Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wydostać nagrania z TV Samsung

sl_d 04 Sty 2012 13:59 138379 141
  • #1 04 Sty 2012 13:59
    sl_d
    Poziom 8  

Witam,

Mam telewizor UE32D6500, który pozwala nagrywać programy na urządzeniu podłączonym do portu USB (pamięć flash, dysk twardy). Działa to niby dobrze, ale jest problem z próbą wykorzystania dowolnego nagrania poza telewizorem.

Jeśli włożę pen-drive'a, na którym są filmy przeniesione z komputera, telewizor te filmy odtwarza bez problemu. Gdy na ten sam pen-drive próbuję nagrać coś bezpośrednio z telewizora, pojawia się na początku pytanie, czy sformatować urządzenie. Uprzejmie na to pozwalam (oczywiście - znika cała dotychczasowa zawartość pamięci), potem nagrywanie działa dobrze (w każdym razie odtwarzam je na telewizorze).

Jednak po przeniesieniu pen-drive'a do komputera system nie widzi żadnej partycji - sugeruje sformatowanie dysku. Wtedy oczywiście stracę nagrania.

Czy zna ktoś sposób na odczytanie dysku sformatowanego przez system telewizora i skopiowanie nagranych plików wideo? Cóż to jest za egzotyczny format - VFAT (o ile dobrze pamiętam tekst wyświetlony w czasie formatowania)?

Telewizor widoczny jest w lokalnej sieci komputerowej (jako urządzenie multimedialne), miałem nadzieję, że z tej strony uda się jakoś te nagrania zobaczyć czy skopiować, jednak nadzieje okazały się płonne. W drugą stronę - czyli z zasobów komputera - telewizor potrafi odtworzyć pliki wideo, audio albo obrazki.

Przy okazji zastanawiam się, skąd się u Szajsunga wzięły te restrykcje dotyczące udostępnienia na zewnątrz nagrań z telewizora. Dowolny komputerowy tuner TV nagrywa wideo, potem te pliki można brać garściami, rozdawać i kopiować na lewo i prawo. Chyba się nikt na świecie o to nie czepia? A może jednak?

Sławek

2 29
  • SterControl
  • #2 04 Sty 2012 14:50
    egon42
    Poziom 36  

sl_d napisał:
    Przy okazji zastanawiam się, skąd się u Szajsunga wzięły te restrykcje dotyczące udostępnienia na zewnątrz nagrań z telewizora. Dowolny komputerowy tuner TV nagrywa wideo, potem te pliki można brać garściami, rozdawać i kopiować na lewo i prawo. Chyba się nikt na świecie o to nie czepia? A może jednak?

Problem w tym że czepiają się wszyscy spróbuj wydobyć nagrania z tv Panasonic z dekodera tv N z cyfrowego Polsatu itd. Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze robią to po prostu z 1 strony z oszczędności bo za system np. NTSC pewnie trzeba by kupić licencje z 2 strony nikt ich nie oskarży o rozprzestrzenianie nagrań co przy jakości HD na znaczenie.

3
  • #3 04 Sty 2012 16:25
    sl_d
    Poziom 8  

Witam ponownie.

W międzyczasie doczytałem sobie to i owo - i dowiedziałem się tego i owego.

Ten dyskowy format VFAT jest bez problemu czytany przez Linuxa. Wygląda mi na to, że Samsung wybrał ten format zapisu, aby nikomu nie wnosić opłat licencyjnych za wykorzystywanie FAT, NTFS czy innego systemu należącego do konkretnych firm. Zgaduję, że sam odczyt FAT czy NTFS (telewizor odtwarza pliki z dysków tak sformatowanych) jest darmowy albo półdarmowy.

W każdym razie problem jest już wyjaśniony, ale nadal nierozwiązany. Nie mam pod ręką liniuksa w żadnej wersji, instalować oraz uczyć się systemu tylko po to, aby raz na kwartał skopiować jakiś plik, to mi się nie chce.

Poszukuję zatem prostego sposobu, aby spod Win XP/Vista/7 odczytać (skopiować) plik zapisany na dysku VFAT. Być może przydatny byłby jakiś program do naprawiania popsutych dysków, ale na razie nie znalazłem takiego, który by to potrafił (przykładowo - GetDataBack dla FAT nie poradził sobie z odczytem).

