Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Acer 5420G nie włącza się po zalaniu drinkiem

04 Sty 2012 14:50 4059 3
  • Poziom 19  
    Witam
    Jak w temacie uległ zalaniu drinkiem wyciągnięta bateria i odłączony od zasilacza sam go wyłączyłem nie zrobił OFF po zalaniu.
    Niestety po oddaniu go do wyczyszczenia laptop tylko ładuje baterie i nie wstaje 0 oznak życia.
    Postanowiłem sam coś zadziałać rozebrałem go i niestety jak dla mnie nie był on czyszczony wszędzie na płycie pełno kurzu i brudne miejsca w okolicy karty lan i chipsetu czyli tam gdzie drink się dostał.
    Sprawdzałem zasilanie na włączniku i jest 3.3 i spada po wciśnięciu.
    Prosiłbym o podanie układów itd które muszę sprawdzić, I czym w własnym zakresie starać się wyczyścić tą płytę.
    Jeśli będzie to pomocne wrzucę kilka fotek.
  • Poziom 19  
    Witam ponownie
    Po kilkukrotnym wymyciu laptopa ruszył.
    Dokładniej to próbuje reaguje już na power startuje czyta dvd i na tym koniec i sam się restartuje, przy 2 restarcie zakręci wentylatorem dvd i robi OFF.
    Co jest jeszcze nie tak ? zwarcie na biosie czy uszkodzenie biosa proszę o parady bo nawet nie mam pomysłu co robić.
  • Poziom 19  
    Bardzo dziękuje za linka :) właśnie czegoś takiego oczekiwałem niestety autor tego poradnika nie przedstawił jeszcze PKT 7 :( "7. Powers up but then reboots after few seconds."