Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet 0089 elektromagnes słabo trzyma

djsoczek 04 Jan 2012 14:29 2891 8
    djsoczek
    Level 9  
    witam mam gazowy podgrzewacz wody termet 0089 cos sie zepsuło wyczytałem ze to moze byc termopara lub elektromagnes. Kupiłem więc nową termopare założyłem i w sumie wszytsko gra tylko jest jeden problem. Elektromagnes trzyma ale co chwile puszcza tak jak by ta spręzynka co w nim jest była za mocna. Słysze ze magnes co chwilke łapie jednak momentalnie odskakuje. Juz nie wiem co mam robic. Dodam iż styki łączące termopare z elektromagnesem przeczysciłem nawet spirytusem pieknie wyczysciłem
    Znajdzie się ktos kto pomoże?
    DonRomano
    Level 34  
    A rozgrzewa się do czerwoności?
    Termopara oczywiście.
    djsoczek
    Level 9  
    tak

Dodano po 1 [minuty]:

wydaje mi się ze sprężyna jest za mocna na elektromagnesie, bo przełożyłem elektromagnes ze starego piecyka takiego samego tylko że bez iskrownika a ja mam z iskrownikiem, chyba ze jest jakaś różnica?? ale wszytsko pasowało bez problemu
    tomski86
    Level 11  
    Nie sprezyna jest zamocna tylko elektromagnes stracil swoj potencjal.
    djsoczek
    Level 9  
    nawet gdy lekko trzyma?? ale co chwile puszcza??
  • Helpful post
    tomski86
    Level 11  
    Tak jest, najlepiej jest go wyminiec koszt paru zlotych. Albo wez drobny papier scierny taki gladzik i wyczysc dokladnie styk elektromagnesu i termopary. Nieraz taki zabieg pomaga.
    djsoczek
    Level 9  
    tomski86 wrote:
    Tak jest, najlepiej jest go wyminiec koszt paru zlotych. Albo wez drobny papier scierny taki gladzik i wyczysc dokladnie styk elektromagnesu i termopary. Nieraz taki zabieg pomaga.

djsoczek wrote:
    Dodam iż styki łączące termopare z elektromagnesem przeczysciłem nawet spirytusem pieknie wyczysciłem
    Znajdzie się ktos kto pomoże?
    tomski86
    Level 11  
    Wiec tylko wymiana elektromagnesu.
    djsoczek
    Level 9  
    kupiłem i wymieniłem elektromagnes i juz wszystko gra;)
    dzieki za pomoc Panowie:)