W każdym razie dalsze poszukiwania przeniosę na jakieś inne forum. Dam znać, gdy coś znajdę.

Po-zdrówko,
    Sławek

0
  • #4 04 Sty 2012 17:58
    andsed

Poziom 9  

Zainstaluj Total Commander i wtyczkę ex2Filesystem.

1
  • #5 04 Sty 2012 18:34
    sl_d
    Poziom 8  

Dzięki za podpowiedź, ale to nie zadziałało. Total Commander z ową wtyczką nie znalazł żadnej partycji linuksowej na wpiętym pen-drajwie. Zdaje mi się, że VFAT to nie jest natywny system plików Linuksa, ta czy inna jego dystrybucja obsługuje po prostu ten typ zapisu danych, jako jeden z kilku.

Przy okazji zapytam ogólnie - może ktoś zna odpowiedź - co wynika z tego, że widzę telewizor (jego system?) w otoczeniu sieciowym (w domowej sieci komputerowej)? Nie mam dostępu do wpiętego do TV dysku, nie potrafię przesłać obrazu/dźwięku z TV do innych komputerów - więc po co to jest? A jednak po włączeniu telewizora do sieci na komputerze zainstalował się jakiś sterownik, i podobno z sukcesem.

Sławek

1
  • #6 04 Sty 2012 21:17
    zegar 32
    Poziom 15  

Możesz za to przesyłać dane w drugą stronę,czyli oglądać filmy ,zdjęcia na tv z dysku komputera oraz korzystać w tv z internetu.

0
  • #7 07 Sty 2012 18:45
    jaras67
    Poziom 2  

System plików tworzony przez TV Samsung (mam UE32D6500 ) to XFS. O odczycie na Windows zapomnij. A poza tym używany jest system zabezpieczeń DRM ( dzięki ukochanemu Microsoft ). Tworzony jest plik .srf i inne, które szyfrują zawartość.

Także podziękuj Panu Billowi i tym podobnym typkom spod ciemnej gwiazdy.

A Windows kto to w ogóle używa masochista jakiś chyba.

-3
  • #8 26 Sty 2012 21:56
    baderowiec
    Poziom 10  

Pytanie do sl_d. Jakiego masz patyka ze przeszedł Ci testy i możesz nagrywać bo moje "cruiser 8GB i maxell 32GB nie przeszły testów po formatowaniu.

0
  • #9 27 Sty 2012 18:08
    sl_d
    Poziom 8  

baderowiec napisał:
    Pytanie do sl_d. Jakiego masz patyka ze przeszedł Ci testy i możesz nagrywać bo moje "cruiser 8GB i maxell 32GB nie przeszły testów po formatowaniu.

Wpiąłem dość już stary PQI USB U339 4 GB. Gdy go kiedyś kupowałem, zwracałem uwagę na szybkość zapisu/odczytu, wtedy był w czołówkach rankingów.

Przy okazji dodam, że pliki zapisane przez telewizor już jestem w stanie przenieść do komputera, korzystając z Linuksa (przepisuję je na dysk NTFS lub FAT, które z kolei widzi Windows). Niestety, wideo jest dobrze zabezpieczone systemem DRM. Tak dobrze, że nawet inny egzemplarz telewizora Szajsung (identyczny model!) nie odtwarza tych plików. Gdzieś doczytałem, że po zmianie płyty głównej telewizora (po jakiejś grubej awarii) użytkownik straci możliwość odtwarzania filmów z nagranej przez siebie, na swoim własnym telewizorze, kolekcji.

Czy przypadkiem Samsung nie wyrywa się w ten sposób przed szereg i nie stara się być bardziej święty od papieża? Może w takim razie producenci cyfrowych tunerów telewizyjnych (wpinanych przez USB do pecetów) postępują nieetycznie i nielegalnie, umożliwiając nagrywanie wszelakich treści oraz późniejsze ich odtwarzanie bez jakichkolwiek ograniczeń na dowolnym sprzęcie - innym pececie lub telewizorze?

