

Edit: Już wiem, co jest nie tak. Nie aktualizujcie oprogramowania w swoich telewizorach, bo nie będzie działać Samygo. Mam obecnie wersję 1120 i muszę czekać, aż udostępnią wszystkim nowy sposób na root'a, który powstał niedawno.
    krzysn1
    Poziom 10  
    Tomew, mógłbyś podać więcej szczegółów dotyczących tego nowego softu ? Jaką masz obecnie zainstalowaną wersję, jaki model tv. Niestety mam ciągle problemy z błędami na twardym dysku, dyski różne (1TB samsung M3, 2TB wd passport ultra).
    wplaster
    Poziom 2  
    wchodzisz w ustawienia telewizora tam pomoc i aktualizacja oprogramowania
    oczywiście telewizor musi być on-line opcja jest dostępna po jakichś 3 minutach od włączenia odbiornika :D
    mati90b
    Poziom 13  
    Witam, posiadam telewizor Samsung UE65HU8500. Postanowiłem za pomocą Linuksa zgrać nagrania. Użyłem Destroi aby przekształcić nagrania. Niestety po uruchomieniu nagrania, program ładuje go przez 1-2 min. i wykracza się. W czym problem ?
    adrianek1991
    Poziom 10  
    Jeśli masz serie E to żaden program do rozszyfrowania ci nie pomoże. Musisz zainstalować w telewizorze widget samyGo.
    binet-xp
    Poziom 7  
    Czytam ten watek i w sumie już sam nie wiem... Czy z TV UE40ES6800 da się odkodować nagrania? TV jest na oryginalnym sofcie samsunga. Dysk już prawie pełen i chciałbym to zgrać do kompa i odkodować.
    radwoc
    Poziom 9  
    binet-xp napisał:
    Czytam ten watek i w sumie już sam nie wiem... Czy z TV UE40ES6800 da się odkodować nagrania? TV jest na oryginalnym sofcie samsunga. Dysk już prawie pełen i chciałbym to zgrać do kompa i odkodować.

hehe, to chyba nie doczytałeś jednak...

powyżej jest mój post opisujący całą procedurę,
    metoda oraz pliki są też tutaj

bez problemu wszystko wyciągniesz, polecam metodę z kontem develop

pozdrawiam
    binet-xp
    Poziom 7  
    radwoc napisał:

pozdrawiam

Ok, ale czy mogę to zrobić bez integracji w TV. Chodzi o to ze pod linuxem (np. livecd) zgrywam dane z dysku poprzez USB na komputer z Windows 7 i całe rozkodowanie zrobić tylko w PC. Jestem akurat w tej dziedzinie zielony, a nie chciałbym coś sknocić.
    radwoc
    Poziom 9  
    binet-xp napisał:
    radwoc napisał:

pozdrawiam

Ok, ale czy mogę to zrobić bez integracji w TV. Chodzi o to ze pod linuxem (np. livecd) zgrywam dane z dysku poprzez USB na komputer z Windows 7 i całe rozkodowanie zrobić tylko w PC. Jestem akurat w tej dziedzinie zielony, a nie chciałbym coś sknocić.

Z tego co pamiętam, to nie.
    Sprawdź czy w folderze na dysku tv masz wszystkie pliki:
    .inf, .key, .mdb, .mta, .srf, .ss

prawdopodobnie brakuje jednego z nich (chyba *.key), a ten jest tworzony podczas połączenia się z telewizorem samyGOPVRDecoder.exe

dopiero wtedy można przekopiować zawartość na dysk lokalny i wykonać dekrypcję do formatu ts

pozdrawiam
    binet-xp
    Poziom 7  
    Dzięki za info, zobaczę jak tak czy są te pliki na dysku.
    stanleyiskra
    Poziom 9  
    Posiadam TV Samsung model UE46F6800, dysk zewnętrzny Transcend 1TB - oprogramowanie T-MST12DEUC-2107.1, BT-S próbowałem wszystkiego co do tej pory przeczytałem.
    Niestety bez rezultatu - czyli film nagrany na dysku zewnętrznym nie mogę przenieść na PC i nie mam połączenia z TV.
    Proszę znawców tematu o opisanie instrukcji jak w tej serii F to mam zrobić poprawnie bo nic mi nie wychodzi. Może to wina oprogramowania ???

Chyba, że jest jakiś program co można wyciągnąć i odtworzyć nagrane filmy bezpośrednio podpinając dysk zewnętrzny do PC???

Proszę o radę i pomoc.
    krispl72
    Poziom 9  
    Uruchom komputer pod linuxem, podłącz dysk zewnętrzny i przekopiuj pliki z niego na dysk w komputerze.