0
  • SterControl
  • #10 27 Sty 2012 20:26
    baderowiec
    Poziom 10  

Dzięki za podpowiedź, będę musiał szukać jakiś jakiegoś badyla o prędkości światła.

0
  • #11 13 Lut 2012 22:48
    To_tomasz
    Poziom 8  

sl_d mam pytanie czy od ostatniego postu udało się coś osiągnąć ???
    mam ten sam problem . PC nie widzi dysku nagranego w TV i ewentualnie proponuje format.
    Jutro podłącze dysk do linuxa i zobaczymy...

0
  • #12 14 Lut 2012 09:34
    sl_d
    Poziom 8  

Na dzień dzisiejszy nic nowego się nie wydarzyło. Nagrane pliki daje się przenieść "do Windowsa" przez Linuksa, ale kompletnie nic z tego nie wynika. Wideo jest zaszyfrowane, niczym tego nie można podejrzeć, odszyfrować czy przekodować. Byłem na różnych forach (również zagranicznych), podobno sprawa jest beznadziejna. Problem dotyczy zbyt małego kręgu zainteresowanych, aby jakiemukolwiek hakerowi chciało się te rzeczy hakować.

Moim nieskromnym zdaniem powinno to być jakoś uregulowane. Na początek film trafia do kin, potem jest sprzedawany na płytach DVD czy BR, puszczany w płatnych kanałach telewizyjnych, więc do tego momentu kopiowanie i rozpowszechnianie niech sobie podlega obostrzeniom. Ale gdy w końcu kilka razy przeżuty i wypluty gniot trafia do tak zwanych darmowych kanałów telewizyjnych (i puszczany jest ze dwadzieścia razy w różnych miejscach i o różnych porach), nikomu nie powinno przeszkadzać, gdy ktoś sobie nagra taki film (szczególnie w niskiej rozdzielczości) i obejrzy po raz dwudziesty pierwszy, niekoniecznie tam, gdzie został nagrany. Powiedziałbym zatem Samsungowi, aby "się walił" i wziął przykład z producentów tunerów TV instalowanych w pecetach. Miałem do czynienia z ośmioma takimi urządzeniami (pięcioma wewnętrznymi i trzema USB), i żaden z nich nie robił łaski, jeśli chodzi o nagrywanie i odtwarzanie - na tym samym czy innym pececie (albo i telewizorze).

Ten nieszczęsny telewizor Samsung ma z tyłu gniazdo na karty dekodujące, więc niech nie pozwala na swobodne nagrywanie tylko programów kodowanych. Resztę powinien sobie odpuścić.

1
  • #13 14 Lut 2012 09:50
    szwagros
    Poziom 30  

Słyszałem (niestety nie pamiętam źródła), że producenci tego typu sprzętów, czyli tv z możliwością nagrywania, tunery n-ki itd, są zobligowani do przechowywania nagranych danych w taki sposób, aby nie dało ich się odtworzyć poza urządzeniem, na którym zostały nagrane. Chodziło chyba o prawa autorskie i możliwość kopiowania i rozpowszechniania.

1
  • SterControl
  • #14 14 Lut 2012 10:07
    sl_d
    Poziom 8  

Wydaje się to sensowne, ale tylko w odniesieniu do kodowanych treści. Niech sobie te platformy kiszą nagrania na wewnętrznym dysku dekoderów.

Co w takim razie sądzisz o producentach tunerków na USB sprzedawanych już poniżej stówki (złotych polskich)? Widzisz tu jakąś lukę w prawie? Czyjeś niedopatrzenie z jednej strony albo bezczelność z drugiej? Czy "oni" nie "powinni tego zabronić"?

Obawiam się, że za jakiś czas również owe tunerki staną się bardziej restrykcyjne, jeśli chodzi o rozprzestrzenianie treści. Nagrania staną się nierozerwalnie związane z konkretnym modelem urządzenia i jego unikalnym numerem seryjnym, zarejestrowanym w sądach na całym świecie.

0
  • #15 14 Lut 2012 10:08
    romeok01
    Poziom 35  

Poczytajcie Wiki SamyGo Link

oraz tą stronę Link opisany jest tam program PVR+

Cytat:
    PVR+ Rozszerzona wersja aplikacji do nagrywania kanałów cyfrowych z telewizora na nośnik pamięci USB, poprzez domową sieć LAN lub do wbudowanej pamięci TV

Kiedyś to testowałem na swoim Tv Samsung, nie pamiętam jaki to jest model, ale nagrywało na USB i można było odczytać to w komputerze.

1
  • #16 13 Maj 2012 17:44
    mirejab
    Poziom 12  

Jest rozwiązanie. Contents z Dysku vFAT kopiujesz używając Linuxa np: Mandrive 2010.2 na inny dysk NTFS lub ext3. Uruchamiasz wcześniej pobrany DRMDecrypter i robisz czystego TS. (pod windowsem przeciągamy ikonę .srf na DRMDecrypter).
    Do vFAT pod win można użyć program płatny USF Explorer

1
  • #17 14 Maj 2012 08:47
    sl_d
    Poziom 8  

mirejab napisał:
    Uruchamiasz wcześniej pobrany DRMDecrypter i robisz czystego TS. (pod windowsem przeciągamy ikonę .srf na DRMDecrypter).

A gdzie znajdę DRMDecrypter? Google znajduje mnóstwo stron, naprzemiennie jest to ePUB DRMDecrypter albo Nook DRM Removal (Decrypter), które służą do odblokowania e-publikacji, aby je można było poczytać na dowolnym sprzęcie. Ale czy ten sam program zdekoduje nagranie wideo?

0
  • Pomocny post
    #18 14 Maj 2012 21:58
    mirejab
    Poziom 12  

Wersja tylko dla TV Samsunga znajdziesz na forum SamyGo. Tak dla informacji system operacyjny TV Samsung LE/UE** to Linux.

3
  • #19 31 Maj 2012 21:45
    Golibroda
    Poziom 10  

A czy można podzielić dysk na partycje, aby na jednym dysku można było nagrywać programy z TV i jednocześnie używać tego dysku jako źródła plików multimedialnym do odtwarzania.

Czyli TV formatuje sobie dysk na swój linuksowy system a my zabieramy mu kawałek i tworzymy tam np fat32 na multimedia.

Da się coś takiego zrobić ? Jeśli tak to jak ?

1
  • #20 01 Cze 2012 09:30
    sl_d
    Poziom 8  

Do "mirejab": właściwym (choć jeszcze nie do końca działającym programem) okazał się DeSTRoi - Decrypt Samsung TV Recordings. Ten wskazany przez Ciebie wymagał (o ile dobrze się zorientowałem) zainstalowania jakiegoś programu w systemie telewizora i uruchomienia go przed nagraniem (?), a DeSTRoi po prostu przetwarza plik nagrany kiedyś przez telewizor i przeniesiony do komputera z Windows.

Niestety, czasami konwertuje (deszyfruje) dobrze - otrzymujemy "normalny", otwarty plik wideo, ale czasami coś mu się chrzani i powstaje plik bez obrazu, czyli tylko ścieżka dźwiękowa, nieco zniekształcona (chociaż wielkość pliku wskazuje, że powinno to być pełne wideo).

Trzeba śledzić działania u SamyGo, licząc na pojawienie się nowszej wersji programu, która będzie działać bezbłędnie. Sprawa wygląda co najmniej obiecująco.

0
  • #21 01 Cze 2012 16:44
    mirejab
    Poziom 12  

kolego sl_d dokładnie przeczytaj post #16 z 13 Maj 2012
    Są dwie metody, 1- FTP zainstalowane w TV (nie sprawdzałem). 2- Nagrany film na dysku przenośnym kopiujemy na PC na inną partycję NTFS, dalej programik DRMDecrypt i gotowe. 2-metoda działa bezbłędnie.
    DO Golibroda
    Podziel dysk na dwie partycje. Pod Windowsem np: Paragon Backup 10, lub pod linuxem Manager Partycji 1,01. Jedną partycję sformatuj z poziomu TV. Drugą z poziomu windows na NTFS.

1
  • #22 03 Cze 2012 20:58
    Golibroda
    Poziom 10  

Rozumiem, że pierwsza partycja ma być pod Samsunga (jaki typ partycji ?) a druga fat32 na pliki multimedialne. A jakie mają być ? Primary, extented, logical ?

I jeszcze o samygo. Ponieważ kiepsko czaję angielski (ja z czasów kiedy jedynym słusznym językiem w szkole był rosyjski) nie mogę wyczytać na forum samygo.

Zainstalowałem widget samygo w tv, uruchomiłem .... i co dalej ? Pliki lądują na dysku odkodowane ? Czy coś jeszcze muszę uruchomić ? Jeśli tak to co i jak ? A jak później wyciągnąć nagrania pod windą podłączając dysk do pc ?

0
  • #23 06 Cze 2012 19:31
    radziuck
    Poziom 2  

Witam, jestem raczej nowy na forum (nie chodzi o czas jaki tu jestem a o wiedzę jaką wniosłem )

Zamówiłem wczoraj Samsunga ue40es6800 i dzisiaj poszedłem podpisać umowę z polsatem. Sprzedający odradzał mi moduł CI do telewizorka i wcisnął dekoder Mini HD 2000.
    I tu pojawia się moje pytanie czy telewizor ma możliwość nagrywania z dekodera czy tylko z modułu/anteny podłączonej bezpośrednio do telewizora i czy ewentualnie możliwy jest Time Shift

btw. czy instalacja CAM CP jest taka ciężka czy sprzedawca miał jakiś interes w tym że wcisnął mi dekoder ?
    dzięki za odp

2
  • #24 06 Cze 2012 23:11
    mirejab
    Poziom 12  

Cytat:
    I tu pojawia się moje pytanie czy telewizor ma możliwość nagrywania z dekodera czy tylko z modułu/anteny podłączonej bezpośrednio do telewizora i czy ewentualnie możliwy jest Time Shift

Z zewnętrznych źródeł podłączonych do TV nie można nagrywać.
    PVR działa tylko z tunerów wbudowanych do TV. DVB-S; DVB-C; DVB-T.
    Wykaz Samsungów współpracujących z modułami TNK HD nHD znajdziesz na srtonach N. Na UE**D6500 z modułem TNK HD wszystkie funkcje PVR działają.
    Może jest ktoś na forum kto sprawdził czy działa CP?

0
  • #25 09 Cze 2012 02:31
    radziuck
    Poziom 2  

Wykłóciłem się o wymianę na moduł i zarówno PVR jak i Time Shift na module Nagravision (n3) działa w CP a instalacja samego modułu jest banalna

0
  • #26 09 Cze 2012 16:06
    mirejab
    Poziom 12  

Dzięki za informację. Odkryłem ciekawą cechę TV.
    Podczas nagrywania programu za pomocą PVR. Można przełączyć TV na inne wejścia HDMI np: DVD, BD, dekoder SAT, nagrywanie z wewnętrznego tunera leci dalej.

0
  • #27 15 Cze 2012 14:29
    gradek83
    Poziom 34  

Z tego co wiem jak na razie program DeSTRoi nie radzi sobie z materiałem nagranym przez TV seria ES ale to tylko kwestia czasu więc trzeba czekać.

1
  • #28 23 Cze 2012 13:37
    mirejab
    Poziom 12  

gradek83 napisał:
    Z tego co wiem jak na razie program DeSTRoi nie radzi sobie z materiałem nagranym przez TV seria ES ale to tylko kwestia czasu więc trzeba czekać.

A sprawdzałeś DRMDecrypt?

1
  • #29 28 Cze 2012 18:21
    Tizek
    Poziom 1  

Przyłanczam się do tematu, chciałbym nagrywać z ps3, i planuje kupno samsunga ue40es5500w z funkcją pvr czy jest jakiś program do przekonwertowania takiego nagrania z samsungowskiego formatu na jakiś normalny?

0
  • #30 01 Lip 2012 12:02
    mirejab
    Poziom 12  

DRMdecrypt działa na UE**C i D z orginalnym starym firmware.
    W TV serii ES decrypt nie działa przynajmniej na tą chwilę!!
    Jak się coś zmieni dajcie info!!!

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo